Gaziantep Uçak Bileti

Gaziantep

Gaziantep

Türkiye

Gaziantep Türkiye'nin güneyinin en eski yerleşim bölgelerinden biri. Yüzyıllar boyunca farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış ve kültür başkenti özelliğini hala koruyan bir şehir. Bilet Sepeti olarak şehrin şimdiki büyüklüğünün de sizi şaşırtacağını düşünüyoruz.

Gaziantep mutfağı UNESCO tarafından koruma altına altında. Enfes lezzetler, muhteşem bir tarihi mirasla birleşince Antep'i Türkiye'nin en özel şehirlerinden biri yapıyor. Gaziantep'e  otobüs biletinizi veya uçak biletinizi almadan önce rehberimizi okumanızı tavsiye ediyoruz. Gaziantep hakkında Bilet Sepeti olarak hazırladığımız rehberin faydasını görmenizi umuyoruz.

 

Gaziantep'de Gezilecek Yerler

 

1- Zeugma Mozaik Müzesi: Dünyaca ünlü ve Türkiye'nin iftihar ettiği bir tarih cenneti. Türkiye'nin yüzyıllar boyunca ev sahipliği yaptığı medeniyetlerin eserlerini bu kadar yakından görmek tarifi zor bir duygu. Müze kartınız yoksa giriş biletinin fiyatı 15 TL. Gaziantep'le özdeşleşmiş Çingene Kızı'nı da müzede görebilirsiniz.

2- Rum Kalesi: Fırat'ın temiz havasını soluya soluya varacağınız muhteşem bir tarihi merkez. Türkiye'nin en sakin ve en güzel manzarasına sahip yerlerinden biri. Etrafında Fırat'a özgü şabut balığını ve Antep'in haşhaşlı kebabını yapan yerler var. Şapkanızı yanınıza almayı unutmayın baharda bile çok sıcak olabiliyor.

3- Emine Göğüş Mutfak Müzesi: Giriş bileti ücreti çok ucuz olan müze ziyaretçilerine Antep'in yemek kültürü hakkında başka yerde bulamayacağınz türden bilgiler veriyor. Müzede adını bile daha önce duymadığınız yemeklerin tariflerini bulabilirsiniz. Müze, aç halde girip, bünyeye işkence çektirmek için birebir.

4- Elmacı Pazarı: Salçadan sumağa, fıstıktan pul bibere Antep'in kendine özgü ürünlerinin en iyilerini bulabileceğiniz yer. İstanbul'un Mısır Çarşısı'nı düşünün, onu Antepleştirin, işte Elmacı Pazarı. Yanınızda boş bir bavulla gitmenizi tavsiye ederiz. İçinde harika kokular var.

5- Gaziantep Kalesi: Gaziantep'in ihtişamlı anıtı olan kaleden şehri yukardan izleyebilir, Kurtuluş Savaşı'nda halkın kahramanlıklarını öğrenebilirsiniz. Yukarı çıkmanızı kesinlikle tavsiye ediyoruz. Kalenin etrafında Gaziantep'e has ürünleri satan birçok dükkan var. Giriş ücretsiz.

Gaziantep Mutfağı

 

Baklava! İnanılmaz baklavalar var. Tatmadan bilinmez denir ya işte tam o. Ayrılırken sevdiklerinize de almayı unutmayın, çok mutlu edersiniz.

Antep'in meze kültürü enfes. Masanıza her birini söylemeyi unutmayın.

Gece Hayatı

 

Gece hayatı Gaziantep'te fazla aktif değil, ancak zaman gece zaman geçirebileceğiniz birkaç yer mevcut.

Gaziantep Pratik Bilgiler

 

Harika bir el sanatı kültürü var.

Önemli tarihi hanlar birbirine yakın, yürüyerek gezip alışveriş, sohbet edebilirsiniz.

Bilet Sepeti ailesi olarak lezzetin ve tarihin buluştuğu, enfes şehir Gaziantep'te güzel zaman geçirmenizi dileriz. En uygun uçak biletleri ve otobüs biletleri için sitemiz biletsepeti.com'u ziyaret edebilirsiniz, iyi gezmeler.

Pzt
22,91°
Sal
21,12°
Gaziantep
22 May Çrş, Yağmurlu
21,17°
Prş
22,48°
Cum
19,32°
Cmt
17,09°
Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery