Hamburg Uçak Bileti

Hamburg

Hamburg

Almanya

Kanallar şehri Hamburg...

Denizcilik alanında büyük ilerlemeler kaydetmiş olan Hamburg, aynı zamanda Avrupa’nın en büyük ikinci limanına da ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca Almanya’nın en büyük ikinci kenti konumunda bulunuyor.

 

Hamburg Gezilecek Yerler

 

St. Michael Kilisesi: Barok mimari tarzına sahip kilise, 1625 yılında inşa edilmiştir. Kilisenin kulesinden Hamburg’u kuş bakışı seyredebilirsiniz.

Alster Gölü: Gölün çevresindeki park ve yollarda yürüyüş yapabilir, bisiklet sürebilir yahut gölde iç açıcı bir tekne turu gerçekleştirebilirsiniz.

Balık Pazarı (Fischmarkt): Tarihi Pazar 300 yıllık bir geçmişe sahiptir. Reeperbahn Caddesi üzerinde bulnmaktadır.

Hamburg Denizcilik Müzesi: 1934 yılında inşa edilmiştir. Denizcilik tarihine ilgi duyuyorsanız, müze tam olarak Koreastraße Caddesi üzerinde bulunmaktadır.

Hamburg Tarih Müzesi (Museum für Hamburgische Geschichte): Günümüzde anıt statütüsü taşıyan müze, Hilstenwall Bölgesi’nde yer alıyor.

Bitki ve Çiçek Parkı (Plants and Flowers Park): Çiçek kokuları ve daha nice güzelliğin arasında ruhunuzu dinlendirmeye ne dersiniz?

Ek olarak; gezi listenize şu yerleri de dahil edebilirsiniz; Rathausmarkt ve Hamburg Belediye Sarayı, Minyatür Müzesi (Miniatur Wunderland), Blankenese Kasabası, Mönckebergstrasse Caddesi, Aziz Nikolai Kilisesi, Hamburg Limanı, Antika Gemi Limanı, Hamburg Sanat Müzesi (Kunsthalle Hamburg), Sanat ve Sanayi Müzesi (Museum für Kunst und Gewerbe), Hamburg Hayvanat Bahçesi

Pratik Bilgiler

 

Hamburg Resmi Tatiller

 • Yeni Yıl – 1 Ocak
 • Kutsal Üç Krallar – 6 Ocak
 • Kutsal Cuma – 21 Mart
 • Paskalya – 24 Mart
 • İşçi Günü – 1 Mayıs
 • Hz. İsa’nın Göğe Çıkışı – 1 Mayıs
 • Pontkot Yortusu – 12 Mayıs
 • Katolik Yortusu – 22 Mayıs
 • Hz. Meryem’in Göğe Çıkışı – 15 Ağustos
 • Almanya’nın Birleşmesi Günü – 3 Ekim
 • Reform Günü – 31 Ekim
 • Azizler Yortusu – 1 Kasım
 • Hristiyan Festivali – 16 Kasım
 • Tövbe Günü – 19 Kasım
 • Noel – 25-26 Aralık

Hamburg'da Şehir İçi Ulaşım

 

Metro: Hamburg’da üç adet metro hattı vardır.

U1 Hattı: Mavi renkli bu hat, kentin kuzeydoğusundan güneyine ulaşım sağlamaktadır.

U2 Hattı: Kırmızı renkli bu hat, Hamburg’un hem kuzeyine hem de doğusuna hizmet vermektedir.

U3 Hattı: Sarı renkli bu hat ise, yalnızca kent içinde taşımacılık yapmaktadır.

Metro haritası için şuradan; http://www.orangesmile.com/travelguide/hamburg/metro-subway-map.htm

Tren: Çalışma saatleri sabah 05:00 ile gece 01:00 arasında. Bilet gişelerinden bilet temin edebilirsiniz.

Otobüs: Otobüsler 5 dakikada bir, son durak istasyonu olan belediye binasının arkasındaki Rathausmarkt’tan hareket etmektedir. Bazı otobüs hatları, metro ve tren güzergâhlarına entegre edilmiştir. Geceleri ise ‘Nachtbus’ olarak adlandırılan gece hattı hizmet vermektedir.

Taksi: Hamburg’da haftanın her günü 24 saat taksiler çalışmaktadır.

Feribot: Elbe Nehri’nde yolcu taşımacılığı yapılmaktadır. Aynı zamanda kentin birçok nehir ve gölünde, bot turu yapma imkânınız da bulunuyor.

Yine araç kiralama da bir diğer alternatifiniz olabilir.

Bisiklet: Hamburg’un cadde ve sokaklarında bisiklet sürücülerine sıklıkla rastlayabilirsiniz. Şehrin birçok noktasında bisiklet kiralama istasyonu bulunmaktadır. Yaya kaldırımında kırmızı çizgiyle ayrılmış hat, bisiklet sürücüleri için tahsis edilmiştir.

Call a Bike: Online olarak bisiklet kiralama hizmeti sunan kuruluş. Web adresi için şuradan lütfen; https://www.callabike-interaktiv.de/en/Find-a-bike?city=53.550556%7C9.993333&address=&values=

Hamburg CARD: Toplu taşıma araçlarında, müzelerde ve daha birçok etkinlikte size ekonomik fayda sağlayabilecek Hamburg CARD’ı, bilet gişelerinden yahut otobüs şoförlerinden satın alabilirsiniz.

Hamburg CARD hakkında ayrıntılı bilgi için şu adrese göz atmanızda yarar var; https://www.hamburg-travel.com/search-book/hamburg-card/

Hamburg Mutfağı

 

Hamburg’da tam 4.000 tane restoran bulunmaktadır. Evet yanlış duymadınız 4.000. Bu restoranlarda geleneksel Alman yemeklerini bulabileceğiniz gibi dünya çapında lezzetler bulmakta mümkündür. Mutfaklarda genel olarak tavuk ve et ürünleri ağır basmaktadır.

Hamburg'da Alışveriş

 

Hamburg caddeleriyle ünlü bir alışveriş kentidir. Bu caddelerde ünlü alışveriş merkezleri vardır. İşte onlardan bazıları;

Alsterarkaden; Pırıl pırıl beyaz kemerler Jungfernstieg kordonundaki sahildeki zarif bir Akdeniz cazibesini süslüyor. Öğleden sonra gezintisi için mükemmel bir yer olan alışveriş galerileri, tasarım kıyafetler, özel mücevherler, lüks yemekler ve beklenmedik Art Nouveau freskleri sunar.

Mellin Passage; Alsterarkaden'i Neuer Wall alışveriş caddesi ile birbirine bağlayan Mellin Passage, Hamburg'daki en eski alışveriş merkezidir. Burada, Felix Jud'da antikalar, sanat eserleri ve nadir edebiyatlar, Königliche Porzellan Manufaktur'da özel porselen vazolar ve kaplar ve Arka-Teepavillon'da sayısız çay çeşitleri bulacaksınız.

Hamburg'da Gece Hayatı

 

Hostelworld tarafından yayınlanan yeni bir rapor, Almanya'nın Hamburg kentini Amsterdam, Berlin ve Barselona gibi şehirlerden daha üst sıralarda tutarak, bir gece geçirmek için dünyanın en iyi yeri olarak kabul etti. Yeraltı ve yerüstü, göklerde ve suda, Hamburg'un gece hayatı sizi şehrin en iyi bölgelerine götürür ve kolayca unutamayacağınız bir akşamı garanti eder.

Cmt
16,46°
Paz
6,18°
Pzt
13,76°
Sal
6,67°
Hamburg
22 May Çrş, Bulutlu
9,8°
Prş
8,09°
Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery