Trabzon Flight Ticket

Trabzon

Trabzon

Türkiye

Türkiye'nin her bölgesinde ya zengin bir tarih yada en iyisinden doğal bir güzellik vardır derler. Enerjik, neşeli, zeki insanlarıyla Trabzon, Türkiye yelpazesinin önemli değerlerinden biri. Doğu Karadeniz'in başkenti konumundaki Trabzon'un tarihi ve doğal güzellikleri keşfetmenin sizin için harika bir deneyim olacağını düşünüyoruz.

Bilet Sepeti olarak hazırladığımız Trabzon rehberinin amacı size şehir hakkında ufak ipuçları vermek ve gezmeden dönmemeniz gereken yerleri derlemekten ibaret. Umarız Trabzon uçak biletinizi veya otobüs biletinizi almadan önce okuyup, şehir hakkında bir fikir edinebilirsiniz.

 

Trabzon'da Gezilecek Yerler

 

1- Sümela Manastırı: Trabzon'un tarihinden bahsedip de ev sahipliği yaptığı dünyaca ünlü manastırından bahsetmemek olur mu? Sümela Manastır'ı insanların kafalarına koydukları zaman neler yapabileceğinin yaşayan bir kanıtı. Binlerce yıl önce dağları oyarak üzerine kondurulmuş olan manastırı görmek tam anlamıyla ilham verici bir deneyim. Manastıra çıkan patikalar oldukça uzun, ancak vardığınızda nefes nefese de kalsanız "iyi ki çıkmışım" diyeceğinize eminiz.

2- Boztepe: Semaverde çay, çekirdek, karşınızda enfes bir Karadeniz manzarası, yanınızda sevdikleriniz. Müthiş bir fotoğraf değil mi? Boztepe tam anlamıyla tüm Trabzon'un ve Karadeniz'in ayaklarınızın altında olduğu bir yer. Teleferikle bu keyfe ulaşmak da cabası. Biz özellikle akşam çıkıp Güneş'in batışını izlemenizi tavsiye ediyoruz.

3- Trabzon Atatürk Köşkü: Atatürk'ün Trabzon'a yaptığı ziyaretlerde konakladığı ve ondan kalan eşyaları barındıran, mimarisiyle göz dolduran bir yapı. Ciğerlerinizi enfes Trabzon havasıyla doldurup aynı zamanda tarihle iç içe olabileceğinizi düşünüyoruz. Yalnız köşk yaz aylarında düğün fotoğrafı çekilen Trabzonlu çiftlerle kaynıyor, haberiniz olsun :)

4- Çal Mağarası: Trabzon dünyanın en uzun ikinci mağarasına ev sahipliği yapıyor desek? İçini su sesleriyle keşfetmekten keyif alacağınızı düşündüğümüz mağaranın hemen dışında fotoğraf çekilebileceğiniz harika bir şelale var. Dışarısı sıcak olsa da mağarada ilerledikçe hava oldukça soğuyor, yanınıza hırkanızı bulundursanız iyi olur.

5- Altındere Vadisi Milli Parkı: Trabzon biletinizin hakkını vereceğini düşündüğümüz yer işte tam burası. Karadeniz diyince akla gelen yeşili en saf haliyle görebileceğiniz, üstüne enfes bir koku içinde yürüyüş yapıp, iyi ki üşenmeyip gelmişim diyeceğinizi düşünüyoruz.

Trabzon Mutfağı

 

Trabzon mutfağı balıktan böreğe, çorbadan tatlı çok çeşitli. Yani laz böreği yemeden, akçaabat köftesini tatmadan dönmemek lazım.

Gece Hayatı

 

Trabzon'da gece hayatı çok aktif olarak yaşanmıyor.

Trabzon Pratik Bilgiler

 

-Trabzon Türkiye'nin havası en güzel şehirlerinden biri, birkaç gün kaldıktan sonra erken kalkmaya başlarsanız şaşırmayın.

-Trabzon halkı misafirperverdir, şehirle ilgili en iyi tavsiyeleri verip, yardımcı olurlar. Şehri içinde yaşayandan daha iyi kimse bilemez, değil mi?

-Şehrin en önemli simgelerinden biri Trabzonspor.Her yaştan taraftarın tutkusunu görmek ve maçın keyfini çıkarmak için önyargılarınızı bırakın, biletinizi alıp bir maç izleyin deriz.

-Trabzon Türkiye'de az bulunan yemyeşil bir memleket, gözleriniz bayram etsin.

-Havası genelde bulutludur, güneşi görünce pek kaçırmamak lazım.

Trabzon'u Bilet Sepeti olarak biz Türkiye'nin zengin kültürünün bir kanıtı olarak görüyoruz. Bu karakteristik şehirde geçirilecek bir hafta size unutulmaz anılar katabilir. Buraya tıklayıp Trabzon'a en uygun uçak bileti veya otobüs biletini alabilirsiniz. Bilet Sepeti olarak, hazırladığımız rehberin faydasını görmenizi umar, iyi gezmeler dileriz.

Fri
9.91°
Sat
12.42°
Sun
14.35°
Mon
12.94°
Tue
14.3°
Trabzon
22 May Wed, Cloudy
15.6°
Mobile Application
Google PlayApp StoreApp Gallery