Pattaya Flight Ticket

Pattaya

Pattaya

Tayland

Pattaya, Tayland'ın başkenti Bangkok'a yaklaşık 140 kilometre uzaklıkta hem doğal hem insan yapımı güzellikleriyle sizi büyülemeye hazır egzotik bir şehir. Fil safarilerinden, eşsiz plajına, tarihi yapılarından, tropikal iklimine kadar sizi cezbedecek her şeye sahip bu şehri, gelin uçak biletinizi Bilet Sepeti'nden almanın kolaylağıyla daha hızlı ve daha iyi tanıyın!

 

Pattaya'da Gezilecek Yerler

 

Viharn Sien:

 

Çin heykel ve sanat koleksiyonun Tayland'da bulabileceğiniz en iyi temsil edildiği yer. Görkemli heykel ve Çin sanatının göz kamaştırıcı eserlerine tanık olmak oldukça heyecan verici. Fakat dikkat; Bu müzeye girerken biraz daha uygun giyinmekte fayda var.

 

Açık Olduğu Saatler: Hergün (08:00-17:00)

Giriş Ücreti: Var

Telefon: +66 (0)38 235 250
Adres: Na Jomtien Km 160, Sukhumvit Road, Pattaya, Tayland

 

Ramayana Su Parkı (Ramayana Water Park):

 

Dünyanın en uzun su kaydıraklarından birini bulunduran Ramayana Su Parkı hem diğer tarihi yerlere yakınlığı hem de Pattaya şehir merkezine yirmi kilometrelik yakınlığıyla da cazip bir eğlence seçeneği.

 

Açık Olduğu Saatler: Hergün (10:00-18:00)

Giriş Ücreti: Var (90 cm altı çocuklara ücretsiz)
Adres: 9 Moo 7, Na Jomtien, Pattaya

Telefon: +66 33 005 929

 

Gerçeklik Tapınağı ( The Sanctuary of Truth ):

Şehrin kuzey bölgesinde yer alan ve sadece tahta kullanılarak yapılan bu gözalıcı tapınak; Ahşap oymaları ve desenleriyle etkiliyor.

 

Açık Olduğu Saatler: Hergün (08:00-17:00)

Giriş Ücreti: Var

Adres: Laem Ratchawet in Naklua, North Pattaya on Soi 12, Naklua Road.

 

 

Buddha Dağı ( Buddha Mountain):

 

Yüzlerce metre öteden görebileceğiniz bu yapı, 1996'da  yaklaşık 130 metrelik Buddha şeklinin dağa çizimiyle oluşturulmuş.

 

Açık Olduğu Saatler: 08:00-17:00

Giriş Ücreti: Yok

Adres: Na Jomtien Km 163, Sukhumvit Road | Na Chom Thian Subdistrict, Sattahip 20250, Tayland

 

 

Cennette Sanat (Art in Paradise):
 

Cennette sanat, 3D sanat ve resimlerle dolu harika bir müze. Rahatça 2-3 saatinizi ailenizle eğlenerek harcayacağınız bu yere çocuklarınız da bayılacak. Zeminde de çeşitli çizimlerin bulunduğu müzede, eserlere zarar gelmemesi için ayakkabıyla girilmeye izin verilmiyor ayakkabınızı girişte teslim edip çıkışta alabiliyorsunuz. Onlarca fotoğraf çekilip ileride anı olarak saklayacağınız bu müzede, eserlerin yanında nerede durursanız daha iyi fotoğraf çekileceğinizi gösteren stickerlar size oldukça kolaylık sağlayacak.

 

Açık Olduğu Saatler: 09:00-22:30 (Bilet satışı 21:30'da bitmektedir)
Giriş Ücreti: Var
Adres: 78/34 Moo 9 Pattaya Second Road | Nongprue, Banglamung, Pattaya 20150, Tayland

Telefon: +66 38 424 500

 

 

Sualtı Dünyası (Underwater World):

 

Sualtı dünyasının renklerini, güzelliklerini ve canlılarını okyanusa dalmadan görmek istiyorsanız burası tam size göre. Hem çocuklarınız hem sizin için oldukça eğlenceli olan bu park yaklaşık 100 metre boyunca cam tünelden geçmenizle sürüyor. Çocuklara yönelik balık besleme havuzlarının da olduğu bölümleri barındıran bu harika yerde; Tropik balıklar, köpekbalıkları, 37 metreye varan boyutlarıyla dev denizanaları ve birçok okyanus güzelliğine tanık olacaksınız. Balık ve canlıların beslenmesini de gözlemleyebileceğiniz Sualtı Dünyası, Bilet Sepeti ayrıcalığıyla ziyaretinizi bekliyor!

Açık Olduğu Saatler: Hergün 09:00-18:00 (Son giriş 17:30)
Giriş Ücreti: Var

Adres: 22/22 Moo 11, Sukhumvit Rd., Bang Lamung 20260, Tayland

Telefon: +66 38 756 879

 

 

 

Mini Siam:

 

Mini Siam, dünya çapında önemli binaların minyatür haline getirilip açık havada gösterim yapıldığı yerdir. Hem tarihi hem modern döneme ait yaklaşık 100 eserin minyatür halinde bulunmakta. Park Mini Siam ve Mini Europe olmak üzere iki bölüme ayrılmakta; Mini Siam bölümü Tayland,  Mini Europe bölümü ise Avrupa, Amerika Birleşik Devletleri ve dünyanın geri kalanındaki eserleri barındırıyor. Gündüz gezerken güneş çarpmasına karşı dikkat etmekte fayda var fakat akşam da gezmenizi tavsiye ederiz, minyatür eserlerin ışıklandırması harika gözüküyor.

 

Açık Olduğu Saatler: Her gün 07:00-21:00

Giriş Ücreti: Var

Adres: 387 Moo 6 Nong Prue | Banglamung, Pattaya 20150, Tayland

Telefon: +66 38 727 333

Website: www.minisiam.com/index_eng.html

 

 

Nong Nooch Tropik Bahçesi ( Nong Nooch Tropical Garden ):

 

Günay Doğu Asya'nın 600 dönüme kurulu en büyük botanik bahçesi içerisinde; Fransız bahçesi, hayvan oymaları bahçesi, Stonehenge bahçesi ve onlarca kelebeği görebileceğiniz Kelebek Tepesiyle sizi bekliyor!

Açık Olduğu Saatler: Hergün 20:00-18:00

Giriş Ücreti: Var

Adres: 163, Sukhumvit Road (Highway 3), Pattaya, Tayland

Telefon: +66 38 429 321

 

 

Üç Krallık Parkı ( Three Kingdoms Park):

14.Yüzyıl Çin İmparatorluğu temasında hazırlanan bu park tarihi size uygun şartlarda yaşatmayı hedefliyor.

 

Açık Olduğu Saatler: Her gün 10:00-17:00 (Haftasonları 18:00)

Giriş Ücreti: Var
Adres: 100 Moo 9, Pattaya 20150, Tayland

Telefon: +66 09 5251 5282

Website: www.threekingdomspark.com

 

 

Pattaya Fil Köyü ( Elephant Village Pattaya ):

 

Fillere binip, onlarla hem patikalarda hem suyun içinden geçerek gezebileceğiniz bu egzotik macerayı kesinlikle denemelisiniz!

 

Açık Olduğu Saatler: 09:00-16:00

Giriş Ücreti: Var

Adres:  54 / 1 Moo 2 | Nong Prue, Pattaya 20260, Tayland

Telefon: +66 38 249 818

Website: http://www.elephant-village-pattaya.com/

Ulaşım

 

Pattaya'da şehir içi ulaşım oldukça kolay. Genelde küçük minibüslerle ulaşım sağlanıyor bunlar ring seferler yaptığı için 10 Tayland Baht'ı karşılığı rahatça gezebiliyorsunuz. Ek olarak dilerseniz 200 Tayland Baht'ı karşılığı motosiklet de kiralayabilirsiniz.
 

Pattaya Mutfağı

 

Şehrin ana gelir kaynağı turizm olduğu için çok çeşitli seçenekler sunuluyor. Genel olarak; Avrupa, Amerika, Çin, İtalya, Kore ve tabi ki Tayland mutfağından seçenekler mevcut. Yerel yemek olarak ise; Bir çeşit salata olan ''Som Tam'',  kızarmış kedibalığı salatası ''Yum pla dook fu'' veya daha tanıdık bir tat için yapışkan pirinçi ''Khao neow'' deneyebilirsiniz. Elbette size önerebileceğimiz restoranlar da var:

Nang Nual: Pattaya'nın en iyi deniz restoranlarından biri olmakla birlikte güzel bir manzarayla yemeğinizi yiyebilirsiniz.

Mam Aroi: Yerel Tayland mutfağına ilginiz varsa uğramanız gereken bir durak.

Restaurant Casa Pascal: Avrupa ve Tayland mutfağını size sunan bu restoran iyi hizmetiyle de Pattaya'da göz önünde.

Gece Hayatı

 

Pattaya ve gece hayatı denince akla ilk olarak Walking Street geliyor. Şehrin tüm ünlü mekanları bu sokakta buluyor. Pattaya merkez ve şehrin güneyinde daha hareketli daha çok turistin bulunduğu eğlence merkezleri varken, şehrin kuzeyi barlar ve pubların ağırlıklı olduğu bir yer. Biraz daha sakin bi yer için ise Walking Street'e rakip olması için açılmış olan Action Street de sizde güzel anılar bırakacaktır. Pattaya gece hayatını diğer şehirlerden ayıran kısım ise Muay Thai dövüşlerinin düzenlenmesi ve 1981'den bu yana kapalı gişe oynayan Pattaya'nın kuzeyinde bulunan,  dünyanın en ünlü kabare şovlarından biri olan Alcaza Cabaret Show.

Alışveriş

 

El işleri ve zanaati oldukça gelişmiş olan Pattaya halkı, her bütçeye uygun ve güzel ürünler sunuyor. Hemen her yerde karşınıza çıkan ufak dükkanlar, alışveriş merkezleri size gayet güzel seçenekler sunmakla birlikte, bu bolluk ve kargaşanın getirdiği sahte ürünlere de dikkat etmenizde fayda var. Made in Thailand, Thepprasit gibi yerel pazarlarla birlikte Central Festival, Mike AVM, Royal Garden Plaza gibi ünlü alışveriş merkezlerini de tercih edebilirsiniz. Seramik, gümüş, ahşap ve yöresel kıyafetleriyle ünlü olan Pattaya, hediyelik eşya olarak da birçok seçenek sunuyor.

Pattaya Pratik Bilgiler

 

Pattaya'da konaklama için bolca seçeneğiniz mevcut. İster plaj, ister şehir içinde konaklama için onlarca otel bulunuyor. Fiyatlar ise gittiğiniz sezona göre değişmekte fakat düşük bütçelere de uygun birçok otel bulunuyor.

Tropikal iklimi, sıcakkanlı ve zanaate meraklı yerel halkı, çeşitli tropik canlılar ve tarihi eserleriyle sizi bekliyor! Siz de Pattayanın bu egzotik dünyasına katılmak istiyorsanız, durmayın; Hemen Bilet Sepeti'ni ziyaret edin, uçak biletinizi almayın unutmayın ve valizinizi hazırlayıp yola koyulun!

Pattaya
17 Jun Mon, Cloudy
29.63°
Tue
33.83°
Wed
36.15°
Thu
35.15°
Fri
34.54°
Sat
33.8°
Mobile Application
Google PlayApp StoreApp Gallery