Balıkesir Uçak Bileti

Balıkesir

Balıkesir

Türkiye

Tertemiz doğası ve oksijenli havası, devasa plajları, milat öncesine dayanan tarihi ve gece hayatıyla şehir sizlere, hem gezip görecek çook şey vaat ediyor, hem de isterseniz huzurlu ve sakin isterseniz de canlı ve hareketli bir tatil imkanı sunuyor. Bilet Sepeti olarak sizin için Balıkesir rehberini özenle hazırladık. Uçak bileti veya otobüs biletinizi hazır edin ve yola koyulalım!
 

 

Balıkesir'de Gezilecek Yerler

 

Kaz Dağları (İda Dağı): Bozulmadan günümüze gelmiş muazzam bir doğal alan olan Kazdağları’nda görülecek çok fazla güzellik var. En yüksek tepesi 1780 metre olan dağ, Oksijeni, kaynak suları ve bitkileriyle dünya çapında önemli bir yerde. Şelaleleri, meşe kestane gibi çeşit çeşit bitkileri, suları ve yeşiliyle, özellikle doğa severlerin bayılacağı bir yer. Dağ ayrıca Yunan Mitolojisi efsaneleriyle de ünlü.
Piknik için çok güzel alanlar var ama lütfen temiz bırakalım:)

Antandros Antik Kenti: Kaz Dağları’nın eteklerinde, Edremit ilçesinin 2km ötesinde bulunuyor. Tarihi M.Ö 8. yüzyıla kadar uzanan bir tarih hazinesi. Kentte Afrodit kültürü hüküm sürerdi, ağaçlardan odun ve kereste üreterek ticarette gelişmişlerdi. Bölgedeki kazı çalışmaları, günümüzde hala devam etmektedir.

Websitesi: http://www.antandros.org/

Kaz Dağı Milli Parkı: Muhteşem bir doğa ve harika bir manzara. Park Edremit’te bulunur ve adını Kaz Dağı’ndan alır. Parkın içinde binbir çeşit ağaç yaşar. Şahinderesi Kanyon’u parkın içindeki ayrı bir güzellik. Giriş bileti 5TL civarında ve bölgede rehbersiz gezilmesine izin verilmiyor, rehberi orada bulabilirsiniz tabii ki:)

Websitesi: http://www.kazdagimilliparki.com/

Ayvalık: Müthiş doğası, zengin tarihi mirası ve plajlarıyla çok önemli bir turizm bölgesi. Bölgede birçok otel, pansiyon ve kamp alanı var. Duba Plajı, Alibey Adası Plajları, Altınova Plajı ve diğer birbirinden güzel plajlarıyla ziyaretçilerini ağırlar. Yaz turizminin yanı sıra kış turizmi de gelişik olan Ayvalık, tarihi camiileri, kiliseleri ve ilginç efsaneleriyle de ön plana çıkar. Ayrıca, ayvalık tostu gibi meşhur bir lezzeti de var.
Ayvalık Rehberi için tıkla:

Akçay: Balıkesir’in en önemli turistik bölgelerinden biri. İstanbul’a yakın olması oradan ekstra turist çekmesini de sağlar. Merkezdeki Sarıkız Heykeli, Kaz Dağı efsanelerinden biridir. Bölgede birçok plaj bulunuyor. En ünlüsü Altınkum plajıdır ve turizm etkinlikleri genel olarak buranın etrafında döner. Çevrede birçok otel, pansiyon ve eğlence mekanı var. Akçay’ın Kordon’u da bir ayrı güzel..

Erdek: Tatil yapmak için; plajlarıyla, doğasıyla, antik kentleriyle ve gece hayatıyla Erdek sizleri bekliyor. Bursa ve İstanbul’a olan yakınlığının da etkisiyle, yazın turist akınıyla birlikte adeta bir il nüfusuna sahip olur. Şehir, çok eski medeniyetlere ev sahipliği yapmış ve kalıntıları mevcut. Erdek’in denizini, plajlarını, tarihini, gecelerini daha yakından incelemek için, gitmeden önce mutlaka
Erdek Rehberimize bakın.

Altınoluk: Dünya çapında derece yapacak kadar tertemiz bir havası, tatil ve eğlence imkanlarıyla dikkat çeken bir ilçe. Balıkesir’in gözde tatil bölgelerinden olan Altınoluk, her yıl binlerce turistin akınına uğruyor ve gidip güzel zaman geçirmek istiyorsanız sizi de bekliyor. Belde Edremit Merkez’den yaklaşık 30km uzaklıkta. Uçak biletinizi veya otobüs biletinizi aldığınıza değecektir.

Manyas Kuşcenneti: “Kuşcenneti Milli Parkı” adıylada anılan bölge Bandırma, Manyas ve Gönen’in arasında bir yerde konumlanlanıyor. Park üç ana bölümden oluşuyor; Kuş cennetine ait bir müze, gözlem kulesi ve görkemli bir bahçe. Kuleye gitmeden dürbün almanızı ve kuşları daha yakından incelemenizi öneriyoruz. Büyük böcekleri ve tatlı su yılanbalığını da görmeyi unutmayın, korkmayın kapalı alandalar:)
Giriş Saatleri: 09:00 – 18:00
Giriş Bileti: 5TL
Müze girişi için de 5TL ekstra 5TL ödemeniz gerekiyor. İkisinde de öğrenci indirimi mevcut.

Manyas Kuşgölü:  “Kuş Cenneti” olarak adlandırılan bir tatlı su gölü. Balıkesir gezilecek yerler rehberimizde önemli bir yerde. Yaklaşık 3 metre derinliğindeki göl, binlerce kuşu ve balığı ağırlıyor. Gölün kendine öz, gidip görmeye değer bir habitatı ve çok güzel bir doğası var.

Bonus Olarak:
Ören: Burhaniye’ye bağlı ufak bir belde. Bu ufak ve şirin tatil yeri, huzurlu ve sakin bir tatil için güzel bir seçenek. Özellikle çocuklu ailelerin tercih ettiği Ören, temiz havasıyla, yeşiliyle, mavisiyle ve devasa plajıyla aradığınız tatil yeri olabilir. Bazen deniz, Kaz Dağları’ndan direkt vuran suyun etkisiyle girilmesi güç derecede soğuk oluyor. Ören’de çeşitli otel ve pansiyon imkanları ve kamp alanı da mevcut. Sakin bir tatil istiyorsanız, uçak biletinizi veya otobüs biletinizi almadan önce gözden geçirmenizi öneririz.
 

Ulaşım

 

Genel olarak otobüs ve minibüslerle sağlanıyor. BalKart alıp, bayiilerden para yükleyerek kullanabilirsiniz. Eğer aktarma yaparsanız indirimli basıyor.
Şehir içi otobüs saatleri için: http://www.otobussaatleri.net/category/balikesir/

Balıkesir, şehir merkezi kadar gelişkin ilçeleriyle de ön plana çıkan bir yer. Ayvalık, Akçay, Sarımsaklı gibi ilçeleri, rehberimizde de tanıttığımız gibi, gezilmesi gereken yerlerden.
 

Balıkesir Mutfağı

 

Oldukça çok çeşitlilik göstererek Balıkesir mutfağı, keşfetmek için sizleri bekliyor. Balıkesir özellikle düğün yemekleriyle ünlü.
Balıkesir Mutfağındaki önemli yemeklerden bazıları: Güveç, karanfilli ekmek, arpa şehriye çorbası, düğün çorbası, kaparan çıkma.
Ayvalık tostunu da unutmayalım:)
 

Gece Hayatı

 

Balıkesir’de gece hayatı bölgeden bölgeye değişir. Mesela, daha sakin bir tatil odaklı olan Altınoluk ve Ayvalık gibi yerler daha durgunken, Sarımsaklı bölgesinde daha hareketlidir. Akçay ve Avşa Adası gece hayatı bakımından oldukça gelişmiş. Cunda adasında şarap evleri ve Rum tavernaları, özellikle şarap seviyorsanız güzel bir alternatif. Balıkesir Şehir Merkezi’ndeyse Milli Kuvvetler Caddesi’nde gece hayatı için seçenekler var.

Balıkesir’i sizin için layıkıyla anlatmaya çalıştık, rehberimizi umarız beğenmişsinizdir. Balıkesir’in ilçeleri için hazırladığımız detaylı rehberlere bakmayı unutmayın. Yorum, eleştirileri ve paylaşımlarınızı bekliyoruz. Bilet Sepeti olarak iyi gezmeler dileriz.

Sal
29,59°
Çrş
24,7°
Prş
24,18°
Cum
24,11°
Cmt
24,06°
Balıkesir
14 Tem Paz, Güneşli
23,82°
Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery