Nagoya Uçak Bileti

Nagoya

Nagoya

Japonya

Japonya’nın 4. büyük kenti olan Nagoya’da yaklaşık iki buçuk milyon insan yaşamaktadır. Büyük Okyanus’un kenarında, Honşu adasında yer alan, büyük bir liman kenti olan Nagoya, ticarette olduğu kadar turizmde de gelişme gösteren bir şehirdir. Otomotiv sanayi anlamında başı çeken Japonya şehirleri arasında olan Nagoya; sanat müzeleri, tarihi tapınaklar, yeşil bahçeler, kültür merkezleri açısından da en az diğer şehirler kadar zengindir.

 

Nagoya Gezilecek Yerler

 

Nagoya Kalesi

Japon geleneklerinin yerini modern yaşam tarzının aldığı bir şehir olan Nagoya’da, bu tarihi kale, yöresel mimariyi yansıtan nadir yapılardan bir tanesidir. Ülkedeki en değerli 3 kale arasında olan Nagoya Kalesi, Japon kültürünün önemli sembollerinden biri olan 'Shachihoko' ismindeki altın yaldızlı süslemeleriyle ünlüdür.
Ortaçağ döneminde Japon generallerden biri olan Tokugava İeyasu’nun 1609 yılında inşa ettirdiği kale, Japonya'nın en değerli hazinelerindendir.
Dönem dönem Ninja ve Samuray gösterilerinin yapıldığı kaleyi, gezmeyi planladığınız yerler arasına muhakkak koymalısınız.

Nagoya Sanat ve Kültür Müzesi

Müzenin içi kadar dışı da dillere destan bir sanat eseri gibidir. Özenle düzenlenmiş yemyeşil bir bahçesi bulunan müzeye, sırf burada vakit geçirmek, dinlenmek için bile gelenler vardır.
Japonya ve Nagoya tarihe ait pek çok eser bulanan müzede sergileri gezdikten sonra bahçesinde bir çay molası kesinlikle verilmelidir.

Toyota Otomobil Müzesi

Otomobil konusunda başı çeken bir kent olduğunu belirttiğimiz Nagoya’da, turistlerin uğrak duraklarından biri mutlaka Toyota Otomobil Müzesi olmaktadır. Köklü bir geçmişi olan bir otomobil markası olan Toyota’nın geçmişten günümüze gelişimini sergilediği bu müzeyi konuklarına açmıştır. Geniş bir tesis içindeki müzede 1922’den bu yana üretilmiş olan yüzlerce araç sergilenmektedir. Japon teknolojisine tekrar hayran olacağınız müzede, tarihte bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Nagoya TV Kulesi

Hisaya Odori Parkı içinde bulunan sembolik kule, 180 metre uzunluğunda 5 kattan oluşmaktadır. Eyfel kulesini andırmasıyla dikkat çeken Nagoya TV Kulesi 1954 yılında inşa edilmiştir. Kule, ülkedeki birçok benzer yapıda imzası bulunan ünlü mimar Tachu Naito tarafından tasarlanmıştır. Nagoya TV Kulesi’ni Mothra ve Godzilla filmlerinden de hatırlayabilirsiniz.

Higashiyama Hayvanat Bahçesi ve Botanik Bahçeleri

1937 yılında kurulan Higashiyama Hayvanat Bahçesi ve Botanik Bahçeleri Japonya’nın olduğu kadar Asya’nın da en büyük bahçe tesislerinden biri sayılmaktadır. Chikusa-ku semtinde bulunan bahçeler yıl içinde çok sayıda turisti kendisine çekmektedir. Sürüngenlerden, memelilere, kuşlardan balıklara kadar farklı türde pek çok canlıyı görebileceğiniz parkın, botanik bahçelerinde de gentiyan, glycyrrhiza, papaver gibi yabani bitkileri tanıyabilirsiniz.
Osu Kannon

Owari ailesinin yaptırdığı 33 tapınaktan bir tanesi olan Osu Kannon’un resmi ismi Kitanosan Shinpuku-ji'dir. Şehrin merkezinde bulunan ve Shingon tarikatına bağlı bir Budist tapınağı olan Osu Kannon, aynı zamanda yaklaşık ülkenin mitolojik tarihi dâhil 15000 eserin sergilendiği bir müzedir. İnşa edildiği 1612 tarihinden yaklaşık 200 yıl sonra geçirdiği bir yangın sonucu büyük tahribata uğrayan tapınak 1970’lerde yeniden yapılmıştır.
Nagoya Bilim Müzesi

Dünyanın en büyük Planetaryumuna ev sahipliği yapan Nagoya Bilim Müzesi, kentin merkezinde yer almaktadır. 1986 yılında kurulan müze, Nagoya’da elektriğin ilk kullanıldığı yıllardan günümüze geçirdiği tüm evreleri gözler önüne sermektedir. 10 kattan ve 3 ana bölümden oluşan Nagoya Bilim Müzesi’nde, çocuklar için öğretici aktivitelerin düzenlediği sınıflar da mevcuttur.

Nagoya Akvaryumu

Nagoya Limanı’nın yakınlarına kurulu akvaryum, deniz canlılarını tanıyıp onlarla vakit geçirilebilecek harika bir seçenek olarak şehre ziyarete gelenleri cezbetmektedir. 1992 senesinde açılan Nagoya Akvaryumu, 2002-2008 yılları arasında “Ku” ismindeki katil balinayla adını dünyaya duyurmuştur. Ortalama 30 dakika süren yunus ve fok balıklarının gösterileriyle eğlenceli anlar yaşatan akvaryum, özellikle çocuklu ailelerin öncelikli tercihi olmaktadır.

Pratik Bilgiler

 

Resmi Tatiller

 • Yeni Yıl – 1 Ocak
 • Ergin Olma Bayramı
 • Ulusal Kurtuluş Bayramı – 11 Şubat
 • İlkbahar Gündönümü Bayramı – 21 Mart
 • Yeşillik Bayramı – 29 Nisan
 • Anayasa Günü – 3 Mayıs
 • Ulusal Tatil – 4 Mayıs
 • Çocuklar Bayramı – 5 Mayıs
 • Deniz Bayramı
 • Yaşlılara Saygı Bayramı
 • Sonbahar Gündönümü Bayramı – 23 Eylül
 • Sağlık ve Spor Bayramı
 • Kültür Bayramı – 3 Kasım
 • İşçilere Şükran Günü – 23 Kasım
 • İmparator’un Doğum Günü – 23 Aralık

Nagoya'da Şehir İçi Ulaşım

 

Metro

Dünya çapında bir üne sahip Japon metrolarına Nagoya’da da gönül rahatlığıyla binebilirsiniz. Hızlı ve ekonomik bir ulaşım sağlayan metrolar, bol seçenekli hatlarıyla kolay bir ulaşım vadetmektedir. İngilizce tabelaların da bulunduğu metroları Japonca bilmeseniz dahi sıkıntı çekmeden kullanabilirsiniz.

Otobüs

Nagoya’da otobüsler neredeyse metro kadar yaygın olsa da turistler açısından riskli bir ulaşım aracıdır. Durak isimlerinin Japon alfabesiyle belirtildiği otobüslerde, dile hâkim değilseniz ineceğiniz durakları kestirmekte zorlanabilirsiniz.

Taksi

Ulaşımın çok da ucuz olmadığı Nagoya’da en pahalı ulaşım aracı taksidir. Gelir düzeyi yüksek Nagoyalılar tarafından bir seçim olsa da gezginler için çok da uygun değildir. Yine de bütçeniz yeterliyse şehrin her yerine taksiyle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Araç Kiralama

Uçaktan iner inmez pek çok turistin tercih ettiği gibi siz de araba kiralayabilirsiniz. Trenle Nagoya’ya ulaştıysanız da aynı şekilde, havaalanındaki gibi garda bulunan araç kiralama şirketlerinden arabanızı kiralayabilir, şehrin her noktasını aracınızla keşfedebilirsiniz.

Nagoya Mutfağı

 

Nogoya kendi kültürünü yansıtan mutfağıyla meşhurdur. Özellikle balık tüketimi bölgede oldukça fazladır. Ayrıca şehirde Türk restoranlarına da rastlamak mümkündür.

Nagoya'da Alışveriş

 

Kakuozan Alışveriş Caddesi Nagoya’nın alışveriş meraklıları için isabetli bir yerdir. Büyük markalardan, etnik ürünlere kadar farklı çeşitlere ulaşmanın mümkün olduğu caddede gezinti yapmakta oldukça keyiflidir. Elektronik alışverişi yapmak öncelikli tercihiniz ise yolunuzu Osu-Kannou mahallesine çevirmelisiniz. Burada son moda teknolojik ürünleri inceleyebilir, bütçenize uygun olanını seçip satın alabilirsiniz.

Nagoya'da Gece Hayatı

 

Gece kulüpleri, barlar, konser alanları gibi çok sayıda seçenek sunan bir kent olan Nagoya, bu anlamda da sizi yarı yolda bırakmayacaktır. Gecenin geç saatlerine kadar eğlenen Nagoya halkını görünce siz de onlara katılmak için can atacaksınız. Belli bölgelerde yoğunlaşan renkli gece hayatı bu bölgelerden çıkınca nerdeyse sıfırlanmaktadır. Orca Nagoya isimli gece kulübü şehrin en sevilenleri arasında bulunmaktadır. Konser etkinlikleri için, Oasis 21’e bir göz atabilir, dans pistinin tozunu attırmak için ID Café’yi listenize ekleyebilirsiniz.

Nagoya
22 May Çrş, Güneşli
19,14°
Prş
20,4°
Cum
20,42°
Cmt
20,58°
Paz
19,57°
Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery