Bremen Uçak Bileti

Bremen

Bremen

Almanya

Sanatın ve tarihin iç içe geçtiği bir Avrupa kenti, Bremen...

Masal kahramanlarıyla ünlü Bremen, Almanya Federal Cumhuriyeti’nin kuzeybatısında yer alan bir liman ve sanayi şehridir. Kent, aynı zamanda Bremen Eyaletinin de başkentidir. Bremen, kış aylarında oldukça soğuk ve yağışlığı olduğu için, eldiven, atkı ve yağmurluğunuzu da yanınıza almayı unutmayın.

 

Bremen Gezilecek Yerler

 

Bremen Mızıkacıları Heykeli (Bremer Stadtmusikanten): Bremen Mızıkacıları masalından ilham alınarak inşa edilen heykel, 1951 yılında Alman heykeltıraş Gerhard Marcks tarafından yapılmıştır.

Bremen Şehri Belediye Binası: 20. yüzyılda Gabriel von Seidl tarafından tasarlanan yapı, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde de  bulunmaktadır.

Bremen Ratskeller Restoranı: Bremen Belediye Binası’nın altında yer alan 600 yıllık geçmişe sahip bir restoran.

Roland Heykeli: Almanya’nın birçok bölgesinde yer alan Roland Heykelleri içinde, en büyük ve en bilinir olanı Bremen şehrinde yer alıyor.

Aziz Peter Katedrali: Bir diğer adı Bremen Katedrali olan yapı, 13. yüzyılda yapılmıştır. Kentin simgesi hâline gelen katedral, gotik mimarinin özelliklerini taşımaktadır. Konum olarak Roland Heykeli’nin karşısında yer alıyor.

Schnoor (Tarihi bir semt): Alışveriş için ilk durağınız  Schnoor bölgesi olsun lütfen... Orta Çağ Avrupasın’da bir gezintiye çıkmak isterseniz, Schnoor, labirent sokaklarıyla sizi bekliyor olacak. ;)

Weser Stadyumu: Weser Irmağının kıyısında inşa edilmiş stadyum, Bundesliga’da mücadele veren Werder Bremen Spor Kulübü’nün maçlarını oynamış olduğu futbol sahasıdır. Stadyum, 42.800 kişilik kapasiteye sahiptir.

Pratik Bilgiler

 

Resmi Tatiller

 

 • Yeni Yıl – 1 Ocak
 • Kutsal Üç Krallar – 6 Ocak
 • Kutsal Cuma – 21 Mart
 • Paskalya – 24 Mart
 • İşçi Günü – 1 Mayıs
 • Hz. İsa’nın Göğe Çıkışı – 1 Mayıs
 • Pontkot Yortusu – 12 Mayıs
 • Katolik Yortusu – 22 Mayıs
 • Hz. Meryem’in Göğe Çıkışı – 15 Ağustos
 • Almanya’nın Birleşmesi Günü – 3 Ekim
 • Reform Günü – 31 Ekim
 • Azizler Yortusu – 1 Kasım
 • Hristiyan Festivali – 16 Kasım
 • Tövbe Günü – 19 Kasım
 • Noel – 25-26 Aralık

Bremen'de Şehir İçi Ulaşım

 

Tramvay: Tramvay ile şehir içinde birçok noktaya ulaşabilmek mümkün. Zaten Bremen’de en çok tercih edilen ulaşım seçeneklerinden ilki, tramvaylar. Bilet tutarları 2 ile 15 Euro arasında değişiklik göstermektedir.

Otobüs: Otobüs hatları da kentin pek çok yerine hizmet veriyor. Ancak daha pratik olan tramvaylar varken, otobüslere çok da fazla ihtiyaç duymayabilirsiniz. Ayrıca 52 numaralı otobüs hattı, Bremen şehir merkezinden havalimanına yolcu taşımaktadır.

Otobüs için daha detaylı bilgi edinmek adına şu linki ziyaret edebilirsiniz; https://www.bsag.de/de/auskunft.html

Taksi: Bremen’de taksi ücretleri hâlihazırda bir miktar yüksek durumda. Kilometre başı yaklaşık 2 Euro civarında tutuyor.

Yine araç kiralama da bir diğer alternatifiniz olabilir.

Call a Bike: Online olarak bisiklet kiralama hizmeti sunan kuruluş. Web adresi için şuradan lütfen; https://www.callabike-interaktiv.de/en/Find-a-bike?city=53.08327%7C8.813456&address=&values=

Bonus Bilgi: Bremen’de gezilecek yerler birbirine yakın olduğundan, tek başına tramvay size yeterli gelecektir. Hatta yürüyerek dahi kolaylıkla kenti gezebilirsiniz. Bremen Belediyesi turistlere kolaylık olması açısından, turist güzergâhlarına pirinçten yapılma çiviler çakarak bir rota oluşturmuş. Rehberiniz olmadan bu rotayı takip ederek şehri gezebilirsiniz.

Bremen Mutfağı

 

Bremen bir liman şehri olduğu için, deniz ürünleri kent mutfağında önemli bir yer tutar. Gümüş balığı, ringa balığı ve yılan balığı turistler tarafından oldukça rağbet görür. Bremen ayrıca; balıklarıyla olduğu kadar çikolataları ve şaraplarıyla da ünlüdür.

Bremen'de Alışveriş

 

Bremen alışveriş açısından oldukça cazip bir noktadır. Şehrin hemen hemen her yerinde ünlü mağazalar vardır. Ayrıca Kluten bölgesinde sevdiklerinize hediyelik eşyalar satan dükkanlara rastlayabilirsiniz. Böttcherstrasse bölgesinde ise modern sanatla ilgili eşyalar bulabilirsiniz.

Bremen'de Gece Hayatı

 

Avrupa genelinde olduğu gibi Bremen’de de oldukça renkli bir gece hayatı vardır. Virtel bölgesinde çok sayıda bar ve gece kulübü vardır. Ayrıca şehir oldukça kompakt bir yapıya sahip olduğundan, gece dışarda eğlendikten sonra kalacağınız mekana rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Popüler Mekanlar;

Cafe Kweer

Modernes

Room

Lemon Lounge

Cmt
15,9°
Bremen
14 Tem Paz, Güneşli
14,7°
Pzt
14,87°
Sal
15,83°
Çrş
17,53°
Prş
16,54°
Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery