Bodrum Flight Ticket

Bodrum

Bodrum

Türkiye

Ülkemizin turizm cenneti Bodrum, sizleri hem tarihe, hem huzura hem de eğlenceye davet ediyor. Dünya’dan her yıl turist akınına uğrayan Bodrum, en popüler tatil yerlerinden biri. Uçak biletinizi veya otobüs biletinizi hazır edin ve gelin Bodrum’u beraber keşfedelim. Sizin için hazırladığımız rehberde Bodrum’u özenle tanıttık. Bilet Sepeti olarak keyifli tatiller ve gezmeler dileriz.

Bodrum'da Gezilecek Yerler

 

Bodrum Kalesi: Saint John Şovalyeleri inşasını 1523 yılında bitirmiş. İlginçtir, Osmanlı zamanında hapishane olarak kullanılmış. Bodrum'un sembollerinden ve mutlaka görmeniz gereken bir yer.  Tarihi çok güzel koklayabilir ve harika manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Geziniz sırasında harika eserler ve enfes şehir manzaraları görecek, eğer fotoğrafçılık merakınız varsa her köşesini çekmeden edemeyeceksiniz. Gezi sırasında dinlenmeniz için sık sık bank ve sandalyeler mevcut. Özellikle yaz aylarında gidenlerin, yanında su götürmesi önerilir.

Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi, kalenin içinde. Avrupa'nın ve hatta Dünya'nın en özel denizaltı müzelerinden biri. Sadece su meraklıları değil, herkesin görmesi gerekir. Fakat müze sualtında değil:)

Kale girişinde, Kale ve müze için tek bir ücret ödeniyor. Yani kaleye giriş ücreti verdiyseniz müze için bir daha bilet parası vermenize gerek yok.

Ulaşım: Bodrum merkezin oldukça yakınındaki otogardan Kale Yönüne giden minibüsleri kullanabilirsiniz.

Giriş saatleri: Nisan - Ekim: 08:30 - 18:30 / Kasım - Mart 08:30 - 16:30
Giriş ücreti 30TL. Müze kart ile ücretsiz girebilirsiniz.
Detaylı Bilgi: http://www.muze.gov.tr/tr/muzeler/bodrum-sualti-arkeoloji-muzesi

Yalıkavak Marina: Palmarina Marinaya vardığınız andan itibaren atmosferiyle büyüleniyorsunuz. Dünya çapında büyük bir yat limanı ve gerçekten çok kaliteli, 2-3 katlı mega yatlarla dolu. Başka yerde kolay kolay bulunamayacak bir ambiyans. Lüks restorantlar ve mağazalar da çevrede mevcut ama fiyatlar bu lüks doğrultusunda pahalı.

Bitez Plajı: Bodrum'un en ünlü plajı. Turistlerin ve gezginlerin vazgeçilmezi olan plaj, uzun kumsalı ve harika koyuyla sizi cezbedecek. Denizi sığ ve oldukça sakin, dalgasız.
Ulaşım için: Bodrum merkezden 10 dakikada bir olan Bodrum-Bitez minibüslerini kullanabilirsiniz.
Giriş ücretsiz.

Bodrum Anfi Tiyatrosu:  Dünya'nın bilinen en eski tiyatrosu. Yaklaşık 2400 yıl önce yapılmış. Bodrum- Turgut Reis yolunda hemen sağda kalıyor ve muhteşem de bir manzarası var. Günümüzde konser alanı olarak da kullanılıyor, sosyal medyada bu şekilde kullanılıyor olmasına tepkiler de görülüyor. Konser biletiniz olur veya gezmek için olur, nasıl olursa olsun görülmeye kesinlikle değer bir tarihi miras.

Bodrum Mozolesi: Bodrum'da gezip görmeden olmazlar listemizin son adresi, M.Ö. 350'de yapılan Bodrum Mozolesi(Türbesi). Dünya'nın yedi harikasından biri. Maalesef bu dev bir miras gereken ilgiyi tam görüyor diyemeyiz. Mozole'nin çok büyük kısmı 15. yüzyılda Bodrum Kalesi'nin yapımında kullanılmış ve yok olmuş. Özellikle tarih meraklısıysanız, gidip kalıntıları görmenizi ve tarihi koklamanızı öneririz.
 

Ulaşım

 

Şehir için ulaşım için: http://www.mugla.bel.tr/hizmetler/otobus-sefer-saatleri/
Muğla’nın ilçeleri arası mesafe haritada kısa görünüyor fakat maalesef alınması gereken mesafe oldukça fazla. Başka bir ilçeye geçmeyi düşünürseniz göz önünde bulundurun.

Bodrum Mutfağı

 

Muğla’nın genel olarak zengin bir mutfağı var. Genellikle zeytinyağlılardan oluşuyor. Detaylı bir Muğla yemek rehberi: http://www.bilgilersitesi.com/muglanin-en-guzel-yemekler-unlu-mugla-mutfagindan-meshur-yemek-tarifleri.html

Bodrum güzellikleri hakkında ne dediysek az kalır, gidip yaşamadan anlaşılmaz. Ülkemizin gözbebeğini en güzel şekilde anlatmak ve size en iyi rehberi sağlamaya çalıştık. Olumlu veya olumsuz yorumlarınızı bekliyoruz. Rehberimizi beğendiyseniz paylaşmayı unutmayın. Bilet Sepeti olarak keyifli gezmeler dileriz.

Wed
31.9°
Thu
25.91°
Fri
24.68°
Sat
24.8°
Bodrum
14 Jul Sun, Sunny
24.56°
Mon
27.69°
Mobile Application
Google PlayApp StoreApp Gallery