Bolu Uçak Bileti

Bolu

Bolu

Türkiye

Karadeniz ve İç Anadolu arasında köprü görevi gören Bolu, Batı Karadeniz’in en yeşil şehirlerinden biri. Tarihi binlerce yıl öncesine kadar uzanan şehir, mutfağıyla oldukça ünlü. Aynı zamanda tüm Türkiye’de bilinen muhteşem gölleri, dağları ve yeşiliyle doğa tutkunlarının uğrak noktası.

Bolu’ya uçak biletinizi veya otobüs biletinizi almadan önce Bilet Sepeti olarak hazırladığımız rehbere bir göz atın deriz, iyi gezmeler.

 

Bolu'da Gezilecek Yerler

 

1-Yedigöller Milli Parkı: Bolu merkezden 40 km uzaklıktaki milli parka virajlı ama yeşillikler içerisinde bir yoldan ulaşıyorsunuz. Hemen her yerde ufak göller ve yaşlı ağaçlar var. Kamp yapmak için Türkiye’nin her yerinden ziyaretçileri olan milli park oldukça büyük. Telefonunuzun çekmeme ihtimalini göz önünde bulundurmanızı tavsiye ediyoruz. Harika bir dağ yürüşü olanağı sunan Yedigöller Milli Parkı, Bolu’nun en ünlü çekim noktalarından biri.

2-Bolu Dağı: Bahar aylarında gitmenizi tavsiye ettiğimiz Bolu Dağı, baharda canlanan doğasıyla ziyaretçilere unutulmaz görüntüler sunuyor. Bolu merkezinden 20km uzaklıkta bulunuyor. Dağa yerleşmiş çiftlik evlerinde göl ve dağ manzarası eşliğinde konaklayabilirsiniz. Yol boyunca karşınıza çıkacak olan et lokantalarına bir şans verin deriz ☺

3-Abant Gölü Tabiat Parkı: Doğal ortamın oldukça iyi şekilde korunduğu Abant Gölü, Türkiye’nin en çok ziyaret edilen milli parklarından biri. Etrafında at biniciliğinden, kamp yerine kadar birçok tesis barındırıyor. Bolu merkezden 40km uzaklıktaki Abant Gölü’nde bisiklet kiralayabilir, bisiklet yolundan tüm gölün etrafını ve ormanı dolaşabilirsiniz. Temizliği ve düzeniyle dikkat çeken göle uğramayı unutmayın.  

4-Gölcük Tabiat Parkı: Bolu’ya sadece 13km uzaklıkta bulunan, 1200m yüksekliğinde, yemyeşil bir park. İçinde kalabileceğiniz bungalov tarzı evleri ve tertemiz bir havası var. Piknik ve kamp yapabileceğiniz yerleri de bulunan park Bolu halkı tarafından da sık sık ziyaret edilen bir yer. Araçsız giriş bileti 4tl olarak belirlenmiş, özel araç bileti ise 12tl.

Gece Hayatı

 

Bolu gece hayatıyla tanınan bir şehir değil.

Bolu Mutfağı

 

Bolu’nun su böreği ve kabaklı gözlemesini tatmanızı Bilet Sepeti olarak tavsiye ediyoruz.

Bolu, Türkiye’nin aşçılarıyla ünlü şehri. Aşçılarının ünlü olmasının sebebi ise padişahların ve Atatürk’ün aşçılarının Mengenli olması.

Bolu’nun caddeleri geniş ve şehircilik planlaması oldukça iyi.

Bolu yemyeşil bir memleket, hemen her köşesinde yeşilin tonlarına rastlayabilirsiniz.

Kışı çevresindeki diğer şehirlere göre oldukça sert ve ayazlı geçiriyor.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Bolu’yu son yıllarda canlandıran en önemli etken durumunda.

Türkiye’nin en muhteşem göllerine ev sahipliği yapan ve mutfağıyla damakta enfes tatlar bırakan Bolu, keşfedilmeye değer bir şehir. Bolu’ya en uygun uçak bileti veya otobüs bileti için sitemiz biletsepeti.com’u ziyaret edebilirsiniz. İyi gezmeler.

Çrş
17,83°
Prş
18,1°
Cum
19,65°
Cmt
20,7°
Bolu
14 Tem Paz, Bulutlu
18,91°
Pzt
16,91°
Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery