Uşak Flight Ticket

Uşak

Uşak

Türkiye

Uşak Türkiye’nin Ege Bölgesi’yle İç Anadolu Bölgesi arasında coğrafi ve kültürel olarak köprü işlevi gören şehri. Tarihi M.Ö dört binli yıllara kadar uzanan Uşak, kültürü ve doğal güzellikleriyle dikkat çekiyor. Bilet Sepeti olarak biz Uşak’ın hak ettiği ilgiyi göremediğine inanıyoruz.

Uşak’a uçak biletinizi veya otobüs biletinizi almadan önce Bilet Sepeti olarak hazırladığımız rehbere bir göz atmanızı umar, keyifli gezmeler dileriz.

 

Uşak'ta Gezilecek Yerler

 

1-Ulubey Kanyonu:  Dünya’nın en büyük ikinci kanyonunun Uşak’ta olduğunu biliyor muydunuz? Ulubey Kanyonu görmeden dönülmemesi gereken muhteşem doğa harikası. Aşağıyı görebildiğiniz cam paneller üzerinde yürümeye korkmayın ☺ Turistlerin uğrak noktası olan kanyonda eşsiz manzaraya karşı çay kahve içebileceğiniz bir kafe de mevcut.  Giriş bileti ücreti 3tl.

2-Cilandiras Köprüsü: Yeşilin içinde, minik şelalesiyle yapımı milattan önceye dayanan efsanevi bir köprü. Etrafında piknik yapabileceğiniz birçok alan var. 2500 yıllık köprünün üzerinde manzaranın keyfini çıkartabilirsiniz. Ulubey Kanyonuna oldukça yakın bir konumda.

3-Taşyaran Vadisi: Taşyaran Vadisi Uşak’ın birçok yeri gibi çok bilinmeyen ama muhteşem doğal güzelliğe sahip bir yer. Yıllarca akan suların taşlara verdiği şekillerin gözle görülmesi gerekiyor. Yaz aylarında yüzebileceğiniz bir nehir akımına da sahip. Ulaşımı zor olsa da Bilet Sepeti olarak uğraşınıza değeceğine inanıyoruz.

4-Uşak Halı-Kilim Müzesi: Uşak’ın iftihar ettiği binlerce yıllık el dokumalarının sergilendiği müze. Orta Asya’dan günümüze devam eden geleneğin izinin sürüldüğü müze merkeze oldukça yakın bir konumda. Giriş biletini ücretsiz edinebilirsiniz.

5-Blaundus Antik Kenti:  Uşak’ın tarihi dokusuna tanıklık eden antik kent ünlü Stonehenge’i andırıyor. Medeniyetin şekillendiği yer olan Anadolu’da Blaundus Antik Kenti, Helenistik Dönem’in izlerini taşıyor. Muhteşem manzarası ve sakinliğiyle keşfedilmeye değer bir yer.

Ulaşım

 

Yürüyerek merkezde en uzak yere bile 40dk’yı geçmeden ulaşabilirsiniz.

Uşak Mutfağı

 

Keşkekiyle, tarhanasıyla enfes lezzetlere sahip Uşak mutfağını keşfetmeyi unutmayın. ( gurme Mehmet Yaşin’in uşak hk yazısı http://www.hurriyet.com.tr/anadolu-nun-kesfedilmemis-mutfagi-usak-24761117)

Gece Hayatı

 

Uşak sosyal aktivite açısından nüfusuna göre biraz geride kalmış bir şehir.

Alışveriş

 

Uşak Türkiye’nin kilim halı dokuma kültürünün en canlı yaşandığı yerlerinden biri, alışverişinizi yapmayı unutmayın.

İç Anadolu’ya oldukça yakın olmasına rağmen Ege kültürünü daha çok hissedersiniz.

Bilet Sepeti olarak biz Uşak’ın doğal ve tarihi güzellikleriyle turizm bakımından çok daha iyi yerlere gelebileceğini düşünüyoruz. Uşak’a en uygun uçak biletini veya otobüs biletini biletsepeti.com’dan edinebilirsiniz, iyi gezmeler.

Thu
34.04°
Fri
24.97°
Sat
22.63°
Sun
18.11°
Usak
17 Jun Mon, Sunny
20.27°
Tue
20.78°
Mobile Application
Google PlayApp StoreApp Gallery