Hannover Flight Ticket

Hannover

Hannover

Almanya

Yemyeşil bir fuar kenti Hannover...

Almanya’nın Aşağı Saksonya Eyaleti’nin (Niedersachsen) başkenti olan şehir, dünyaca ünlü fuarlarıyla tanınmaktadır. Leine Nehri’nin içinden geçtiği kent, insanı kendisine hayran bırakan geniş parklara ve yeşil alanlara sahip.

 

Hannover Gezilecek Yerler

 

Maschee Gölü: İster göl çevresindeki kafe ve restoranlarda göl manzarasının tadını çıkarın, isterseniz de gölde ferahlatıcı bir tekne turu gerçekleştirin. Garanti ederiz ki, her şekilde memnun kalacaksınız... J

Herrenhausen Kraliyet Bahçeleri (Herrenhäuser Gärten): Herrenhausen Bahçeleri, Berggarten, Georgengarten ve Welfengarten olmak üzere üç bahçeden oluşmaktadır. Hannover’e bir şekilde yolunuz düşmüşse şayet, bu bahçeleri ziyaret etmeden asla kentten ayrılmayın... ;)

Sprengel Müzesi: Hannover’in modern sanat müzesi olan Sprengel Müzesi, 1979 yılında açılmıştır.

Hannover Hayvanat Bahçesi (Erlebnis Zoo Hannover): Kent merkezinde bulunan hayvanat bahçesi, ailenizle birlikte hoşça vakit geçirebileceğiniz yerlerden. Hayvanat bahçesinin kuruluş tarihi ise, 1865. Web sitesine şuradan ulaşabilirsiniz; https://www.zoo-hannover.de/en

Deniz Yaşamı Akvaryumu: Gene ailenizle birlikte hoşça vakit geçirebileceğiniz yerlerden...

Yeni Belediye Sarayı (Neues Rathaus): Yapımı 12 yıl süren bina, 1913 yılında açılmıştır. Yapının kubbesinden kent manzarasını seyredebilir, yine binada yer alan restoranda enfes yemeklerin tadına bakabilirsiniz.

Ve elbette şuraları da ajandanıza not edebilirsiniz; Şehrin kalbinde bir şaheser, devasa bir orman olan  Eilenriede Ormanı, Marienburg Şatosu, Hannover Tarih Müzesi, Hannover Tiyatrosu (GOP Variete), Lister Kulesi, Şehir Parkı (Stadtpark), Hannover 96 Futbol Kulübü’nün maçlarını oynamış olduğu HDI Arena, Leibniz Evi, Marktkirche (Kilise), Kreuzkirche (Kilise), Aegidienkirche (Kilise), Aşağı Saksonya Eyalet Müzesi, Eski Şehir (Altstadt), Ernest Augustus Heykeli, Hannover Eski Belediye Binası (Altes Rathaus), Steinhuder Gölü (Steinhuder Meer), Masch Park, Hannover Havacılık Müzesi (Luftfahrtmuseum Hannover-Laatzen), Leine Nehri ve Leine Nehri kenarındaki Nana Heykel’leri.

Pratik Bilgiler

 

Hannover Resmi Tatiller

 • Yeni Yıl – 1 Ocak
 • Kutsal Üç Krallar – 6 Ocak
 • Kutsal Cuma – 21 Mart
 • Paskalya – 24 Mart
 • İşçi Günü – 1 Mayıs
 • Hz. İsa’nın Göğe Çıkışı – 1 Mayıs
 • Pontkot Yortusu – 12 Mayıs
 • Katolik Yortusu – 22 Mayıs
 • Hz. Meryem’in Göğe Çıkışı – 15 Ağustos
 • Almanya’nın Birleşmesi Günü – 3 Ekim
 • Reform Günü – 31 Ekim
 • Azizler Yortusu – 1 Kasım
 • Hristiyan Festivali – 16 Kasım
 • Tövbe Günü – 19 Kasım
 • Noel – 25-26 Aralık

Hannover'da Şehir İçi Ulaşım

 

Tramvay: Tramvay ile kentin hemen hemen her noktasına ulaşım sağlanabilmekte. Hannover’de sarı, yeşil, mavi ve kırmızı olmak üzere toplam 4 ana hat bulunuyor, lakin bu hatlar da kendi aralarında 1’den 17’ye kadar ayrılmaktadır. Raylı sistem haritası için şu adrese göz atmanızda fayda var; http://www.urbanrail.net/eu/de/h/hannover.htm

Otobüs: ‘Nachtbus’ olarak adlandırılan gece otobüsleri de dahil, şehirde 200 farklı otobüs hattı bulunmaktadır. Otobüs hat güzergâhı için şuradan lütfen; http://ontheworldmap.com/germany/city/hannover/hannover-bus-map.html

Bonus Bilgi: Hatrınızda bulunsun, Hannover’de toplu taşıma bilet ücretleri bölgelere göre farklılık göstermektedir.

Hannover Card: Toplu taşıma araçlarında, müzelerde ve daha birçok etkinlikte size ekonomik fayda sağlayabilecek Hannover CARD’ı, turizm ofislerinden temin edebilirsiniz. Gene şu linkten konu hakkında önceden bilgi edinebilir ve kartınızı online olarak satın alabilirsiniz; https://www.visit-hannover.com/en/Sightseeing-City-Tours/Sightseeing/Tourist-Information-Hannover/Online-Shop-Hannover/Onlineshop-HannoverCard

Taksi: Taksi açılış ücreti, 2,50 Euro. Kilometre başına, 1,35 Euro tutmaktadır.

Yine araç kiralama da bir diğer alternatifiniz olabilir.

Bisiklet: Hannover tam bir bisiklet şehri. Bisiklet kullanıcıları için gayet kullanışlı bisiklet yolları inşa edilmiş. Özellikle yaz mevsiminde bisikletinizle kenti turlayabilirsiniz.

Call a Bike: Online olarak bisiklet kiralama hizmeti sunan kuruluş. Web adresi için şuradan lütfen; https://www.callabike-interaktiv.de/en/Find-a-bike?city=52.37663%7C9.741062&address=&values=

Bonus Bilgi:

Kırmızı Çizgi (Red Thread): Hannover cadde ve kaldırımlarındaki kırmızı çizgileri takip ederek, rehbere ihtiyaç duymadan pek çok tarihi eseri gezebilme olanağınız var.

Hannover Mutfağı

 

Popüler Hannover yiyecekleri aşağıdaki yemekleri içerir:

Yerel olarak üretilen Alman lahana turşusu, sosisler, domuz sucuğu ve börek çeşitleri tüm yerel barlarda servis edilen popüler pub yemekleridir.

Welfenpudding; sarı bir tepesi olan çok popüler bir beyaz tatlı. Bu tatlı, antik Welfen ailesinin armasını onurlandırmak için yapılmış tipik bir yemek.

Füme yılan balığı; nehir boyunca uzanan köylerde çok popüler bir yemektir.

Grünkohl mit bregenwurst; lahananın yerel baharatlı sosislerle pişirildiği popüler bir kış yemeğidir.

Schlachteplatte; köfteli oluşturmak için etin yerel sosis çeşitleriyle basıldığı festivalin favorisi.

Hochzeitssuppe; tavuk suyu, tavuk eti, erişte, kuşkonmaz, kuru üzüm, köfte ve yumurta içeren bir düğün çorbasıdır.

Hannover'da Alışveriş

 

Hannover'in mahalleleri, sizi küçük butik ve mağazalarda dolaşmaya ve alışveriş yapmaya davet ediyor.

Alışveriş deneyiminize hazırlanmak ve Hannover'in semtlerinde en güzel butikleri bulmak için, çok zorlanmayacaksınız.

Popüler alışveriş merkezi ise Kaiser'dir.

Hannover'da Gece Hayatı

 

Hannover gece hayatıyla ünlü bir şehirdir. Şehirde çok sayıda bar, klüp ve disko bulunmaktadır. Bunlardan en ünlüleri; Zaza, Palo Palo, Monkey’s. Ayrıca şehirde neredeyse haftada bir parti düzenlenmektedir. 

Sat
15.28°
Hannover
14 Jul Sun, Cloudy
11.9°
Mon
12.55°
Tue
13.16°
Wed
13.3°
Thu
17.65°
Mobile Application
Google PlayApp StoreApp Gallery