Erzincan Flight Ticket

Erzincan

Erzincan

Türkiye

Doğu Anadolu Bölgesi’yle Karadeniz Bölgesi’nin arasında bulunan Erzincan çoğunlukla dağlardan oluşan bir şehir. Batısından Sivas’ı, doğusundan Erzurum’u birbirine bağlayan şehrin tarihi M.Ö 2000’li yıllara kadar uzanıyor. Bilet Sepeti olarak biz, doğal ve tarihi güzellikleriyle dikkat çeken şehrin keşfetmeye değer birçok özelliği olduğunu düşünüyoruz.

Erzincan’a uçak biletinizi veya otobüs biletinizi almadan önce Bilet Sepeti olarak hazırladığımız rehbere göz atmanızı umar, iyi gezmeler dileriz.

 

Erzincan'da Gezilecek Yerler

 

1-Kemaliye Karanlık Kanyonu: Kemaliye’nin gurur kanyağı olan kanyon extreme sporlar için merkez olmakla beraber, muhteşem bir doğa harikası. Bilet Sepeti olarak Erzincan’a yolunuz düştüğünde kaçırmamanız gerektiğini düşünüyoruz. Rafting ve yamaç paraşütü yapabileceğiniz gibi, kanyonun sakin ortamında dinlenebilirsiniz. Dünya’nın en büyük ikinci karanlık kanyonu olduğunu da ekleyelim.

2-Girlevik Şelalesi: Üç basamaklı bir şelale olan Girlevik Şelale’si Erzincan halkının gezmenizi salık vereceği ilk yerlerden biri. Etrafında restaurantlarla turistlere servis veren canlı bir yer. Kışın gittiğinizde donmuş bir şelaleyle karşılaşma ihtimaliniz oldukça yüksek ☺ (şelale hk link: https://www.youtube.com/watch?v=yH5S7su7eec)

3-Ekşisu: Erzincan’ın meşhur maden suyunun dolum kaynağı olan yer. Cilt hastalıklarına iyi geldiği söylenen suyunu denemenizi tavsiye ediyoruz. Etrafı mesire yeri olarak kullanılan Ekşisu’da piknik ve mangal da yapabilirsiniz.

4-Ergan Dağı: Erzincan’ın dünya standartlarındaki kayak merkezi. Harika pisti, uygun fiyatı ve eşsiz manzarasıyla keşfedilmeye değer bir yer. Avrupa’nın en uzun ikinci pistine sahip Ergan Dağı kayakseverler için iddialı bir seçenek.

Ulaşım

 

Dağlarla çevrili bir şehir olması sebebiyle merkezde bile manzarayla iç içe bir halde gezebilirsiniz. Kurulduğu yer plato olduğu için şehir içinde her yere bisikletle ulaşım sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda dilediğiniz yere saat başı kalkan otobüs ve minibüsler de mevcut.

Erzincan Mutfağı

 

Erzincan dağlarından toplanan organik balı ve meşhur tulum peyniri de önce kendiniz tadıp, dönüşte de hediye  etmenizde fayda var bizden söylemesi :)

Gece Hayatı

 

Gece hayatı Erzincan’da pek aktif değil, ancak gün içinde merkezde oturabileceğiniz kafeler mevcut.

Erzincan Pratik Bilgiler

 

Erzincan en çok siyasetçi çıkaran şehirlerimizden biridir.

Bilet Sepeti olarak biz, Erzincan’ın keşfedilmeye değer muhteşem doğal güzellikleri olduğunu düşünüyoruz. Erzincan’a en uygun uçak bileti veya otobüs bileti için sitemiz biletsepeti.com’u ziyaret edebilirsiniz, iyi gezmeler.

Sat
19.16°
Sun
12.38°
Mon
11.57°
Tue
14.31°
Erzincan
22 May Wed, Sunny
15.46°
Thu
13.49°
Mobile Application
Google PlayApp StoreApp Gallery