Saarbrücken Flight Ticket

Saarbrücken

Saarbrücken

Almanya

Öğrenci şehri Saarbrücken...

Almanya’nın batısında, Saarland Eyaleti’nin başkenti olan kent, Fransa sınırında yer almaktadır. Dünyanın birçok ülkesinden öğrencinin üniversite eğitimi aldığı şehir, bu sayede kozmopolit bir çehreye bürünmüş. Ayrıca Fransa sınırına yakınlığından ötürü, turistlerin de geçiş noktası konumunda.

 

Saarbrücken Gezilecek Yerler

 

Saarbrücken Hayvanat Bahçesi: Yeşillikler içinde bir hayvanat bahçesi. Ailenizle birlikte hoşça vakit geçirebileceğiniz yerlerden.

Alman – Fransız Bahçesi: Almanya’nın en büyük parklarından olan bu yer, oldukça kapsamlı bir şekilde tasarlanmış. İçerisinde restoran ve kafeler, piknik alanı, bisiklet ve koşu yolları hatta birde minyatür golf sahası da yer alıyor.

Saar Tarih Müzesi (Historisches Museum Saar): Şehrin tarihine ışık tutan bu müze, mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden.

Völkingen Demir İşletmesi: İşletmenin faaliyeti 1996 yılında durdurulmuştur. Völkingen Demir İşletmesi, 1994 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne alınmıştır. Günümüzde turistlerin sıklıkla ziyaret ettiği yerlerden...

Saarland Müzesi: Ziyaretçilerin gözdesi olan müze, birçok önemli koleksiyonu bünyesinde barındırıyor.

Ve tabii şuraları da gezilecek yerler listenize dahil edebilirsiniz; St. John Bazilikası, Bürger Parkı, Saar Nehri’nde tekne turu, Saar Nehri üzerindeki taş köprü, Saarbrücken Kalesi, Europa Galerie (Alışveriş merkezi), Ludwigskirche (Kilise), Saarbrücken Bazilikası, St. Arnual Gotik Kilisesi, Ludwigsparkstadion (Stad), Saarbrücken Üniversitesi (Saarland University), Tarihi Şehir Merkezi (Rathaus St. Johann), Eski Şehir (Altstadt) ve çiftçilerin organik tarım ürünlerini satmış oldukları pazar alanı, yani St. Johanner Markt.

Pratik Bilgiler

 

Resmi Tatiller

 • Yeni Yıl – 1 Ocak
 • Kutsal Üç Krallar – 6 Ocak
 • Kutsal Cuma – 21 Mart
 • Paskalya – 24 Mart
 • İşçi Günü – 1 Mayıs
 • Hz. İsa’nın Göğe Çıkışı – 1 Mayıs
 • Pontkot Yortusu – 12 Mayıs
 • Katolik Yortusu – 22 Mayıs
 • Hz. Meryem’in Göğe Çıkışı – 15 Ağustos
 • Almanya’nın Birleşmesi Günü – 3 Ekim
 • Reform Günü – 31 Ekim
 • Azizler Yortusu – 1 Kasım
 • Hristiyan Festivali – 16 Kasım
 • Tövbe Günü – 19 Kasım
 • Noel – 25-26 Aralık

Saarbrücken Şehir İçi Ulaşım

 

Raylı sistem hakkında ayrıntılı bilgi edinebilmek adına şu linki incelemenizde yarar var; https://rail.cc/en/saarbruecken/saarbruecken-central-railway-station/l84

Otobüs ve taksilerin dışında elbette bisiklet kiralayarak da şehri dolaşabilirsiniz.

Call a Bike: Online olarak bisiklet kiralama hizmeti sunan kuruluş. Web adresi için şuradan lütfen; https://www.callabike-interaktiv.de/en/Find-a-bike?city=49.24093%7C6.991068&address=&values=

Bonus Bilgi: Aslında Saarbrücken’i yürüyerek de keşfetme olanağınız var. Zira kentin bir ucundan diğer ucunu yarım saatte dolaşabilmeniz mümkün. Saarbrücken, hem öğrenci şehri olması açısından hem de diğer Alman kentlerine oranla daha az rağbet görmesinden ötürü, doğal olarak bütçe dostu bir kent...

Saarbrücken Mutfağı

 

Saarbrücken halkının, hem Alman hem de Fransız etkileri tarafından oluşturulan bir mutfağa sahip olduğu bilinmektedir. Genellikle patates, domuz eti ve fasulye gibi önemli bileşenlere başvuran lezzetli, toprağa verilmiş yemekler tercih edilir.

Saarbrücken'de Alışveriş

Saarbrücken merkezi, özellikle kapsamlı mağaza seçenekleri sunmaktadır. Çok sayıda ürün ve koleksiyona sahip büyük mağazalardan, özel tekliflere sahip geleneksel aile işletmeleri olan işletmelere, ihtiyacınız olanı bulabilirsiniz. 

Saarbrücken'de Gece Hayatı

Saarbrücken, kulüp ve parti sahnesi için pek çok imkan sunmaktadır. Birkaç büyük diskotek ve çok sayıda kulüp, parti yapanlara çeşitli eğlence olanakları sunar. 

Thu
27.3°
Fri
19.77°
Sat
21.52°
Saarbruecken
14 Jul Sun, Cloudy
22.16°
Mon
21.34°
Tue
22.04°
Mobile Application
Google PlayApp StoreApp Gallery