Giresun Flight Ticket

Giresun

Giresun

Türkiye

Muhteşem güzellikteki doğasıyla bir turizm cenneti olma yolunda ilerleyen Doğu Karadeniz’in tarihiyle de dikkat çeken şehri Giresun. Trabzon ve Ordu’ya komşuluk yapan şehir mutfağıyla da öne çıkıyor. Karadeniz sahiline bir hat gibi çekilmiş olan şehir denizle hep iç içe.

Giresun’a uçak biletinizi veya otobüs biletinizi almadan önce Bilet Sepeti olarak hazırladığımız rehbere göz atmanızı umar, keyifli gezmeler dileriz.

 

Giresun'da Gezilecek Yerler

 

1-Giresun Adası: Şehir merkezindeki Giresun Limanı’ndan günde üç  defa düzenlenen seferlerle ulaşabildiğiniz Giresun Adası içerisinde muhteşem bir doğal güzelliği barındırıyor. Şehrin hemen karşısında, korunmuş bir yapısı olan adadan Giresun’u izleyebilir, fotoğraf çekilebilirsiniz. Ada Herkül efsanesiyle dünyaca ünlü.

2-Kulakkaya Yaylası: Yaylalar Doğu Karadeniz’in turizm potansiyelinin en önemli parçalarından biri. Kulakkaya Yaylası ziyaretçilerine bir kamp deneyiminden daha fazlasını sunuyor. Yaylanın doğal ortamında yetişmiş etler, upuzun çam ağaçları, tertemiz havası ve suyu Kulakkaya Yaylası’nı Giresun’un gitmeden dönülmemesi gereken yerlerinden biri yapıyor. Merkezden aracınızla ulaşım oldukça kolay ve 45dk sürüyor. Gitmeden önce rezervasyon yaptırmanıza gerek yok, kalmak isterseniz yaylada büyük bir otel de var.

3-Giresun Kalesi: Giresun’un en önemli sembollerinden olan kale şehrin merkezine çok yakın bir konumda. Giresun Kalesi’ne çıkıp tüm şehir ayaklarınızın altındayken piknik yapabilirsiniz. Tarihi Roma’ya kadar uzanan kalede semaverle çay servisi yapan kafeler de var.

4-Giresun Müzesi: Sahilde kiliseden çevirme bir müze olan Giresun Müzesi, Giresun’un tarihi dönemlerine ışık tutan eserlerin sergilendiği yer. Bahçesinde de oturup tarihi havayı içinize çekebilirsiniz. Giriş bileti 5tl olarak satılıyor.

5-Kuzalan Şelalesi: Giresun’a yolunuz düştüğünde kaçırılmaması gereken yerlerden biri. Çam ağaçlarının arasında, yemyeşil derinlikten ufak taşlı bir dereye dökülen enfes şirinlikte bir şelale. Şelalede seyir terası, ücretsiz otopark ve tuvalet bulunuyor. Dereli yolunda karşınıza çıkacak şelaleyi Bilet Sepeti olarak görmeden geçmeyin deriz.

Giresun Mutfağı

 

Giresun’un pirinç ve taze fasulyeyle yapılan yemeği fasulye diblesini yemeden dönmemek lazım. Isırgan çorbası ve mısır ekmeği ikilisi de kaçırılmaması gerekenlerden. Giresun bir fındık şehri, dönerken sevdiklerinize bulabilirseniz kavrulmuş fındık götürmeyi unutmayın.

Gece Hayatı

 

Giresun’da gece hayatı çok aktif değil, merkezde toplanmış durumda.

Giresun Pratik Bilgiler

 

Şehir merkezinin hemen her yerinde kitap ve oyuncak kumbaralarına rastlayabilirsiniz.

Giresun’un denizi oldukça temiz ve Karadeniz’in iki adasından birinin manzarasına sahip.

Esnafı ve halkı oldukça yardımsever bir şehir.

Giresun sanat etkinliklerine en çok ev sahipliği yapan Karadeniz şehirlerinden biri. Yolunuz düştüğünde şehrin sanat takvimine bir göz atın deriz.

Muhteşem doğası, samimi insanı ve mutfağıyla keşfedilmeye değer olduğunu düşündüğümüz Giresun, güzel Doğu Karadeniz’in tüm karakteristik özelliklerini taşıyor. Giresun’a en uygun uçak biletleri veya otobüs biletleri için biletsepeti.com’u ziyaret edebilirsiniz, iyi gezmeler dileriz.

Giresun
17 Jun Mon, Cloudy
21.01°
Tue
22.06°
Wed
21.77°
Thu
22.56°
Fri
23.0°
Sat
22.44°
Mobile Application
Google PlayApp StoreApp Gallery