Marmaris Uçak Bileti

Marmaris

Marmaris

Türkiye

Marmaris doğal güzellikleriyle, yat limanıyla, koylarıyla ve dev turizm  potansiyeliyle Ege bölgesinin en güzel yerlerinden. Marmaris gezdikçe sizi büyüleyecektir. Saklanmış güzellikleri; doğası, plajları ve koyları adeta keşfedilmeyi bekliyor ve keşfedenleri büyülüyor.  Bilet Sepeti olarak sizin için Marmaris keşif rehberini özenle derledik. Uçak biletinizi veya otobüs biletinizi hazır edin:)
 

 

Marmaris'de Gezilecek Yerler

 

Marmaris Marina: Turistlerin ve gezginlerin en uğrak yerlerinden, genellikle oldukça kalabalık. Bu güzel yat limanı kendisi gibi etkileyici yatlarla dolu. Doğası, denizi, yatları, insanları ve çevredeki kafeleriyle çok güzel bir ambiyans. Liman çevresinde yürüyüş yaparak bölgenin tadını çıkarabilir veya farklı konseptlerdeki kafelerde ve barlarda oturup bir şeyler içebilirsiniz. Ayrıca çevrede alışveriş ve gece hayatı için de imkanlar mevcut.

İçmeler Plajı: Marmaris gezilmesi gereken başlıca yerlerden biri. Altın rengi kumlarıyla meşhur plaj merkezden yaklaşık 8km uzaklıkta. Doğasının benzersiz güzelliğini ve harika bir manzarası var. Akvaryum gibi balıklarla dolu ve tertemiz denize girdiğinizde karşınızda müthiş bir doğa manzarası göreceksiniz. Etraftaki palmiye ağaçları da bölgeye güzel bir havayla süslüyor. Bölge ayrıca restorantları ve gece hayatıyla da popüler.

Marmaris Kalesi ve Marmaris Müzesi: Marmaris'in en önemli tarihi noktası olarak kabul edilen kale, Marmaris'in simgesi diyebiliriz. Kaleye çıktığınız zaman ihtişamlı bir Marmaris manzarasıyla karşılaşacaksınız. Kale içindeki odalarda adeta tarihe bir yolculuğa çıkacaksınız. Odaların klimalı olması da ayrı güzel:)

Giriş Saatleri: Nisan-Ekim 08:30 - 19:00 / Kasım - Mart: 08:00 - 17:00
Kasım - Mart kış döneminde, Pazartesi günleri kapalı.
Giriş ücreti 8TL. Müze Kart ile ücretsiz.
Detaylı Bilgi: http://www.muze.gov.tr/tr/muzeler/marmaris-kalesi-ve-arkeoloji-muzesi


Dalyan ve Dalyan Nehri: Gölün denizle birleşmesi ve ortaya çıkan etkileyici görüntü. Yaklaşık 6km uzunluğundaki nehrin kıyısın da yürümek de, tekneyle gezmek de ayrı bir keyif. Bölgenin içinde barındırdığı tarih de oldukça güzel ve dikkat çekici. Pazar yerleri, hamamlar ve antik tiyatrolar  görülmeye değer. Dalyan Merkezde, caretta caretta heykelinin yanında tekne turlarını bulabilirsiniz. Heykelinden de tehmin edeceğiniz gibi bölge, nehirde göreceğiniz dev caretta caretta kaplumbağalarıyla da biliniyor. Ayrıca Dalyan, çamur banyosuyla da ünlü.

Kötü yanı, Marmaris Merkezine yaklaşık 85km uzaklıkta olması. Fakat her halükarda gitmenizi     şiddetle öneriyoruz.

Dalyan'a nasıl ulaşırım link: http://www.dalyaninfo.com/Dalyan/dalyan_ulasim.html

Dans Eden Fıskiyeler:  Müzik eşliğinde dans eden su gösterileri görmeye değer. Yazın hemen her gün akşam dokuz civarı başlayan su ve ışık gösterileri oluyor. Fakat fıskiyelere dikkat edin, ıslanabilirsiniz. :)
 

Ulaşım

 

http://www.mugla.bel.tr/hizmetler/otobus-sefer-saatleri/ inceleyebilirsiniz. Muğla’nın ilçeleri arasındaki mesafe kağıt üstünde kısa görünüyor fakat maalesef alınması gereken mesafe oldukça fazla.
 

Marmaris Mutfağı

 

Marmaris kendine özgü sura doldurması ile de meşhur. Muğla’nın genel olarak oldukça zengin bir mutfağı var. Genellikle zeytinyağlılardan oluşuyor. Detaylı bir Muğla yemek rehberi: http://www.bilgilersitesi.com/muglanin-en-guzel-yemekler-unlu-mugla-mutfagindan-meshur-yemek-tarifleri.html
 

Muğla gerçekten anlatılması zor güzellikte bir şehir. Umarım sizin için özenle seçip derlediğimiz Muğla rehberini ve anlatımlarımızı beğenmişsinizdir. Olumlu veya olumsuz yorumlarınızı bekliyoruz. Rehberimizi beğendiyseniz paylaşmayı unutmayın. Bilet Sepeti olarak keyifli gezmeler dileriz.

Prş
28,68°
Cum
31,22°
Cmt
30,93°
Marmaris
14 Tem Paz, Bulutlu
29,63°
Pzt
28,84°
Sal
29,4°
Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery