Sakarya Flight Ticket

Sakarya

Sakarya

Türkiye

İzmit’in hemen doğusunda, Düzce ve Bolu’ya komşuluk yapan Sakarya, son yıllarda gelişen sanayisiyle bölgenin yükselen şehirlerinden biri. Kafkaslardan, balkanlardan ve Anadolu içinden aldığı göçlerle çok çeşitli bir etnik yapıya sahip olan Sakarya’da “Hangi millettensin?” gibi bir soruyla karşılaşmanız olası. Bu onlarca farklı kültür içerisinde kendi kültürünü ortaya koyabilmiş bir şehir olan Sakarya, doğal ve tarihi güzellikleriyle de dikkat çekiyor. Halkı tarafından merkez ilçesi Adapazarı olarak da anılıyor.

Sakarya’ya uçak biletinizi veya otobüs biletinizi almadan önce  Bilet Sepeti olarak hazırladığımız rehbere bir göz atmanızı umar, iyi gezmeler dileriz.

 

Sakarya'da Gezilecek Yerler

 

1-Sapanca Gölü: Geniş bir alana yayılan Sapanca Gölü şehrin uğrak merkezlerinden. Etrafındaki restaurantlarda gölden çıkan balıklarla ziyafet çekebileceğiniz, ormanlık alanda kamp yapabileceğiniz ya da sadece manzara eşliğinde kahve içebileceğiniz, çeşitli aktiviteleri bir arada sunan bir yer. Adapazarı merkezden toplu taşıma araçlarıyla veya özel aracınızla yarım saatte ulaşabilirsiniz. İsterseniz akşamları sadece arabanızla gelip, gün batımında göl keyfi de yapabilirsiniz.

2-Maden Deresi: Sakarya’nın yazlık ilçesi Karasu’ya 20km mesafede bulunan Maden Deresi, Sakarya’nın en muhteşem doğal güzelliklerinden biri. Yemyeşil bir örtü üzerinden çıktığınız tepeden şelaleye vardığınızda sizi harika bir manzara bekliyor olacak. Taptaze servis yapan alabalık restaurantlarını kaçırmamanızı öneririz.

3-Beş Köprü: 6.yy Bizans döneminden günümüze kadar gelen köprü, Sakarya’nın en önemli tarihi simgesi. Yapıldığı dönemin en büyük köprülerinden biri olarak görünen eser merkeze oldukça yakın bir konumda bulunuyor. Köprü Justinianos Köprüsü olarak da biliniyor.

4-Poyrazlar Gölü: Adapazarı merkeze oldukça yakın bir konumda bulunan Poyrazlar Gölü, şehir içinden ve dışından kamp severlerin sık sık uğradığı yerlerden biri. Piknik ve mangal yapabileceğiniz birçok alan bulunan gölün giriş bileti ücreti 12tl.

5-Kent Park: Şehrin merkezinde parkları ve çay bahçeleriyle yemyeşil kocaman bir park. Adapazarı halkının da uğrak mekanlarından olan parkın yürüyüş parkuru oldukça iyi. Elektriğin olmadığı zamanlardan kalan Tarihi Çark’a da ev sahipliği yapan parkta sevdiklerinizle güzel bir gün geçirebilirsiniz.

6-Deprem Müzesi: Sakarya’nın yakın geçmişinde önemli bir yeri olan 17 Ağustos Depremi’ne ışık tutan bir müze. Hemen şehrin merkezinde Atatürk Bulvarı’nın başlangıcında olan müzeye giriş biletini ücretsiz olarak edinebilirsiniz. İçinde yapay bir deprem deneyimi yaşabileceğiniz bir sistem var.

Ulaşım

 

Şehrin her yerine dolmuşlarla ulaşmak mümkün. Kentkart alırsanız otobüslerden de yararlanabilirsiniz. Otobüsler dolmuşlardan biraz daha pahalı olarak nakit kabul ediyor.

Sakarya Mutfağı

 

Islama köfte şehrin en ünlü tadı. Köftenin dumanında işletilen ıslak yağlı ekmeklerle yiyeceğiniz efsane köftelerin tadı damağınızda kalacak. Adapazarı kabak tatlısını da unutmamak lazım.

Çark Caddesi şehrin ana damarlarından biri ve merkezi durumunda, içerisinde birçok kafe, yemek salonu ve sayısız dükkan barındırıyor.  

Islama köfte şehrin en ünlü tadı. Köftenin dumanında isletilen ıslak yağlı ekmeklerle yiyeceğiniz efsane köftelerin tadı damağınızda kalacak. Adapazarı kabak tatlısını da unutmamak lazım.

Gece Hayatı

 

Sakarya’da gece hayatı Sapanca’da aktif olarak yaşanmakta, şehir merkezinde ise birkaç dükkan dışında gece boyu açık olan bir yer bulunmuyor.

Sakarya Pratik Bilgiler

 

Sabiha Gökçen Havalimanı’na merkezden direkt olarak kullanabileceğiniz minibüsler var.

Adapazarı artan üretimi ve yatırımlarla hızla büyüyen bir şehir.

Serdivan, Adapazarı merkezin dışında kalan, üniversite öğrencilerinin çoğunlukta bulunduğu bir ilçe.  Birçok kafe ve lokanta var.

Şehrin farklı noktalarında üç tane farklı alışveriş merkezi bulunuyor.

Sakarya dört mevsimin tüm özellikleriyle aşırıya kaçmadan yaşandığı bir yer.

Şehrin merkezinde Gar meydanı ve Kent meydanı olmak üzere iki büyük meydanı var. Birbirlerine çok yakın konumdalar.

Sakarya, İstanbul’a ve Ankara’ya oldukça yakın bir konumda bulunuyor. Hızla gelişen bir ticaret ve sanayi şehri olan Sakarya’nın turizm potansiyeli de oldukça fazla. Doğal güzellikleri ve bu güzelliklerin etrafına yerleştirilmiş kaliteli tesisleriyle dikkat çeken Sakarya, keşfedilmeye değer bir şehir. Sakarya’ya en uygun uçak bileti veya otobüs bileti için sitemiz biletsepeti.com’u ziyaret edebilirsiniz. İyi gezmeler.

Sat
9.7°
Sun
11.75°
Sakarya
20 May Mon, Cloudy
13.04°
Tue
11.0°
Wed
12.69°
Thu
14.31°
Mobile Application
Google PlayApp StoreApp Gallery