Kocaeli Uçak Bileti

Kocaeli

Kocaeli

Türkiye

Kocaeli, Marmara Bölgesi’nde İstanbul’un hemen batısında yer alan, Türk sanayinin merkezi olarak tanınan şehri. Bilet Sepeti olarak biz Kocaeli’nin sadece bu özelliğiyle değil, ev sahipliği yaptığı turistik noktalarıyla da öne çıktığını düşünüyoruz. Hemen batısında İstanbul’la komşu olan şehir, doğusunda Sakarya’yla komşu.

Kocaeli’ye uçak biletinizi veya otobüs biletinizi almadan önce rehberimizi okumanızı tavsiye ediyoruz. Kocaeli hakkında Bilet Sepeti olarak hazırladığımız rehberin faydasını görmenizi umar, iyi gezmeler dileriz.

 

Kocaeli'de Gezilecek Yerler

 

1-Seka Park: Şehrin içinde yer alan ve İzmitlilerin de uğrak noktası olan park büyüklüğüyle sizi şaşırtacak. Denize sıfır konumu, piknik alanları, kiralayıp gezebileceğiniz bisikletlerleri, balık tutabileceğiniz noktalarıyla birçok keyifli aktiviteyi ziyaretçilerine sunuyor. Seka Park’ta orijinal savaş ekipmanları da karşınıza çıkabilir. Güneşli ve rüzgarlı bir günde uçurtma tepesindeki uçurtmaları keyifle izleyebilirsiniz. Parkta günün hıphızlı akacağından eminiz ☺

2-Gayret Gemi Müzesi: İçinde gezebileceğiniz bir savaş gemisi ve denizaltısı bulunan müzeyi asker rehberliğinde gezebiliyorsunuz. Giriş bileti öğrencilere ücretsiz yetişkinlere 7tl. Müze Pazartesi ve Salı hariç her gün hizmet veriyor. İçinde çay kahve içebileceğiniz bir kafe de mevcut. İzmit’e gidildiğinde görülmesi gereken yerlerden biri ve merkeze de oldukça yakın.

3-İzmit Saat Kulesi: Şehrin merkezinde oldukça yakın konumda bulunan kule şehrin sembolik yapılarından biri. Manzarası ve enfes deniz havasıyla öne çıkan İzmit Saat Kulesi romantik havasıyla da sizi içine çekecek. Sevdiğinizle unutulmaz bir gün geçirmek için İzmit’te tercih edebileceğiniz en keyifli yerlerden biri.

4-Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi: Darıca olarak da bilinen hayvanat bahçesi yıllardan beri Türkiye’nin en çok ziyaret edilen hayvanat bahçelerinden. Yetişkin bileti 32tl ve 0-5 yaş arası ücretsiz. Hayvan çeşitliliği ve büyüklüğüyle gezmeye İzmit’in görmeye değer mekanlarından biri.

5-Kartepe Kayak Merkezi: İzmit merkezden yaklaşık yarım saatlik mesafede bulunan Kartepe son dönemlerde revaçta olan yerlerden biri. İçinde teleferik, botla karda kayma, ATV motosiklet gibi aktiviteleri yapabileceğiniz alanlar mevcut. Kışın kayak yapabileceğiniz harika bir pisti olan merkezde, diğer mevsimlerde de yukarı çıkıp çayla manzara keyfi yapabilirsiniz.

Ulaşım

 

Şehirde bir sürü üst geçit var, onlar dışında karşıdan karşıya geçmeyi denerseniz ceza alabilirsiniz.

Kocaeli Mutfağı

 

Kocaeli’nden pişmaniye almadan hiç geçilir mi? Biletiniz başka bir yere olsa bile, mola esnasında sevdiklerinize pişmaniye götürmeyi unutmayın.

Gece Hayatı

 

Gece hayatı diğer Anadolu şehirlerine göre aktif sayılabilecek bir şehir. Eğlenebileceğiniz farklı tarzlarda müzik yapan birçok yerler var.

Kocaeli Pratik Bilgiler

 

Kocaeli oldukça büyük bir şehir, halkın Yürüyüş Yolu dediği yoldan şehre iyi bir bakış atabilirsiniz.

İstanbul Kartal’dan şehrin merkezine giden 200 numaralı Kocaeli Belediyesi’nin bir otobüs hattı var. Kocaeli kentkartınız varsa tek araçla ucuz ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kocaeli yerel basının kuvvetli olduğu bir şehir, oradayken yerel gazetelerine bir göz atın deriz.

Kocaeli bir sanayi şehri ve İstanbul’u Anadolu’ya bağlayan bir köprü durumunda.

Prş
21,4°
Cum
22,35°
Cmt
22,97°
Kocaeli
14 Tem Paz, Bulutlu
22,64°
Pzt
20,83°
Sal
22,69°
Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery