İstanbul - Ankara Uçak Bileti

İstanbul - Ankara

İstanbul - Ankara

Ankara Hakkında

Ankara, Türkiye’nin başkenti olmasının yanı sıra, İstanbul’dan sonra en kalabalık şehirdir. Bir diğer adı da Türkiye’nin tam merkezinde yer alan konumu sebebiyle Türkiye’nin Kalbi’dir. 1923 yılında Cumhuriyet’in ilan edilmesinin ardından, şehir günümüze kadar oldukça gelişmiştir.

Şehir Merkezinden Sabiha Gökçen Havaalanına Ulaşım

Araç ile Ulaşım

Eğer ulaşım için araba tercih edenlerdenseniz Sabiha Gökçen Havaalanı Taksim’e 50, Kadıköy’e 40, Pendik’e ise 12km uzaklıkta. Araç ile hem TEM, hem E5, hem de sahil yolu hattını kullanabilirsiniz.

Metro ile Ulaşım

Eğer metro kullanacaksanız Tavşantepe-Kadıköy hattını tercih etmelisiniz. Metronun Soğanlık durağında indikten sonra 16S numaralı ya da E10 numaralı otobüslerden birine binmelisiniz. Daha hızlı bir ulaşım isterseniz Pendik’te inerek metro dışından taksiye binebilirsiniz.

Marmaray ve Metrobüs ile Ulaşım

Avrupa Yakası’ndan geliyorsanız aynı şekilde Marmaray’ın Ayrılık Çeşmesi durağında veya Metrobüs’ün Uzunçayır durağında inerek metroya geçebilirsiniz.

Otobüs ile Ulaşım

Merkez olarak Bostancı’dan E9, Kadıköy’den E10-E11 otobüs hatlarını tercih edebilirsiniz.

Havabüs ile Ulaşım

Bu yollar dışında Havabus kullanabilirsiniz. Havabus havalimanına bağlı bir servistir. Kalkış noktaları Taksim, Kadıköy ve Yenisahra.
Bulunduğunuz yerden taksi, UBER, Scotty, dışarıdan veya havalimanından kiralayabileceğiniz özel araç ile veya firmalardan özel olarak kiralayabileceğiniz helikopter/uçak ile de ulaşım sağlayabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Atatürk Havalimanına Ulaşım

Otobüs ile Ulaşım

İBB’ye ait Aksaray-Atatürk Havalimanı arası hizmet veren metro hattı kullanılabilir. Metronun ilk sefer saati sabah 06.00 iken son seferi ise gece 24.00’da. Seferler 5 dakikada bir olmak üzere gün boyunca sürüyor.

Metro ile Ulaşım 

Havalimanından kalkan metro ise Dünya Ticaret Merkezi, İstanbul Fuar Merkezi, Şirinevler, Bakırköy, Zeytinburnu, Otogar ve Topkapı istasyonlarını geçerek 35 dakika süren bir yolun ardından Aksaray’a geliyor.

Otobüs ile Ulaşım

En merkezi yerlerden biri olan Taksim’den ise TH-1 numaralı otobüs ile havalimanına ulaşım sağlanabiliyor.
Marmaray ile ulaşım: Sirkeci’de veya Sirkeci’ye yakın bir konumdaysanız Marmaray’a binerek Yenikapı’da indikten sonra Yenikapı-Atatürk Havalimanı metrosunu kullanabilirsiniz.

Metrobüs ile Ulaşım

Eğer Kadıköy ve yakınındaysanız, Avcılar-Söğütlüçeşme (AS) metrobüs hattını kullanarak Ataköy-Şirinevler durağından Yenikapı-Atatürk Havalimanı metro hattını kullanabilirsiniz
Bu yöntemler dışında havalimanın kendine ait otobüslerini, dışarıdan ya da havalimanına bağlı olarak kiralayabileceğiniz araçlarla, taksiyle, UBER ve Scotty gibi online uygulamalar ve firmalardan kiralayabileceğiniz ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ankara Esenboğa Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Ankara’da bulunan tek havaalanı, Esenboğa Havaalanıdır. Havaalanından şehir merkezine gitmek için var olan seçenekler; EGO otobüsü, Taksi ve Araç kiralamadır.

EGO Otobüsleri

Esenboğa Havalimanı Kızılay ve AŞTİ (Ankara otogar) arasında 442 EGO Havaalanı Otobüsleri hizmet vermeye başlamıştır.

 

Taksi

Aslında Ankara içinde taksi kullanmak çok ekonomik bir seçenek. Ancak Esenboğa Havaalanı, şehir merkezine uzak bir konumda olduğu için pek de ekonomik bir seçenek olmuyor. Eğer siz rahat bir yolculuk yapmak isterseniz tercih edebilirsiniz.

Araç Kiralama

Esenboğa Havaalanında, toplam 11 tane araç kiralama firması bulunuyor. Bunlardan bazıları; Sixt, Avis, Central, Budget ve Hertz. Ankara’da sadece iş çıkış saatlerinde trafik olduğundan, gün içinde rahatlıkla araç kullanabilirsiniz.

Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery