İstanbul - New York Flight Ticket

İstanbul - New York

İstanbul - New York

New York Hakkında:

Hepimizin bildiği, birçok filme konu olan o muhteşem şehir… New York, NYC, The City of New York ve halkın deyimiyle de ‘Büyük Elma’... Her alanda; moda, finans, sanat, medya gibi birçok farklı alanın harmanlandığı, herkesin hayallerini burada gerçekleştirebileceğini düşündüğü, özgürlüğün şehri olan New York…

New York dünyanın kültür başkenti olarak, bünyesinde birçok farklı insanı barındırır. New York’ta bulunan insanların birçoğu, New York doğumlu değildir. Tam bir göçmen kenti olan şehirde, 170’e yakın farklı dil konuşuluyor. Bölgelere ayrılan şehirde, Küçük İtalya, İspanyol Bölgesi ve Çin Mahallesi bulunuyor. Bu bölgelerde de İtalyanca, İspanyolca ve Çince konuşuluyor.

Peki dünyanın kültür merkezi olarak adlandırılan bu şehre nasıl gidilir? New York oldukça uzun bir mesafe olduğundan, direkt uçuş ile varış süresi yaklaşık 12 saattir. Sadece Türk Hava Yolları’nın direkt uçuşları vardır. Bu uçuşlar Atatürk Havaalanından yapılır. Onun dışında Alitalia Airlines, KLM Airlines, United Airlines ve Lufthansa Airlines’ın hem Atatürk Havaalanından, hem de Sabiha Gökçen Havaalanından aktarmalı uçuşları bulunur. Siz tavsiyemiz en ucuz uçak bileti için uçak biletinizi önceden almanız. En uygun uçuşlar ve en ucuz uçak biletleri için adres biletsepeti.com!

Şehir Merkezinden Sabiha Gökçen Havaalanına Ulaşım

Araç ile Ulaşım

Eğer ulaşım için araba tercih edenlerdenseniz Sabiha Gökçen Havaalanı Taksim’e 50, Kadıköy’e 40, Pendik’e ise 12km uzaklıkta. Araç ile hem TEM, hem E5, hem de sahil yolu hattını kullanabilirsiniz.

Metro ile Ulaşım

Eğer metro kullanacaksanız Tavşantepe-Kadıköy hattını tercih etmelisiniz. Metronun Soğanlık durağında indikten sonra 16S numaralı ya da E10 numaralı otobüslerden birine binmelisiniz. Daha hızlı bir ulaşım isterseniz Pendik’te inerek metro dışından taksiye binebilirsiniz.

Marmaray ve Metrobüs ile Ulaşım

Avrupa Yakası’ndan geliyorsanız aynı şekilde Marmaray’ın Ayrılık Çeşmesi durağında veya Metrobüs’ün Uzunçayır durağında inerek metroya geçebilirsiniz.

Otobüs ile Ulaşım

Merkez olarak Bostancı’dan E9, Kadıköy’den E10-E11 otobüs hatlarını tercih edebilirsiniz.

Havabüs ile Ulaşım

Bu yollar dışında Havabus kullanabilirsiniz. Havabus havalimanına bağlı bir servistir. Kalkış noktaları Taksim, Kadıköy ve Yenisahra.
Bulunduğunuz yerden taksi, UBER, Scotty, dışarıdan veya havalimanından kiralayabileceğiniz özel araç ile veya firmalardan özel olarak kiralayabileceğiniz helikopter/uçak ile de ulaşım sağlayabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Atatürk Havalimanına Ulaşım

Otobüs ile Ulaşım

İBB’ye ait Aksaray-Atatürk Havalimanı arası hizmet veren metro hattı kullanılabilir. Metronun ilk sefer saati sabah 06.00 iken son seferi ise gece 24.00’da. Seferler 5 dakikada bir olmak üzere gün boyunca sürüyor.

Metro ile Ulaşım 

Havalimanından kalkan metro ise Dünya Ticaret Merkezi, İstanbul Fuar Merkezi, Şirinevler, Bakırköy, Zeytinburnu, Otogar ve Topkapı istasyonlarını geçerek 35 dakika süren bir yolun ardından Aksaray’a geliyor.

Otobüs ile Ulaşım

En merkezi yerlerden biri olan Taksim’den ise TH-1 numaralı otobüs ile havalimanına ulaşım sağlanabiliyor.
Marmaray ile ulaşım: Sirkeci’de veya Sirkeci’ye yakın bir konumdaysanız Marmaray’a binerek Yenikapı’da indikten sonra Yenikapı-Atatürk Havalimanı metrosunu kullanabilirsiniz.

Metrobüs ile Ulaşım

Eğer Kadıköy ve yakınındaysanız, Avcılar-Söğütlüçeşme (AS) metrobüs hattını kullanarak Ataköy-Şirinevler durağından Yenikapı-Atatürk Havalimanı metro hattını kullanabilirsiniz
Bu yöntemler dışında havalimanın kendine ait otobüslerini, dışarıdan ya da havalimanına bağlı olarak kiralayabileceğiniz araçlarla, taksiyle, UBER ve Scotty gibi online uygulamalar ve firmalardan kiralayabileceğiniz ulaşım sağlayabilirsiniz.

Havaalanlarından Şehir Merkezine Ulaşım:

Öncelikle belirtmekte fayda var ki, New York’ta 4 tane havaalanı bulunuyor. Bunlar John F. Kennedy Havaalanı, Newark Liberty Havaalanı, LaGuardia Havaalanı ve Stewart Havaalanı. Ancak Türkiye’den ise sadece John F. Kennedy Havaalanına uçuş seferleri düzenleniyor.

John F. Kennedy Havaalanından  (JFK):

Metro 

Metro ilk seçeneğiniz. Yaklaşık yarım saat süren bir yolculuk yaparak havaalanından merkeze gidebilirsiniz. Kalan seçenekler arasında en hızlı gidiş yolu metro olsa da, bu seçeneği çok kalabalık değilseniz ya da bagajınız az ise tercih edin.

Taksi

Siz rahat bir yolculuk yapmayı seviyor ve bunun için de genelde taksi kullanıyorsanız, havaalanından şehir merkezi yaklaşık olarak 50-60 Dolar civarı tutuyor. Ancak İstanbul trafiği bile New York trafiği yanında hiç kalır. New York'ta da aynı şekilde iş çıkış ve gidiş saatleri var. Bu saatler de bizimkilerle aşağı yukarı aynı. Bu saatlari göz önünde bulundurarak ya da GPS üzerindne yol durumuna bakarak hareket etmenizde fayda var.

Shuttle 

Uçuşunuzdan önce havaalanı Shuttle’ına rezervasyon yaptırarak, 20 Dolar gibi bir ücrete şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Rezervasyon yaptırmak gerekli değil ancak hem beklememek için, hem de rahatça yer bulabilmek için önceden rezervasyon yaptırmaya çalışın.

Araç Kiralama

Hem şehir merkezinde, hem de havaalanında birçok uluslararası araç kiralama firmasını bulabilirsiniz. Ancak karşılaşabileceğiniz iki olumsuzluk da var; New York trafiği ve araç kiralama ücretlerinin biraz pahalı olabilmesi. Ücretleri minimuma indirmek için internet üzerinden önceden rezervasyon yapabilirsiniz. İnternet fiyatları ile bire bir fiyatlar arasında biraz fark olabiliyor. 

Newark Liberty Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım:

Newark Liberty Havaalanı, JFK Havaalanından sonra uluslararası uçuşlara ev sahipliği yapan, 2. en büyük havaalanıdır. Şehir merkezine de 23 kilometre uzaklıkta bulunur.

Tren

Havaalanından şehre ulaşmanın en kolay yollarından bir tanesi tren kullanmaktır. Havalimanının terminal çıkışlarından binebileceğiniz AirTrain trenler, her gün, her saatte hizmet veriyor.

Havaalanı Servisleri

Havaalanına bağlı olarak hizmet veren servislerle, hem hızlı bir şekilde, hem de başka bir ulaşım aracına aktarma yapmaya gerek duymadan şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Taksi

Bir diğer ulaşım seçeneğiniz de taksiler. Şehir merkezi, havaalanına biraz uzak kaldığından bu taksilerde sabit fiyat uygulanmıyor. Havaalanının terminalinden çıktığınızda rahatlıkla taksi bulabilirsiniz.


Araç Kiralama

Newark Liberty Havaalanında, en bilinen araç kiralama firmalarının hepsi, yolculara hizmet vermektedir. Aynı şekilde şehir merkezinden de araç kiralayabilirsiniz.

Mobile Application
Google PlayApp StoreApp Gallery