Düzce Uçak Bileti

Düzce

Düzce

Türkiye

Önemli oranda Karadeniz iklimi etkili olan Düzce, Batı Karadeniz’in en önemli antik kentidir. Doğa severler ve kampçılar için mükemmel bir şehir Düzce. Doğa harikaları gez gez bitmez ve bu bölgeler şehir stresinden çok uzaktadır. Dağ yürüyüşü, safari, rafting, kano, salcılık gibi doğa ve su sporları için de ideal bir nokta. Bilet Sepeti olarak Düzce için özenle hazırladığımız rehberi takip edin. Uçak bileti veya otobüs biletiniz hazırsa gezmeye başlayabiliriz!
 

 

Düzce'de Gezilecek Yerler

 

Konuralp Müzesi: Roma İmparatorluğu’ndan günümüze gelmiş çok önemi ve özel eserlerin sergileniyor. 6118 adet eser bulunuyor. 1992’de ziyaretçilere açılan müze Konuralp bölgesinde bulunuyor.

Aydınpınar Şelalesi: Şiir tadında bir doğal güzellik olan aydın şelalesi, muhteşem bir doğaya ve huzur dolu bir yürüyüş parkuruna sahip. Birçok farklı çeşit ağacın bulunduğu ormanda trekking yapabilirsiniz. Ayrıca bölge kamp için oldukça uygun.

Efteni Gölü: Düzce Ovası bölgesinde, şehir merkezinden 14km uzakta yer alan göl, 150 çeşit kuş türü ağırlar. Gölün, doğanın ve çeşitli hayvanların ve kuşların tadını çıkarmak oldukça keyifli.

Melen Çayı: Yığılca ilçesinde bulunan Melen Çayı, rafting sporuyla ülke çapında oldukça ünlüdür, rafting severlerin mutlaka geldiği bir noktadır. Senenin belli dönemlerinde hem amatör hem de profesyonel kano sporcuları Melen Çayı’na gelir

Pürenli Yaylası: Düzce’den 28km uzaklıktaki yayla, doğa ile başbaşa kalmak için ideal bir nokta. Kamp için de oldukça uygun ve sık sık kampçıları ağırlar. Yaylaya Efteni Gölü veya Güzeldere Şelalesi yolundan ulaşmak mümkün.

Fakıllı Mağarası: Akçakoca ilçesi şehir merkezine 8km uzaklıktaki mağaranın uzunluğu 1012 metre. 350 metresi ziyarete açık olan mağaranın nefes darlığına ve astıma hastalarına iyi geldiği söylenir. Mağara damlataş açısından zengindir.

Hemşin Camii: Düzce şehir merkezinden 15km uzaklıktaki Hemşin Köyü’nde bulunur. 150 yıldan daha eski olan camiinin ilk katı taş, ikinci katı ise ahşap ile yapılmış.

Akçakoca Ceneviz Kalesi: Akçakoca şehir merkezine 3km uzaklıktaki kale, Cenevizliler tarafından yapılmış. Oldukça eski ve derin bir tarihin ve doğanın huzuru ile manzaranın birleştiği yer otobüs bileti veya uçak bileti almış olmanıza değecektir. Kalenin önündeki güzel plajdan, masmavi denize de girebilirsiniz.

Akçakoca’da Denize Girebileceğiniz Diğer Plajlar:

Çayağzı Plajı, Melenağzı Plajı, Karaburun Plajı, Edilliağzı Plajı, Çuhallı Plajı, Değirmenağzı Plajı, Kale Plajı, Çınar Plajı, Kalkın Plajı, Kadınlar Plajı, Limoncuk Plajı.

Düzce Hakkında Pratik Bilgiler ve Tüyolar:

- Halk otobüsleri, dolmuş ve taksiler yaygın olarak kullanılır. Halk otobüsleri sefer saatleri için: http://www.duzce.bel.tr/maddelist.asp?q=389

- Kart81 çıkartarak otobüslere daha ucuza binebilirsiniz.

Düzce Mutfağı

 

Hamur işleri ve yeşil sebzeler yoğunlukta. Meşhur yöresel yemeklerden bazıları: Arnavut böreği, şıl böreği, göbete mantısı, katlama sarı burma, su böreği, Boşnak böreği ve tatlısı, höşmerim, gözleme, lepsi, mamursa, karalahana yemeği ve mısır ekmeği… olarak sıralanabilir.

Gece Hayatı

 

Çay, kahve içip zaman geçirebileceğiniz kafeler mevcut.

Düzce rehberimizi umarız beğenmişsinizdir. Yorum ve eleştirilerinizi bekliyoruz. Yazımızı beğendiyseniz paylaşmayı unutmayın. Bilet Sepeti olarak iyi gezmeler dileriz.

Çrş
23,75°
Prş
21,92°
Cum
23,83°
Cmt
23,48°
Düzce
14 Tem Paz, Bulutlu
22,37°
Pzt
21,19°
Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery