Düsseldorf Uçak Bileti

Düsseldorf

Düsseldorf

Almanya

 

Düsseldorf, Ren Nehri’nin iki yakasında kurulmuştur. Şehir ismini, Ren Nehri’ne akan Düssel Nehri’nden almaktadır. Almanya’nın en kalabalık 7. Kenti olan Düsseldorf, daha çok fuarlarıyla tanınıyor. Yine modern mimari yapılarıyla, kültür ve sanat alanında da Almanya’nın önde gelen kentlerinden.

 

Düsseldorf Gezilecek Yerler

 

Benrath Sarayı: Saray,  1756-1773 yılları arasında Alman prens Palatine Carl Theodor’un isteğiyle, Mimar Nicolas de Pigage tarafından yapılmıştır. Barok mimari tarzına sahiptir. Ayrıca sarayın içerisinde Doğa Tarihi Müzesi ve Avrupa Bahçe Sanatı Müzesi de yer almaktadır.

Königsallee Caddesi: Birçok dünyaca ünlü markanın ve gösterişli mağazaların bulunduğu alışveriş caddesi.

Tritononbrunnen Çeşmesi: Heykellerle süslenmiş çeşme, Königsalle Caddesi üzerindeki gölün kenarında bulunmaktadır.

Ren Kulesi (Rheinturm): Ren Nehri’ni ve Düsseldorf şehir manzarasını seyredebileceğiniz kule, Media Harbour Bölgesi’nde bulunmaktadır. Kuleyi sabah 10:00 ile gece 23:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Stadttor Binası: Avrupa’nın en iyi ofis binası ödülünü alan bu yapı, Ren Kulesi’nin yanında bulunuyor. Dış yüzeyi tamamen camlarla çevrilmiş Stadttor Binası, Düsseldorf şehrinin simge eserlerinden biri.

St. Andreas Kilisesi: Barok tarzda inşa edilmiş kiliseyi, sabah 09:00 ile 15:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Ancak kilise Pazar günleri ziyarete kapalı durumda.

Marktplatz Meydanı: Şehrin ana meydanı olan bu yerde, birçok festival ve etkinlik düzenlenmektedir.

Medya Limanı (Medienhafen): Modern ofis binalarının yer aldığı iş merkezi, Ren Nehri’nin kıyısında bulunuyor. Yine Ren Kulesi de bu bölgede...

Pratik Bilgiler

 

Resmi Tatiller

 • Yeni Yıl – 1 Ocak
 • Kutsal Üç Krallar – 6 Ocak
 • Kutsal Cuma – 21 Mart
 • Paskalya – 24 Mart
 • İşçi Günü – 1 Mayıs
 • Hz. İsa’nın Göğe Çıkışı – 1 Mayıs
 • Pontkot Yortusu – 12 Mayıs
 • Katolik Yortusu – 22 Mayıs
 • Hz. Meryem’in Göğe Çıkışı – 15 Ağustos
 • Almanya’nın Birleşmesi Günü – 3 Ekim
 • Reform Günü – 31 Ekim
 • Azizler Yortusu – 1 Kasım
 • Hristiyan Festivali – 16 Kasım
 • Tövbe Günü – 19 Kasım
 • Noel – 25-26 Aralık

Düsseldorf'da Şehir İçi Ulaşım

 

Rheinbahn: Düsseldorf’da (tren, metro, tramvay ve otobüs) yolcu taşımacılığı hizmeti veren öncü bir firma. Firmanın web sitesinden online bilet ya da avantajlı kart satın alabilirsiniz. Ayrıca çocuklar ve öğrenciler için de farklı uygun tarifeler mevcut. Şuradan firmanın web sitesine ulaşabilirsiniz; http://www.rheinbahn.com/Seiten/default.aspx

Metro ve Tramvay: Metro ve tramvay seferleri sabah 05:00 ile gece 01:00 saatleri arasında hizmet vermekte.

Tren ve metro haritası için şu linki inceleyebilirsiniz; http://www.urbanrail.net/eu/de/d/duesseldorf.htm

Otobüs: Otobüslerle de yine şehri gezebilmeniz mümkün. Aynı zamanda bazı otobüs hatları gece de hizmet vermekteler. Otobüslerden, bilet satın alarak faydalanabilirsiniz.

Taksi: Taksi açılış ücreti 3,50 Euro. Kilometre başı ise, yaklaşık 1,80 Euro civarında tutuyor.

Gemi: Ren Nehri’nde, şehri gezmek için bot turları düzenlenmektedir. Yine feribot seferleri de bulunuyor.

Araç kiralama da bir diğer alternatifiniz olabilir.

Call a Bike: Online olarak bisiklet kiralama hizmeti sunan kuruluş. Web adresi için şuradan lütfen; https://www.callabike-interaktiv.de/en/Find-a-bike?city=51.220387%7C6.79306&address=&values=

Bisiklet: Düsseldorf’un iç açıcı yeşil parklarında ve bisiklet yollarında pedal çevirmek, sizin için hoş bir anı olacaktır...

Düsseldorf Mutfağı

 

Düsseldorf’da çok fazla Japon yaşadığı için bölgede Japon kültürü ağır basmaktadır. Onun dışında et ve tavuk tüketimi fazladır.

Düsseldorf'da Alışveriş

 

Düsseldorf alışveriş tutkunları için oldukça cazip bir noktadır. Şehirde bulunan Königsallee bölgesi ünlü markalara ev sahipliği yapar. Onun dışında sevdiklerinize hediyeler alabileceğiniz Schadow Sokağı popüler mekanlardandır.

Düsseldorf Gece Hayatı

 

Düsseldorf’un gece hayatı, Almanya’nın diğer şehirlerini aratmayacak niteliktedir. Şehirde bulunan Hafen ve Altstadt bölgeleri eğlencenin tavan yaptığı yerlerdir. Şehirde ayrıca çok sayıda parti yapılmaktadır. Ballermann 6 popüler bir gece kulübüdür.

Cmt
19,87°
Düsseldorf
14 Tem Paz, Yağmurlu
19,81°
Pzt
18,73°
Sal
19,8°
Çrş
17,36°
Prş
18,33°
Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery