Niğde Flight Ticket

Niğde

Niğde

Türkiye

Niğde, İç Anadolu’dan Çukurova’ya köprü görevi gören, bu iki kendine özgü kültür içerisinde kendini bulmuş bir şehir. Tarihi on binlerce yıl öncesine kadar dayanan Niğde, barındırdığı tarihi eserler ve mutfağıyla dikkat çekiyor.

Niğde’ye uçak biletinizi veya otobüs biletinizi almadan önce Bilet Sepeti olarak hazırladığımız rehbere bir göz atın deriz, iyi gezmeler.

 

Niğde'de Gezilecek Yerler

 

1-Tyana Su Kemerleri: Romalılar döneminden kalma, Niğde’nin antik tarihinin yaşayan bir kanıtı. Mimari olarak oldukça ilginç bir yapısı olan Tyana Su Kemerleri, Bor ilçesinde bulunuyor. Arkeolojik kazıların devam ettiği Tyana’ya uğrayıp, çalışmaları yakından denetleyebilirsiniz ☺

2-Gümüşler Manastırı: Çoğunluğu açıkhavada bulunan manastır, her santimine çizilmiş Mesih gravürleriyle dikkat çekiyor. Ünlü gülümseyen Meryem Ana resminin de bulunduğu manastır Niğde’ye gidildiğinde görmeden dönülmemesi gereken yerlerden. Şehir merkezine oldukça yakın konumda bulunan manastıra giriş biletini 5tl’ye edinebiliyorsunuz.

3-Ak Medrese: Hemen şehir merkezinde bulunan medrese muhteşem mermer işçiliğiyle dikkat çekiyor. Oturup dinlenebileceğiniz bir bahçesi de olan medresenin tarihi  15.yy’ın başına kadar uzanıyor. Belediyenin içinde düzenlediği etkinliklerden birine denk gelirseniz kaçırmayın.

4-Niğde Müzesi: Niğde’nin düzeniyle, sergilenen eserlerin değeriyle övündüğü müzesi hemen şehir merkezinde bulunuyor. Görece küçük olan müze, bahçesindeki eski taş lahitlerin temizliği ve korunmuş yapısıyla da dikkat çekiyor. Roma eserlerinden, İslam eserlerine kadar geniş bir yelpazesi var. Ünlü sarı saçlı dilber mumyasının bulunduğu Niğde Müzesi’ne giriş bileti 5tl olarak belirlenmiş.

Ulaşım

 

Dr. Sami Yağız Caddesi şehrin en işlek ve en merkezi caddesi. Niğde Kalesi’ne ve Alaaddin Camii’ne çok yakın.

Niğde Mutfağı

 

Niğde’ye gelip, Niğde tavası yemeden dönmek olmaz. Pekmezden yapılan mangır çorbası da şehrin önemli lezzetlerinden. Elması ve Niğde gazozu çok meşhur.

Gece Hayatı

 

Niğde’de gece hayatı yok denecek kadar az bir seviyede.

Türkiye’nin her köşesinden fışkıran tarihi mirasın en güzel örneklerinden biri olan Niğde’de keyifli bir zaman geçireceğinizi düşünüyoruz. Niğde’ye en uygun uçak bileti veya otobüs bileti için sitemiz biletsepeti.com’u ziyaret edebilirsiniz. İyi gezmeler.

Fri
27.31°
Sat
22.96°
Niğde
14 Jul Sun, Cloudy
20.91°
Mon
19.96°
Tue
20.59°
Wed
21.78°
Mobile Application
Google PlayApp StoreApp Gallery