Kilis Uçak Bileti

Kilis

Kilis

Türkiye

Hatay’la beraber Güneydoğu bölgesini Akdeniz’e bağlayan bir konumda bulunan Kilis bölgenin en küçük şehirlerinden biri. Üç ilçesi bulunan şehir Anadolu’nun en eski medeniyetlerine ev sahipliği yapmış, geçmişi üç bin yıl öncesine uzanan bir bölgede bulunmaktadır. Mutfağıyla ve tarihiyle Bilet Sepeti olarak biz keşfedilmeye değer bir şehir olduğunu düşünüyoruz.

Kilis’e Gaziantep yönüne alacağınız uçak biletleriyle veya Türkiye’nin her yerinden ulaşabileceğiniz otobüs biletleriyle gidebilirsiniz. Kilis’e gitmeden önce Bilet Sepeti olarak hazırladığımız rehbere bir göz atmanızı umar, keyifli gezmeler dileriz.

 

Kilis'de Gezilecek Yerler

 

1-Ravanda Kalesi: Tarihi 10. yy’a kadar dayanan kale zamanında Bizans’ın Ortadoğu’daki en önemli noktalarından biriydi. Gaziantep yolu üzerinde bulunan kaleye karayoluyla rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Mimarisiyle ve tarihiyle etkileyici özellikler taşıyan kale de piknik yapabileceğiniz alanlar da mevcut.

2-Kilis Müzesi: Kilis’ten çıkarılmış arkeolojik ve etnografik eserlerin sergilediği müzenin mimari yapısı oldukça etkileyici. Bölgedeki sivil konut mimarisinin nadide örneklerinden Neşet Efendi Konağı’nda bulunan müze şehir merkezinde bulunuyor. Giriş biletini ücretsiz olarak edinebiliyorsunuz.

3-Söğütlüdere: Muhteşem bir göletin içinde bulunan restaurantı, etrafındaki piknik alanları ve özel balığıyla Kilis’e yolu düşenlerin mutlaka uğraması gereken bir yer. Kilis halkının da uğrak yeri olan Söğütlüdere şehir merkezine oldukça yakın bir konumda.

Gece Hayatı

 

Gece hayatı Kilis’te aktif değil ancak gün içerisinde zaman geçirebileceğiniz birçok kafe mevcut.

Kilis Mutfağı

 

Kilis tavayı ve ekşili malhıtayı bölgedeki kaliteli restaurantlardan yemeden dönmeyin. Kilis mutfağı birçok kültürden etkilenmiş bir mutfak. Suriye mutfağından da izler taşıyor.

Kilis Pratik Bilgiler

 

Kilis sokaklarıyla ve mahalle kültürüyle yürüyerek gezilmesi gereken bir yer. Fotoğrafçılar eşsiz pozlar yakalayabilir.

Kilis bir zeytin şehri, bölgedeki zeytinlerden yapılmış kaliteli yağları dönerken evinize götürmeyi unutmayın.

Kilis’in dokuma yorganları çok ünlüdür, yolunuz düşerse almayı ihmal etmeyin.

Bilet Sepeti olarak Türk mutfağının karakteristik şehirlerinden Kilis’te keyifli zaman geçirmenizi dileriz. Kilis’e en uygun otobüs biletleri için biletsepeti.com’u ziyaret edebilirsiniz. İyi gezmeler dileriz.

Kilis
22 May Çrş, Bulutlu
22,4°
Prş
19,95°
Cum
17,5°
Cmt
15,25°
Paz
15,8°
Pzt
17,86°
Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery