Konya Flight Ticket

Konya

Konya

Türkiye

Konya yüzyıllar boyunca antik medeniyetlerden,  Anadolu'ya giren ilk Türk medeniyetlerine kadar her dönemde önemli bir merkez olmayı sürdürmüş bir şehir. Bu tarihi geçmiş, Konya'yı Dünya'nın tarihi mirasının da önemli merkezlerinden biri haline getiriyor. Konya'ya Türkiye'nin her yerinden ulaşabileceğiniz ucuz uçak biletleriyle ve otobüs biletleriyle gidebilirsiniz.

Genelde Konya sadece dini bir çekim merkezi olarak görülür. Ancak biz Bilet Sepeti olarak Konya'nın daha da fazlasını vaadettiğini düşünüyoruz.

 

Konya'da Gezilecek Yerler

 

1- Sille Köyü: Konya'nın yüzlerce yıllık tarihi geçmişine ışık tutan, nefes alan bir çekim merkezi. İçinde mağaralardan, hristiyan tarihinin en önemli kiliselerine, Selçuklu ve Osmanlı yapılarına, tarihi Rum evlerine kadar uzanan bir yelpaze barındırıyor. Sille Köyü, tarihi çeşitliliğiyle bizi kendine hayran bırakmayı başarmış, hak ettiği ilgiyi alamadığını düşündüğümüz bir yer. Sille Köyü'ne şehir merkezinden alabileceğiniz tek kullanımlık otobüs biletleriyle ulaşabilirsiniz.

2- Mevlana Türbesi: Konya'da yaşamış, hayatı ve şiirleriyle İslam'ın tasavvufi dünyasına büyük katkıları olmuş, fikirleriyle modern dünyanın da takip ettiği büyük Mevlana'nın türbesi Konya'nın en önemli noktalarından. Emin olun, türbenin manevi havası sizi hemen içine çekecek. Perşembe günleri yapılan sema gösterisini izlemekse insana her yerde rastlayamacağı türden bir keyif veriyor.

3- Alaaddin Tepesi: İlk yerleşimin M.Ö 3000'e kadar uzandığı, Roma'dan Osmanlı'ya, Selçuklu'dan Frigyalılara kadar medeniyetlerin eserlerini taşıyan bir yer. Alaaddin Tepesi'nin, tarihi havayı soluyarak gezip aynı zamanda sevdiklerinizle sohbet edebileceğiniz, şehrin içinde sosyal bir mekan olma özelliği de var.

4- Tropikal Kelebek Bahçesi: Arkadaşınız Konya'da ekvatordaki tropikal yağmur ormanlarını andıran bir yerin olduğunu söylese inanır mıydınız? Bizce Konya Tropikal Kelebek Bahçesi'nde binlerce kelebek türüne dokunacak kadar yakın olmak harika bir deneyim. Bahçe, özellikle çocuklar için, yıllarca unutulamayacak bir anı olmayı vadediyor.  

5- İnce Minareli Medrese: İçinde taş işçiliğinin en ince örneklerini barındıran, 13.yy Selçuklu mimarisinin izini sürebileceğiniz medrese sizi görsel ve tarihi bir yolculuğa davet ediyor. İçinde Selçuklu'dan kalan taş ve ahşap eserlerine ev sahipliği yapan bir müze de var. Mimari ve el sanatlarıyla uzaktan olsa da ilgilenip, Konya'ya yolu düşenlerin kesinlikle görmesi gereken bir yer olduğunu düşünüyoruz.

Konya Mutfağı

 

Konya'nın geleneksel tadı etli ekmek inanılmaz bir lezzet. Konya'ya etli ekmek yemek için sabahtan bilet bulup gece geri dönen arkadaşım var benim .

Ulaşım

 

Konya'da tarihi noktalar genelde birbirine yakın ve şehrin içinde. Bu yüzden, şehrin havasını içinize çeke çeke, yürüyerek ziyaretlerinizi gerçekleştirin.

Gece Hayatı

 

Konya, gece hayatının aktif olarak yaşandığı şehirlerden biri değil.

Konya Pratik Bilgiler

 

Yaz aylarında Konya'nın güneşi sizi rahatsız edebilir, yanınızda şapka ve güneş kremi bulundurun.

Müze sayısı Türkiye ortalamasına göre oldukça fazla ve çoğuna müzekart ile giriş yapabiliyorsunuz. Bazı müzeler antik dönemden modern zamanlara kadar uzanan eserler barındırıyor.

 

Bilet Sepeti olarak sadece Türkiye'nin değil, dünya tarihi mirasının da önemli merkezlerinden biri olan Konya'da keyifli bir zaman geçirmenizi dileriz. Konya'ya en uygun uçak biletleri ve otobüs biletleri için sitemiz biletsepeti.com'u ziyaret edebilirsiniz, iyi gezmeler.

Thu
28.06°
Fri
24.08°
Sat
21.34°
Konya
14 Jul Sun, Cloudy
21.4°
Mon
24.43°
Tue
24.78°
Mobile Application
Google PlayApp StoreApp Gallery