Samsun Flight Ticket

Samsun

Samsun

Türkiye

Samsun, batısında Sinop, doğusunda Ordu ile komşu ve Karadeniz’in en büyük liman şehirlerinden. Geniş karayolu ve tren yolu ağıyla Karadeniz’in diğer bölgelere açılan önemli kapılarından biri. Aynı zamanda, Samsun eşsiz doğal ve tarihi güzellikleriyle dikkat çekiyor. Yerleşimin on binlerce yıl öncesine kadar uzandığı Samsun’un, Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihinde de önemli bir yeri var.

Samsun’a uçak biletinizi veya otobüs biletinizi almadan önce Bilet Sepeti olarak hazırladığımız rehbere bir göz atın deriz, iyi gezmeler.

 

Samsun'da Gezilecek Yerler

 

1-Onur Anıtı: Samsun’un ünlü simgesi Onur Anıtı şehrin hemen merkezinde yer alıyoSahilde oldukça yakın bir konumda bulunan anıttan devam ederek Samsun’u gezmenizi tavsiye ederiz. r. Atatürk hayattayken yapılan heykelin etrafında zaman geçirebileceğiniz birçok kafe mevcut. Samsun’a yolunuz düştüğünde uğramanız gereken yerlerden en önemli yerlerden.

2-Bandırma Vapuru Müzesi: Şehrin merkezine yürüme mesafesinde, Doğu Park’ın hemen ucunda bulunan müzenin cumhuriyet tarihinde önemli bir yeri var. İçerisinde Atatürk’ün ve diğer cumhuriyetin önemli kişiliklerinin balmumu heykelleri yer alıyor. Orijinal Bandırma Vapuru’nun bire bir replikası olan vapura giriş bileti 2tl olarak belirlenmiş.

3-Şahinkaya Kantonu: Muhteşem güzellikteki bir vadi turu yapabileceğiniz kanton Samsun’un dünya standartlarındaki güzelliklerinden biri. Samsun merkezden özel araçla iki saat süren bir yolculukla ulaşabildiğiniz kanton bir film setine benzer şekilde özenle işlenmiş gibi.

4-Amazon Heykeli: Samsun’un Terme Çayı’nda yaşadığı söylenen Amazon Kadınları için yapılan heykel, şehrin tam merkezinde yer alıyor. Muhteşem bir Karadeniz manzarası eşliğinde ziyaret edebilirsiniz. Etrafında çay kahve içebileceğiniz birçok kafe de mevcut.

5-Samsun Müzesi: Onur Anıtı’nın hemen yukarısında kalan müze Samsun’un geçmişine ışık tutuyor. Oldukça modern bir sisteme sahip. Giriş bileti 2tl olarak belirlenmiş.

Samsun Mutfağı

 

Samsun’un pidesinin ünü tüm Türkiye’ye yayılmış durumda. Samsun’da bir pide yedim artık bir daha pide yemem diye dolaşan insanlar olduğunu duyduk.

Gece Hayatı

 

Atakum sahili Samsun’u ziyaret eden turistlerin ve yerel gençlerin akşamları en çok zaman geçirdiği ilçesi.

Samsun’un gece hayatı diğer Doğu Karadeniz şehirlerine göre oldukça aktiftir.

Samsun Pratik Bilgiler

 

Yaz aylarında yüzülebilecek birçok plaj var.

Denizin hemen yanına yerleşmiş bir şehir ve her akşam temiz bir deniz eşliğinde gün batımını izleyebilirsiniz.

Samsun tarihi ve doğal güzellikleriyle öne çıkan bir şehir. Kendine has özellikleriyle beraber keşfetmek için birkaç gün geçirmeniz gerektiğini düşünüyoruz. Samsun’a en uygun uçak bileti veya otobüs bileti için sitemiz biletsepeti.com’u ziyaret edebilirsiniz. İyi gezmeler.

Wed
21.98°
Thu
21.96°
Fri
23.3°
Sat
22.46°
Samsun
14 Jul Sun, Cloudy
22.17°
Mon
20.94°
Mobile Application
Google PlayApp StoreApp Gallery