Denizli Flight Ticket

Denizli

Denizli

Türkiye

Denizli; harika bir doğaya, güzel ve rahat bir şehirleşme ve muazzam bir tarihi mirasa sahip bir şehir. Doğal güzellikleri keşfederken hayran kalmadan edemeyecek ve doyamayacaksınız, tarihi bölgelerde ise derin bir zaman yolculuğuna çıkacaksınız. Bilet Sepeti olarak Denizli rehberini sizin için özenle hazırladık. Uçak bileti veya otobüs biletiniz hazır olsun ve yolculuğa başlayalım.

 

Denizli'de Gezilecek Yerler

 

Pamukkale Travertenleri: Denizli deyince akla ilk gelen yer, doğa mucizesi Pamukkale Travertenleri’dir. Hem Türkiye hem de dünya çapında bir üne sahip bölge, sürekli turist akınına uğrar.
17 farklı sıcak su bölgesi vardır ve suların sıcaklıkları 1000 dereceye kadar çıkar.
Otogardan, Karahayıt-Pamukkale minibüslerine binerek ile ulaşabilirsiniz.

Hierapolis Antik Kenti: Frigyalılar tarafından M.Ö 2. yüzyılda kurulan tarihi bölge Unesco Dünya Kültür Mirası listesinde yer alır. Antik kente “Kutsal Şehir” de denir ve kalıntıları çok iyi korunmuş. Hierapolis Antik Kenti, sizi çok özel ve müthiş bir tarih yolculuğuna çıkaracak.

Müzekart Geçerli  

Ayrıca müze bölgesinde, Hierapolis Arkeoloji Müzesi bulunuyor ve 5TL ücretle girilebilir.
Müzekart burada da geçerli.

Loadicea Antik Kenti: M.Ö 2. Yüzyılda, Lykos Irmağı’nın güneyine kurulan yer, Anadolu’nun en önemli antik kentlerinden biri. Tarih yolculuğuna devam etmek için muhteşem bir yer daha. Sizi milattan öncesi çağlara götürecek bölge kesinlikle görmeye değer.
Müzekart geçerli

Karahayıt Kaplıcaları: Denizli’de gezilecek önemli yerlerden biri olan Karahayıt Kaplıcaları, sıcak ve sağlık veren sularıyla şifa dağıtıyor. Sakin ve güzel vakit geçirmek için ideal bir nokta, hem de travertenlere ve Hierapolis’e oldukça yakın. Kaplıcaların romatizma, kalp hastalıkları ve romatizma gibi çeşitli rahatsızlıklara iyi geldiği söyleniyor. Ayrıca kaplıca içinde konaklama imkanı da mevcut.
Otogardan Karahayıt minibüslerine binerek ulaşabilirsiniz.

Honoz Dağı Milli Parkı: Muazzam doğası ile ön plana çıkan milli park, binlerce hayvan ve bitkiye ev sahipliği yapıyor. İçinde yeme içme tesisleri ve çocuklar için eğlence alanları mevcut. Turistlerin önemli ziyaret noktalarından biri olan park gitmeye değer nitelikte. Özellikle doğaseverler buraya bayılacaklar, uçak biletini veya otobüs biletini aldığınıza değecektir.

Yeşildere Şelalesi: 55 metrelik şelalesi ve harika doğasıyla ziyaretçilerini büyüleyen ve kendine hayran bırakan bölge, özellikle doğaseverlerin görmeden dönmemesi gereken yerlerden. Turizm açısından oldukça gelişmiş olan bölge, ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor.

Akhan Kervansarayı: 1254 yılında yapılmış bir kervansaray. Tarih meraklıları için, Selçuklulardan günümüze gelen bir tarihi miras. Yapı özellikle köklü tarihi ve sağlam mimari yapısıyla dikkat çekiyor. Turistlerin gezip görmesine değecek bin yıllık tarihi eser.
Akkale-Akhan minibüsleri ile ulaşabilirsiniz.

Gezilebilecek Diğer Yerler:
- Tripolis Antik Kenti
- Keloğlan Mağarası
- Ağlayan Kaya
- Pamukkale Arkeoloji Müzesi
 

Ulaşım

 

Oldukça rahat ulaşım imkanları olan Denizli’de halk otobüsleri ve minibüsler oldukça yaygın. Otobüslere binmek için Denizli Kart çıkartmalısınız.
Otobüs güzargahları ve sefer saatleri: http://www.denizli.bel.tr/Default.aspx?k=otobus-guzargahlari-ve-saatleri

Denizli Mutfağı

 

Denizli’de, Ege mutfağından etkilenen bir yemek kültürü var. Denemeniz gereken başlıca yerel lezzetler: un çorbası, tirit, darı ekmeği, kaçamak, denizli turşusu, keşkek, sıyırma.
 

Gece Hayatı

 

Çok canlı olmamakla birlikte gece hayatı için çeşitli seçenekler mevcut.
Gidilebilecek başlıca gece kulüplerinden bazıları: Saint Tropez, Çakıl Gazinosu, İmagine Bar & Kafe, Denizli Jazz&Rock Bar…
 

Denizli Pratik Bilgiler

 

Eğer müzeleri ve tarihi alanları gezmeyi düşünüyorsanız, 20TL’ye müzekart çıkartmak daha hesaplı olacaktır. Detaylı Bilgi: http://www.muzekart.com/tr/muzekart/nedir_1.html


Denizli rehberimizi umarız beğenmişsinizdir. Yorum ve eleştirileriniz bizim için çok önemli. Yazımızı beğendiyseniz paylaşmayı unutmayın. Bilet Sepeti olarak iyi gezmeler dileriz.

Sat
27.0°
Sun
21.04°
Denizli
17 Jun Mon, Sunny
22.17°
Tue
22.86°
Wed
24.62°
Thu
24.41°
Mobile Application
Google PlayApp StoreApp Gallery