Artvin Flight Ticket

Artvin

Artvin

Türkiye

Türkiye’nin kuzeydoğusunda, Gürcistan’la komşuluk yapan şehri Artvin doğası ve tarihiyle ziyaretçilerini kendine hayran bırakan bir yer. Yaylalarıyla ünlü Doğu Karadeniz’in en yüksek şehirlerinden biri. Artvin, az nüfusuna rağmen gelişmekte olan bir şehir görüntüsü veriyor.

Artvin’e uçak biletinizi veya otobüs biletinizi almadan önce Bilet Sepeti olarak hazırladığımız rehbere bir göz atın deriz, iyi gezmeler.

 

Artvin'de Gezilecek Yerler

 

1-Karagöl: Sandal keyfi yapabileceğiniz, yeşilin bir sürü tonuyla dolu bir milli park. Borçka’dan aracınızla ulaşabileceğiniz bir konumda bulunan Karagöl’ün yolu ise ayrı bir keyifli. Yeşilliklerin arasından ulaştığınız Karagöl’de sevdiklerinizle piknik yapabilir ya da yürüyüş yolunda ter atabilirsiniz.

2-Mençuna Şelalesi: Aracınızla ulaşamayacağınız bir konumda olan şelaleye dik bir yokuştan sonra ulaşıyorsunuz, ancak ondan bittikten sonra karşılayacağınız manzara ise muazzam. Girişi ücretsiz olan şelale Artvin’in daha tam ünlenmemiş yerleri arasında bulunuyor. Bu güzellik popülerleşmeden kaçırmamanızı öneririz.

3-Kafkasör Yaylası: Doğu Karadeniz’in dikkat çeken yaylarından birisi Kafkasör Yaylası. Serin ve tertemiz bir hava sizi hemen içine çekecek. Artvin halkının da piknik yapmak için sık sık kullandığı yayla merkezden yakın ve 8km civarı bir uzaklıkta.

4-İşhan Kilisesi: Artvin’in tarihi geçmişine tanıklık eden bir eser. Etrafındaki köylerde yaşayan halkın da etrafını canlandırdığı kilise Artvin’in içine bir yolculuk gibi. Dağların arasında tarihin, kültürün ve doğanın birbirine girdiği kiliseye uğramanızı Bilet Sepeti olarak tavsiye ediyoruz.

Ulaşım

 

Şehir merkezine giden tüm yollar virajlı, Artvin ulaşım konusunda dağlık yapısından dolayı sorun yaşayan bir şehir.

Gece Hayatı

 

Artvin gece hayatı aktif değil.

Artvin Mutfağı

 

Nişoşlu yoğurt çorbası, katmeri ve eriştesi çok ünlüdür.

Artvin dağın yamacına kurulmuş, içinden Çoruh Nehri’nin geçtiği bir şehir. Çok yokuşlu olması sebebiyle şehirde kaldığınız zaman içerisinde çok güzel manzaralar yakalayabilirsiniz.

Tertemiz bir havası var, ciğerlerinizin alışması biraz zaman alabilir ☺

Artvin’in insanları zeki, samimi ve kızları da zarif olurmuş derler.

Sebzecilik oldukça az olduğundan, Artvin halkı genellikle et yemeği yiyor.

Artvin yemyeşil, sakin ve kendine has bir şehir.

Fri
21.69°
Sat
21.49°
Artvin
14 Jul Sun, Cloudy
21.32°
Mon
22.06°
Tue
21.47°
Wed
21.1°
Mobile Application
Google PlayApp StoreApp Gallery