Bartın Uçak Bileti

Bartın

Bartın

Türkiye

Türkiye’nin en az nüfusa sahip şehirlerinden biri olan Bartın, bu özelliğine rağmen doğal güzellikleriyle ve turizm potansiyeliyle öne çıkıyor. Bartın, Zonguldak’ın hemen doğusunda Karabük’ün üstünde yer alıyor. Batı Karadeniz’in en nezih şehirlerinden biri olan Bartın’a Zonguldak üzerinden uçakla ulaşım sağlanabiliyor.

Bartın’a uçak biletinizi veya otobüs biletinizi almadan önce Bilet Sepeti olarak hazırladığımız rehbere bir göz atmanızı umar, keyifli gezmeler dileriz.

 

Bartın'da Gezilecek Yerler

 

1-Amasra Kalesi: Romalılara kadar dayanan tarihi ile Karadeniz’e olabildiğince hakim muhteşem bir tarihi eser. Kaleye çıkarken sizi sarmalayan tarihi evleri ve sokaklarıyla keşfedilmeye değer. Harika Amasra Koy’una hakim durumuyla da enfes ve sakin deniz havasını içinize çekebilirsiniz.

2-İnkumu: Temiz sahili ve sakin deniziyle önce çıkan İnkumu plajı yaz aylarında ziyaret edilmesi gereken yerlerin başında geliyor. Ege plajlarını aratmayan İnkumu’nda çadır kurabileceğiniz ağaçlık alanlarda mevcut.  Bilet Sepeti olarak biz bu müthiş koyda kamp yapmanızı tavsiye ediyoruz.

3- Çekiciler Çarşısı: Kale’ye doğru çıkarken yolu üstünde kalan çarşıda Bartın’a özgü hediyelik eşya alışverişi yapabilirsiniz. Genelde ahşap işletmeciliğiyle ilgili el ürünlerinin satıldığı pazara yolunuz Amasra’ya düşerse uğramadan dönmeyin.

4-Amasra Müzesi:  Denizin hemen yanında bulunan müzede Cenevizlilerden Osmanlılara kadar eserlere rastlayabilirsiniz. Amasra’nın hemen girişinde bulunan müzeye giriş biletini 5tl’ye alabilirsiniz.

5-Uluyayla: Ulus ilçesinin yakınlarında bulunan yayla at yetiştirmeciliğiyle yakın dönemde öne çıkan bir yer. Batı Karadeniz’in en güzel yaylarından biri sayılan Uluyayla’da dağ yürüyüşü yapabileceğiniz alanlar da mevcut.

Gece Hayatı

 

Bartın’da gece hayatı daha çok Amasra ve çevresine yayılmış durumda.

Bartın Mutfağı

 

Amasra salatası ve su böreği Bartın’ın yemeden dönülmemesi gereken lezzetlerinden. Mısır unuyla yapılan pum pum çorbasını da denemek lazım.

 

Bartın’ın ünü kendinden önde giden ilçesi Amasra evleriyle, kumsalıyla muhteşem bir yer, ziyaretinizi Amasra’yı merkez alarak planlayın deriz.

Bartın Çay’ı Türkiye’nin deniz ulaşımına uygun tek deresi. Zamanınız varsa ziyaret edebilirsiniz, zaten şehrin merkezinden geçiyor, etrafında enfes balık lokantaları var.

Çrş
8,98°
Prş
10,83°
Cum
11,41°
Bartın
13 Nis Cmt, Güneşli
11,61°
Paz
11,63°
Pzt
11,01°
Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery