Tokyo Flight Ticket

Tokyo

Tokyo

Japonya

Tokyo hakkında çok şey duymuşsunuzdur; Harika Fuji Dağı manzarası, gökdelenleri, kiraz ağaçları, tapınakları... Şimdi gelin ve Tokyo'yu Bilet Sepeti ayrıcalığıyla tanıyın. Bu şehir hakkında biraz daha bilgi edindikten sonra emin olun uçak biletinizi almak için sabırsızlanacaksınız şimdiden iyi yolculuklar!

 

Tokyo'da Gezilecek Yerler

 

Edo-Tokyo Müzesi (Edo-Tokyo Museum):

Beyaz bir uzay gemisini andıran müze, Tokyo tarihine ve kültürüne meraklı herkesi bekliyor. Sergilere de ev sahipliği yapan müzede en dikkat çekici bölge ise Edo Bölgesi.  Nihombashi köprüsünün replikasını da barındıran bölge daha çok, Tokyo'nun savaş sonrası yeniden yapılandırılması, politik zorluklar ve günlük yaşamdaki değişikliklerini ziyaretçilere sunuyor.

 

Açık Olduğu Saatler: Salı-Cuma 09:30-17:30 / Cumartesi 09:30-19:30 / Pazar 09:30-17:30
Giriş Ücreti: Var
Adres: 1-4-1 Yokoami, Sumida-ku, Tokyo, Japan
Telefon: +81 3 3626 9974
Website: www.edo-tokyo-museum.or.jp 

Sensoji Tapınağı (Sensoji Temple):

 

Tokyo'nun en saygın Budist tapınağı olan Sensoji Tapınağı, büyük fenerleri, boyutuyla sizi şaşırtacak. Milatton sonra 628'de Merhamet Tanrıçası'nın heykelini süslemek için yapılan tapınak bombalamanın, yağmaların da izini taşıyor. Tapınak önündeki büyük tütsünün iyileştirici özelliği olduğuna da inanılıyor.

 

Açık Olduğu Saatler:  7/24 (Zemin kat) 06:00-17:00 (Salon)
Giriş Ücreti: Yok
Adres: 2-3-1 Asakusa, Daito-ku, Tokyo, 111-0032, Japan
Telefon: +81 3 3842 0181.
Website: www.senso-ji.jp

Tokyo Gökyüzü Ağacı (Tokyo Sky Tree):

Dünyanın en yüksek kuleleri arasında yer almakla birlikte aynı zamanda desteksiz en yüksek Tv kulesi. 634 metrelik boyutuyla Tokyo'da en dikkat çekici yapılardan olan kule, yayın ofisleri, restoranlarıyla hizmet ediyor. Kulenin üstüne çıkarak Tokyo'nun güzel manzarasına bakmak ise Tokyo'da  yapmanız gerekenlerden.

Açık Olduğu Saatler: Hergün 08:00-22:00
Giriş Ücreti: Var
Adres: 1-1-2 Oshiage, Sumida, Tokyo, Japan
Telefon:  +81 570 550 634
Website: www.tokyo-skytree.jp/en
 

Ueno-Koen:

Ueno-Koen Tokyo'nun en büyük parkı olmakla birlikte 1000 kadar kiraz ağacıyla da süslenmiş vaziyette hem yerel halka hem turistlere hizmet ediyor. Yalnızca doğal güzelliğiyle değil müzeleriyle ve eğlence noktalarıyla da turist çeken parkta; Tokyo Ulusal Müzesi, Ulusal Batı Sanatları Müzesi, Tokyo Metropolitan Sanat Müzesi, Doğa ve Bilim Ulusal Müzesi ve Shitamachi Tarih Müzesi bulunuyor. Parkın içerisindeki hayvanat bahçesi ve Nikko Toshogu Tapınağı'nı da ziyaret etmeyi unutmayın.

 

Açık Olduğu Saatler: Hergün 05:00-23:00
Giriş Ücreti: Yok (Müzelere giriş ücreti var)
Adres: Taito-ku, Tokyo, Japan
Telefon:  +81 3 3828 5644.
 

 

Meiji Tapınağı (Meiji Shrine):

 

Şehrin ortasında hiç beklenmedik bir ormanın ortasına gizlenmiş tapınak, Japonya'nın en iyi Shinto mimarisi örneklerinden biri. Tapınaklarda bulunan geleneksel bir Japon kapısı olan Tori kapısından geçtikten sonra ağaçların arasından çakıl taşlı yolu izleyerek tapınağa ulaşmak bile adeta bir terapi gibi. Meiji ve İmparatoriçe Shoken'in onuruna yapılmış olan tapınağın dış dünya ve modernleşmeyle olan uyumu dikkat çekici.

 

Açık Olduğu Saatler: Şafaktan, günbatımına kadar (Genel olarak 05:00/06:00-16:00/17:00
Giriş Ücreti: Yok (Tapınak içindeki bahçe  için var)
Adres: 1-1 Yoyogi, Kamizono-cho, Shibuya-ku, Japan
Telefon: +81 3 3379 5511.
Website: www.meijijingu.or.jp/english 

Tokyo Metropolü Hükümet Binası (Tokyo Metropolitan Government Building):

 

İsmiyle ilk etapta sıkıcı gelebilecek olan bina harika mimarisi ve 45. kattaki ücretsiz gözlem güvertesiyle ilgi çekiyor. Japonya'nın en tanınan mimarlarından Kenzo Tange tarafından tasarlanan ikiz kulelerden eğer hava açıksa harika Fuji Dağı'nı da görmeniz mümkün.

 


Açık Olduğu Saatler: Hergün 09:30-22:30 (Kuzey Güverte) 09:30-17:30 (Güney Güverte)
Giriş Ücreti: Yok
Adres: 2-8-1 Nishi-Shinjuku, Shinjuku-ku, Tokyo, Japan
Telefon: +81 3 5321 1111.
Website: www.metro.tokyo.jp
 

Tokyo Kulesi (Tokyo Tower):

 

1958'de açılan kırmızı-beyaz rengiyle dikkat çeken bu kule; Eiffel Kulesi'nin bir kopyası gibi fakat biraz daha uzun. 333 metrelik kulede akvaryum, hediyelik eşya dükkanları ve balmumu sergisi bulunuyor. 250. metrede bulunan gözlem yeri size hem Tokyo şehri manzarası hem de uzaklardaki Fuji Dağı manzarasını sunuyor.

 

Açık Olduğu Saatler: Hergün 09:00-23:00
Giriş Ücreti: Var
Adres:  4-2-8 Shinbakoen, Minato-ku, Tokyo, Japan
Telefon: +81 3 3433 5111
Website: www.tokyotower.co.jp

 

Yasukuni Jinja:

 

Savaş suçluları burada kabul edilmediği için  Tokyo'nun en tartışmalı tapınaklarından Yasukuni, çeşitli Japon savaşlarında öldürülen savaşçıların ruhlarını taşıyor. Kamikaze pilotlarının bronz heykellerinin de bulunduğu tapınakta samuraylar hakkında bilgi veren yazılar da bulunuyor.


 

Açık Olduğu Saatler: Hergün 09:00-17:00
Giriş Ücreti: Yok (Müze için giriş ücreti var)
Adres: 3-1-1 Kudankita, Chiyoda-ku, Tokyo, Japan
Telefon: +81 3 3261 8326.  
Website: www.yasukuni.or.jp


 

Shinjuku-Gyoen:

Japon ve Fransız bahçelerinin harika uyumu için bu ulusal bahçeye gitmenizi tavsiye ederiz. Başlarda kraliyet ailesi için yapılan bahçe piknik yapmaya da uygun. Hem yerel halkın hem turistlerin dinlenme noktalarından biri olan bahçede tropik seralar ve imparatorluk villası da bulunuyor. Eğeler mevsiminde giderseniz kiraz çiçeklerini de görebilirsiniz.

 

Açık Olduğu Saatler: Salı-Pazar 09:00-16:30
Giriş Ücreti: Var
Adres: 11 Naito-cho, Shinjuku-ku, Tokyo, Japan
Telefon: +81 3 3350 0151
Website: www.env.go.jp/garden/shinjukugyoen/english


 

Tokyo Disney Eğlence Merkezi (Tokyo Disney Resort):

 

Tokyo Disney Resort; Adventureland, Tomorrowland ve Fantasyland, şovları, havai fişekleriyle Kaliforniya orjinalinin bir kopyası. Tokyo Körfezi'nde yer alan DisneySea Park ise daha olgun kalabalıklarında Disney'e gelme sebeplerinden biri.


Açık Olduğu Saatler: Hergün 10:00-18:00
Giriş Ücreti: Var
Adres:  1-1 Maihama, Urayasu-shi, Tokyo, Japan
Telefon: +81 45 330 5211
Website: www.tokyodisneyresort.co.jp/en/index.html

Ulaşım

 

Tokyo çok kalabalık bir metropol ve buna bağlı olarak da oldukça yoğun trafiği var. Taksi ve otobüsleri bu açıdan kullanmamanız mantıklı olur. Size önerebileceğimiz ulaşım şekli ise metro. Bu arada ufak bi hatırlatma rush hour döneminde ne metro ne de otobüsü tavsiye ediyoruz. Metro ve otobüs için öncelikle Suica karta ihtiyacınız var. Gidilen mesafeye göre ücretlendirme yapıldığı için şehir merkezi turu  ortalama 160 Yen civarında tutacaktır. Farklı otobüs turları bulunmakta; Shitamachi Otobüsü'yle Tokyo'nun ünlü yerlerini yetişkinler 220 Yen çocuklar 110 Yen karşılığında gezebilir. Narita Havaalanından şehrin hemen her tren istasyonu geçmekte. Pasaportunuzu gösterdiğinizde bazı istasyonlar için ulaşım bedeli yarı yarıya düşmekte. Haneda Havaalanından ise metroyla rahatça ulaşım sağlayabilirsiniz. Metro haritasına buradan ( http://www.tokyometro.jp/en/subwaymap/ ) ulaşabilirsiniz.

Tokyo Mutfağı

 

Bir ada ülkesi olduğu için Japonya ve dolayısıyla Tokyo Mutfağı çoğunlukla deniz ürünleri üzerine. Dünyaca ünlü yemekleri sushinin yanı sıra nigiri-zushi'yi de denemenizi öneririz. Önerebileceğimiz bir başka yemek ise tempura, ayrıca dünyanın en acı soslarından olan vasabi, Kobe bifteği, zehirli Fugu balığı ve Misa çorbası.

Gece Hayatı

 

Tokyo'nun gece hayatı genelde belirli bölgelerde toplanmış; Shinjuku, Roppongi ve Shibuya.   Roppongi bölgesinde canlı müzik mekanları ve go-go barlar bulunuyor, Shinjuku ise restoran, bar, gece kulüpleriyle ünlü bir yer, aynı zamanda Red Light District'i de bulabilirsiniz. Shibuya bölgesinde ise çok fazla gece kulübü, barlar, dans salonları ve genç kitleye hitab eden yerler mevcut.

 

Alışveriş

 

Tokyo, hem elektronik hem ufak hediyelik eşyalar almak için uygun bir şehir. Teknoloji ağırlıklı alışver için size önerebileceğimiz yer Akihabara. Shinjuku'da ise daha uygun fiyata elektronik eşyalar bulmanız mümkün. Japon kültürüne ait hem kendinize hem sevdiklerinize bir şeyler almak istiyorsanız uygun yer Harajuku'daki Oriental Bazaar. Edo Dönemi'ne ait ahşap baskılar, kimono, yelpaze gibi birçok eşya alabilirsiniz.

 

Tokyo Pratik Bilgiler

 

Para birimi Yen'i ve Yen dışında başka parayla alışveriş yapılmıyor. Bankalar haftasonları kapalı olduğu için ve eğer haftasonu geldiyseniz havaalanlarındaki para bozdurma yerlerinden Japon Yen'i almanız faydalı olacaktır. Bol miktarda yağış alan Tokyo'ya gitmek için uygun olan mevsimler İlkbahar ve Sonbahar. Tokyo'da her bütçeye uygun konaklama yeri mevcut. Lüks otellerde de ufak otellerde de kalabilirsiniz. Japon kültürünü daha iyi tanımak için ufak Japon evlerinden ryukanlarda da günlük kalabilmeniz mümkün.

Tokyo hem yüzyıllar öncesine ait tapınakları hem de harika gökdelenleri ve parklarıyla sizi bekliyor. Siz de hemen Bilet Sepeti'ni kullanarak uçak biletinizi alın ve bu harika şehri hem otantik hem modern yönleriyle keşfedin!


 

Thu
27.58°
Fri
26.72°
Sat
26.0°
Tokyo
14 Jul Sun, Sunny
26.5°
Mon
27.22°
Tue
26.17°
Mobile Application
Google PlayApp StoreApp Gallery