Bingöl Flight Ticket

Bingöl

Bingöl

Türkiye

Batısında Elazığ’yla, doğusunda Muş ile komşuluk yapan Bingöl, Doğu Anadolu’nun binlerce yıllık tarihi sahip şehirlerinden biri. Bingöl, antik döneme kadar uzanan efsaneleriyle ünlü bir şehir. Bingöl, mutfağı ve tarihiyle dikkat çekiyor.

Bingöl’e uçak biletinizi veya otobüs biletinizi almadan önce Bilet Sepeti olarak hazırladığımız rehbere bir göz atın deriz, iyi gezmeler dileriz.

 

Bingöl'de Gezilecek Yerler

 

1-Yüzen Ada: Gölün ortasında yüzen üç tane ada hiç olur mu? Bingöl’deki Yüzen Adalar’da bu nadir doğal güzelliğe şahit olabilirsiniz. Yüzen Ada, Bingöl-Solhan karayolundan 5km uzaklıkta, tabelaları takip ederek veya sorarak özel aracınızla ulaşım sağlayabilirsiniz.

2-Kral Kızı Kalesi: Kale, Bingöl’ün ev sahipliği yaptığı birçok tarihi kaleden biri. Genç ilçe merkezine 2 km uzaklıkta bulunuyor. Eski zamanların önemli kalelerinden biri olan Kral Kızı Kalesi, şehre yakın olup, gezilebilecek yerlerden biri.

3-Sebeterias Kalesi: Bingöl şehir merkezine 19 km uzaklıkta bulunan kalenin tarihi Urartular’a kadar uzanmaktadır. Şimdi zaten yıkıntılarının bulunabileceği kaleye ulaşımı özel aracınızla sağlayabilirsiniz.

Gece Hayatı

 

Bingöl’de gece hayatı yok denecek kadar az. Şehir merkezine yakın bir iki tane meyhane bulunuyor.

Bingöl Mutfağı

 

Bingöl’ün içli köftesi ve gömmesi oldukça meşhur, bulabilirseniz tatma fırsatını kaçırmayın. Bingöl’ün keçi eti de çok ünlü.

Ulaşım

 

Bingöl dört mevsim yağmurun düştüğü bir şehir.

Halkı turistlere karşı oldukça yardımsever ve şehirde taksi fiyatları çok ucuz.

 

Bingöl, Doğu Anadolu’nun en eski şehirlerinden biri olmasına rağmen, arkeolojik kazıların yetersizliği sebebiyle turizm potansiyeline tam olarak ulaşamamış bir şehir. Bingöl’e en uygun uçak bileti veya otobüs bileti için sitemiz biletsepeti.com’u ziyaret edebilirsiniz. İyi gezmeler.

Tue
27.45°
Wed
23.92°
Thu
21.7°
Fri
23.67°
Sat
24.45°
Bingol
14 Jul Sun, Sunny
25.37°
Mobile Application
Google PlayApp StoreApp Gallery