Adana - İzmir Uçak Bileti

Adana - İzmir

Adana - İzmir

İzmir Hakkında:


Alsancak, kumru, Çeşme, Alaçatı, boyoz, çiğdem… Sizin de aklınıza yaz anıları ve huzur düştüyse gelin hep birlikte Ege’nin incisi İzmir’e, sokakların deniz koktuğu bu güzel şehre yakından bakalım. Mevsim ne olursa olsun herkesin aklındaki yegane kaçış durağı olan İzmir; eski adı olan Smyrna’yı bir Amazon kraliçesinden alır. Dönemin en ünlü Fransız yazarlarından Victor Hugo da bir şiirinde İzmir’i şöyle anlatır: “İzmir bir prensestir çok güzel küçük şapkasıyla. Mutlu ilkbaharlar durmaksızın onun çağrısına kulak verir. Nasıl vazo içindeki çiçekler gülümserse, o da denizler arasından ışıldar…” İzmir gerçekten de geceleri ışıl ışıl sokakları, telaşsız insanları, eşsiz lezzetleri ve başka yerde bulamayacağınız huzuruyla size unutulmaz bir tatil yaşatacağının garantisini verir gibidir. Çekirdeğin ‘çiğdem’, simitin ‘gevrek’, boyozun ise temel besin maddesi olduğu bu Ege şehri, İstanbul’un temposundan yorulanlara unutamayacakları anılar bırakır. Ve bu güzel şehre ulaşmanın en kolay yolu da uçak kullanmaktır. Uçak ile 1 saat süren İzmir Adnan Menderes Havaalanına,  Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet Havayolları’nın direkt uçuşları bulunuyor. Siz de en uygun uçuşları arayıp, en ucuz uçak biletini biletsepeti.com’dan alabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Adana Şakirpaşa Havaalanına Ulaşım

Seyhan’da bulunan Adana Şakirpaşa Havaalanı, şehir merkezine 5 kilometre uzaklıkta olduğundan, ulaşım açısından oldukça rahat bir konumda. Hem şehir merkezinden havaalanına, hem de havaalanından şehir merkezine gitmek oldukça kolay ve kısa sürüyor.

Otobüs

Havaalanına gitmek için en kolay yöntemlerden bir tanesi otobüs kullanmak. Binmeniz gereken otobüs ise 135 numaralı otobüs. Bu otobüsler, sabah 06.00’dan itibaren 19.00’a kadar her saat başı olmak üzere Çukurova Üniversitesi noktasından kalkıyor.

Minibüs-Dolmuş

Hem Girne, hem de Turhan Cemil Berike Bulvarı’ndan geçen minibüs hatlarını, merkezden havaalanına gitmek için kullanabilirsiniz.

Özel Araç 

Şakirpaşa Havaalanı, şehir merkezinden araçla gittiğinizde 10 dakika sürüyor. Turhan Cemil Berike Bulvarı’nı geçtikten sonra Barış Bulvarı’na varacaksanız. Barış Bulvarı da sizi doğruca havaalanına götürecek.

Taksi

Şehir merkezinden havaalanına gitmek için kullanabileceğiniz en ekonomik ve en hızlı yol tabii ki taksi.  Seyhan’ın her semtinden havaalanına taksi ile kolayca ulaşmak mümkün.

İzmir Adnan Menderes Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım:

Merkezin 14 km güneyinde Gaziemir sınırları içerisinde bulunan Adnan Menderes Havalimanı’na indiğinizde şehir merkezine ulaşmak için birden fazla yöntem bulunmakta. Size en uygun olan ulaşım şeklini yazımızı okuduktan sonra seçebilirsiniz.

İZBAN, Tren, Tramvay

Bunlardan ilk alternatifiniz İzmir Banliyösü yani İZBAN adı verilen raylı sistemi kullanmak. İZBAN’la vapur kullanmadan Karşıyaka’ya geçebilirsiniz. İzmir metrosuna geçmek için Halkapınar aktarma durağını kullanarak Bornova ve Göztepe’ye de kolayca ulaşabilirsiniz. Eğer Konak İskelesi’ne gitmek isterseniz kullanıma yeni açılan tramvay hattı olan Tram İzmir’le yolculuk yapabilirsiniz. Metro, İZBAN ve Tram İzmir’in sefer saatleri sabah 6.00’da başlayıp gece 00.00’da bitiyor.

ESHOT

Toplu taşıma alternatiflerinden bir diğeri olan ESHOT’un 200, 202 ve 204 numaralı otobüsleriyle de şehre kolayca ulaşmanız mümkün. 24 saat kesintisiz hizmet veren bu 3 otobüs hattını kullanmak için binmeden önce duraktan ‘İzmirim Kart’ almayı unutmayın.

Havaş

İzmir’e indikten sonra diğer bir ulaşım yöntemi ise Havaş otobüsleri… İster şehir merkezine, isterseniz Çeşme, Kuşadası ve Söke gibi ilçelere de Havaş ile kolayca aktarma yapabilirsiniz.

Özel Araç

İstanbul-İzmir arası 471 km; yani aracınız ile bu yol 5 buçuk saat sürüyor. Feribot kullanarak İDOBÜS ile deniz yolunu da tercih edebilirsiniz. Aracınız ile süreyi kısaltmak isterseniz geçişi paralı olan Osmangazi Köprüsü’nü kullanabilirsiniz.

Araç Kiralama

Çoğu havaalanında olduğu gibi, Adnan Menderes Havaalanında da araç kiralama firmaları bulunuyor. Dilediğiniz firmayı seçerek, İzmir’i araçla gezebilirsiniz.

Taksi

Şehre inmek için oldukça hızlı ve konforlu bir seçenek olan taksileri, havaalanı çıkış kapılarında kolaylıkla bulabilir, gitmek istediğiniz noktaya hızlıca gidebilirsiniz.

Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery