Kagoshima Flight Ticket

Kagoshima

Kagoshima

Japonya

 

Japonya’nın güneyinin en uç kısmında bulunan Kagoshima, geçmişte Satsuma eyaletinin de başkenti olmuştur. Yıl boyunca güneşin kendisini esirgemediği Kagoshima’nın en bilinen özelliği ise şehrin tam karşısında yükselen, aktif Sakurajima volkanıdır. Volkan patlamaları sonucunda dağın tepesini bir şemsiye gibi kaplayan bulut yığınları büyülü bir manzara sunmaktadır. Ilıman havası ve sıcakkanlı insanıyla, ülke çapında Japonya’nın en sevilen şehri seçilen Kagoshima’nın, palmiye ağaçlı caddelerine, sevimli sokaklarına biraz daha yakından bakalım.

 

Kagoshima Gezilecek Yerler

 

Sakurajima Yanardağı

Kagoshima’nın simgesi haline gelmiş olan Sakurajima Yanardağı, Japonya’nın aktif yanardağlarından biridir. 1117 metrelik görkemli yüksekliğiyle, şehrin efsane manzarasını oluşturan Sakurajima, 50 kilometreye yayılan geniş bir alanı da kapatmaktadır.
Gün içerisinde sık sık küçük patlamalara sahne olan yanardağ, üzerinde devamlı tüten dumanıyla şehirdekilere güzel bir görsel sunmaktadır. Geçmişte bir ada olan Sakurajima Yanardağı,  1914 senesinde gerçekleşen büyük patlamadan sonra Kagoshima arasında bir yol oluşmuştur. Ama hâlâ bu yol yerine feribotla ulaşım tercih edilmektedir.

Senganen Bahçesi

Japonya’nın Edo Dönemi'ne denk gelen 1658 yılında, Shimazu Klanı tarafından yaptırılan Senganen Bahçesi, şehrin kuzey hattı boyunca uzanmaktadır. Sakurajima volkanı ve Kagoshima körfezi manzarasının eşlik ettiği bahçe, Kagoshima halkı kadar turistlerin de yoğun ilgi gösterdiği bir destinasyondur. İçerisinde; göletlerin, bambuların olduğu, tipik Japon peyzajına sahip şirin bahçede vakit geçirmek, yapılacak en keyifli aktivitelerden bir tanesidir. Özellikle kiraz ağaçlarının çiçeklendiği nisan ayında görülmeye değerdir.
Bahçede, ayrıca Edo Dönemi’nde Shimazu ailesinin ikamet ettiği Iso Residence bulunmaktadır. Dilerseniz ek ücret karşılığında içeriyi gezebilirsiniz.

Kagoshima Akvaryumu

Şehrin feribot iskelesinin hemen yanındaki limanda bulunan Kagosihma Akvaryumu, 1997 yılında açılmıştır. 7 katı bulunan Kagoshima Akvaryumu’nda her boyuttan ve türden deniz canlısıyla karşılaşmak mümkündür. Akvaryumun en büyük tankı olan Kuroshio Tankı’nın içerisinde en küçük balıkları da dev balinaları da görebilirsiniz.
Günde 3 kere yunus gösterilerinin yapıldığı akvaryumu, eğlenceli bir gün geçirmek için planlarınız arasına ekleyebilirsiniz.

Shiroyama Parkı

Kent merkezinde Shiroyama Dağı’nın üzerinde bulunan Shiroyama Parkı, kale surlarının üzerinde yer almaktadır. 107 metrelik yüksekliğe sahip olan Shiroyama kale dağı anlamına gelmektedir. Tepeden şehri alabildiğine gören park, Kagoshima’ya gelen gezginlerin uğrak noktalarındandır. Park, içindeki gözlemeviyle de oldukça ünlüdür.
Aynı zamanda, 1877'de Satsuma İsyanı'nın gerçekleştiği yer olan park, tarihi bir öneme de sahiptir. Reimeikan Müzesi’nin de içinde olduğu parkı, gece ziyaret ederseniz şehrin muhteşem ışıklarını tepeden seyredebilirsiniz.

Reimeikan Müzesi

Antik çağlardan modern çağlara uzanan geniş bir yelpazede tarihsel eserlerin sergilendiği müze, Kagoshima ile ilgili detaylı bilgiler sunmaktadır. Showa Dönemin’den (1926-1989) Kagoshima’nın şehrinin modelinin de sergilendiği müze de ortaçağ döneminden birkaç köyün de mini modellerini görebilirsiniz. Reimeikan Müzesi, Tsurumaru Kalesi olarak da bilinen kalenin eski yerinde inşa edilmiştir. Bu sebeple etrafı tarihi kalıntılar ve taş duvar parçalarıyla çevrilidir.

Shoko Shuseikan Müzesi

1850'lili yıllarda, Japonya’da yapılan ilk fabrika olan Shoko Shuseikan, bugün müze olarak kullanılmaktadır. Kagoshima’nın ünlü ailelerinden Shimazu ailesinin antika seramik ve cam eşya koleksiyonlarının sergilendiği müzede 10000’den fazla farklı obje bulunmaktadır. Japon kültürünü tanımak için gezeceğiniz müzelere arasına Shoko Shuseikan Müzesi’ni de eklemelisiniz.

Pratik Bilgiler

 

Resmi Tatiller

 • Yeni Yıl – 1 Ocak
 • Ergin Olma Bayramı
 • Ulusal Kurtuluş Bayramı – 11 Şubat
 • İlkbahar Gündönümü Bayramı – 21 Mart
 • Yeşillik Bayramı – 29 Nisan
 • Anayasa Günü – 3 Mayıs
 • Ulusal Tatil – 4 Mayıs
 • Çocuklar Bayramı – 5 Mayıs
 • Deniz Bayramı
 • Yaşlılara Saygı Bayramı
 • Sonbahar Gündönümü Bayramı – 23 Eylül
 • Sağlık ve Spor Bayramı
 • Kültür Bayramı – 3 Kasım
 • İşçilere Şükran Günü – 23 Kasım
 • İmparator’un Doğum Günü – 23 Aralık

Kagoshima'da Şehir İçi Ulaşım

 

Metro

Uzun veya kısa mesafe farketmeksizin Japonların en gelişmiş ulaşım ağları demiryollarıdır. Şehir için bir yerden bir yere kolayca ulaşmak istiyorsanız, metroları kullanmalısınız. Sık ve dakik seferler sayesinde bu konuda zorlanma yaşamayacaksınızdır.

Otobüs

Tercih edilebilecek seçeneklerden birinin otobüs olmasına karşı dil sorunu yüzünden pek önerilmemektedir.

Taksi

Japonya’nın tüm şehirlerinde hayat standartlarının yüksek olmasından kaynaklı, pahalılık her yerde kendisini hissettirmektedir. Taksinin, güvenli ve konforlu bir ulaşım seçeneği olmasına rağmen oldukça pahalı olduğunu söylemeliyiz.

Araç Kiralama

Bütçenize ve ehliyet tipinize göre bir araç seçerek şehri ve civarını dolaşmak en sık yapılan turist eylemlerinden birisidir. Siz de kendinize göre kiralama yapıp Japonya’nın düzgün yollarında keyifle seyahat edebilirsiniz.

Kagoshima Mutfağı

Kagoshima mutfak konusunda oldukça iddialı. Şehirde bütün yöresel Japon mutfağını bulabilirsiniz. Kagoshima'ya giderseniz suşi yemeden dönmemenizi tavsiye ederiz. Restoran önerileri; Sasakura, Ajimori, Tontoro Ramen. 

Kagoshima'da Alışveriş

 

Hediyelik eşya dükkânlarından, elektronik ürünlere ve butiklere kadar her şeyi bulabileceğiniz Japon kentlerinden biridir Kagoshima. Yodobashi Camera, Bic Camera ve Yamada Denki gibi zincir mağazaları elektronik alışverişiniz için güvenle kullanabilirsiniz. Japonya genelinde sıkça rastlanan bir tür olan “100 Yen” mağazalarıyla Kagoshima’da da karşılaşacaksınızdır. Burada olan ürünlerin neredeyse hepsi 100 Yen’den satışa sunulmaktadır. Bu mağazada bütçenizi sarsmadan rahatça alışveriş yapabilirsiniz.
Şehrin biraz dış kısımlarına yapılmış olan AVM’leri de gezip dolaşabilirsiniz. Kagoshima’da ve tüm Japonya’da dükkânlar genellikle 10.00-20.00 arası açıktır.

Kagoshima'da Gece Hayatı

 

Japonlar eğlenmeyi bilen ve seven insanlardır. Dolayısıyla Kagoshima’da da gece boyu gönlünüzce eğlenebilir, mekânlarında güvenle dans edip geceyi tamamlayabilirsiniz.

Kagoshima
22 May Wed, Cloudy
20.96°
Thu
21.23°
Fri
21.48°
Sat
23.3°
Sun
22.4°
Mon
17.87°
Mobile Application
Google PlayApp StoreApp Gallery