Kayseri Flight Ticket

Kayseri

Kayseri

Türkiye

Türkiye'nin nüfus bakımından 15. şehri olan Kayseri, Orta Anadolu'nun hızla gelişen sanayi  şehirlerinden biri. Kayseri aynı zamanda büyük bir tarihi geçmişe ve doğal güzelliklere ev sahipliği yapıyor.

Erciyes Dağı'nın eteklerine kurulmuş tarihi şehir Türkiye'nin görülmeye değer noktalarından biri. Kayseri, enfes mutfağıyla bir lezzet durağı olarak da tanınıyor. Kayseri'ye uçak biletinizi ve otobüs biletinizi almadan önce Bilet Sepeti olarak hazırladığımız rehbere bi göz atın deriz.

 

Kayseri'de Gezilecek Yerler

 

1- Erciyes Dağı: Kayseri'ye gelip de şehirle özdeşleşmiş muhteşem Erciyes Dağ'ını görmeden dönmek olmaz. Ciğerlerinizde tertemiz havayı hissederek, dağ manzaralı enfes bir kahvaltıyla güne başlamak için birebir. Dört mevsim kayak yapmaya müsait yapısıyla, Türkiye'nin en önemli kayak merkezlerinden biri. Yanında sucuk ekmek de cabası.

2- Kayseri Kalesi: Kayseri'nin en eski merkezi olan kalenin tarihi binyıl öncesine kadar uzanıyor. Kale şimdiki merkezle de iç içe ve tarihi çarşısı günümüze kadar gelmiş durumda. Kayseri'nin görülmesi gereken simgesel yapılarından biri.

3- Hunat Hatun Külliyesi: Kayseri'nin Selçuklu döneminden kalma eski bilim merkezi. Şehrin merkezinde ve Kayseri Belediyesi tarafından sık sık etkinlik düzenlenen, yaşayan bir yer. İnce ve zarif minaresiyle de dikkat çekiyor. Hamamına uğrayıp, terlemeden dönmeyin.

4- Gevher Nesibe Şifaiyyesi: Kayseri'nin merkezinde bulunan tarihi bir tıp merkezi. Dünyaca ünlü, su sesiyle akıl hastalıklarının tedavisinin yapıldığı yer. Modern tıp anlayışının başladığı ilk hastanelerden biri. Giriş bileti sadece iki lira ve öğrencilere ücretsiz.

5- Seyyid Burhaneddin Türbesi: Mevlana'nın hocasının mezarının Kayseri'de olduğunu biliyor muydunuz? Manevi havasıyla sizi içine çekeceğini düşündüğümüz bir yer. Şehrin hemen merkezinde ve etrafında alışveriş yapabileceğiniz birçok hediyelik dükkanı mevcut.

Ulaşım

 

Kayseri trafiği olan bir şehir, dışarı çıkmadan önce hesaba katmak gerekiyor.

kayseri Mutfağı

 

Kayseri mantısını Kayseri'de yemek lazım. Mantı diğer şehirlerde olduğu gibi servis edilmiyor. Enfes bir tat! Kayseri mutfağının hepsinin teker teker denenmesi lazım aslında, tatlısından tuzlusuna.

Pastırma ve sucuk olmazsa olmaz.

Gece Hayatı

 

Gece hayatı pek aktif değil.

Kayseri Pratik Bilgiler

 

Türkiye standartlarının üstünde yamaç paraşütü yapabileceğiniz yerler mevcut.

Kayseri'yi Bilet Sepeti olarak biz Türkiye'nin gezip görülmeye değer yerlerinden biri olarak görüyoruz. Kayseri, insanı ve kültürü büyük Türkiye yelpazesinin önemli parçalarından. Buraya tıklayıp Kayseri'ye en uygun uçak biletini veya otobüs biletini alabilirsiniz. Bilet Sepeti olarak hazırladığımız rehberin faydasını görmenizi umar, iyi gezmeler dileriz.

Wed
27.25°
Thu
21.03°
Fri
22.46°
Sat
22.71°
Kayseri
14 Jul Sun, Sunny
22.33°
Mon
21.49°
Mobile Application
Google PlayApp StoreApp Gallery