Miami Uçak Bileti

Miami

Miami

Amerika

Amerika Birleşik Devletleri eyaletlerinden Florida'nın en büyük ikinci şehri olan Miami, ılıman iklimi ve çoğunluğu latin olan halkıyla her sene binlerce turistin ilgisini çekiyor. Bilet Sepeti ayrıcalığıyla uçak biletinizi alıp bu güzel şehri keşfetmek istiyorsanız, acele etmenizde fayda var!

Miami'de Gezilecek Yerler

 

Coconut Grove:

 

Miami'nin en eski yerleşim yerlerinden biri olan Coconut Grove, 1873'ten beri sürekli yerleşime ev sahipliği yapıyor. Çok kültürlü bir yapıya sahip olmasıyla birlikte; Tiyatrolar, kaliteli restoranlar, gece kulüpleri, çeşitli galerileri ile kalabalık bir köy atmosferini andıran Coconut Grove kafeleri ve ufak dükkanlarıyla da gelenleri ağırlıyor.

 

Açık Olduğu Saatler: 7/24

Giriş Ücreti: Yok

Adres: Off the South Dixie Highway, Coconut Grove, Miami, United States

Telefon: +1 305 461 5506.

Website:  www.coconutgrove.com 

Coral Gables:

Akdeniz tarzı bu zarif yerleşim yeri harika art deco mimarisiyle meşhurdur. Miami şehir merkezinin 16 kilometre güneybatısında bulunan Coral Gables; Sanat galerileri,  meşhur alışveriş caddesi Miracle Mile ve birçok golf sahasına da ev sahipliği yapıyor.

 

Açık Olduğu Saatler: 7/24

Giriş Ücreti: Yok

Adres: Off Coral Way, Coral Gables, Miami, United States

Telefon: +1 305 446 6800.

Website: www.coralgables.com 

Küçük Havana (Little Havana):

Fidel Castro'nun 1959'da güç kazanmasıyla Küba'dan kaçan mülteciler Miami şehir merkezinin hemen batısındaki bu yere yerleşti. Günümüzde ise küçük puro fabrikaları, Küba kahve barları ve restoranları, sokak satıcılarıyla adeta küçük bir Latin ülkesini andırıyor.

 

Açık Olduğu Saatler: 7/24

Giriş Ücreti: Yok

Adres: Around South West 22nd Avenue, Little Havana, Miami, United States 

Miami Plajı (Miami Beach):

 

Dünyanın en meşhur plajlarından olan Miami Plajı, aynı zamanda rüzgar sörfü, jet ski, yelken gibi birinci sınıf su sporlarına da ev sahipliği yapıyor. Miami'ye yolu düşen herkesin mutlaka uğradığı Miami Plajında en iyi plaj, Lincoln Yolu Alışveriş Merkezi'nde başlar ve kuzeye doğru 87. Cadde'ye kadar uzanır. Art Deco cankurtaran istasyonlarına da sahip olan bu güzel plaja Bilet Sepeti'nden uçak biletinizi alıp kolayca gidebilirsiniz.

 

Açık Olduğu Saatler: 7/24

Giriş Ücreti: Yok

Adres: Off the Julia Tuttle Causeway, Miami Beach, Miami, United States

Telefon: +1 305 673 7400.

Website: www.miamibeachfl.gov


 

MiamiTarih (HistoryMiami):

 

Florida'nın tarihini merak ediyorsanız burası tam size göre! Bu küçük ama etkili müze içerisinde;  multimedya sunumlar, tarihi nesneler, yaklaşık 10.000 yıllık bir süreyi kapsayan Seminole yerli kabilelerinin kalıntılarından günümüz havacılık malzemelerine kadar çeşitli nesneler barındırıyor.  Müze, uygun zamanlarda sergilere de ev sahipliği yapmakta.

 

Açık Olduğu Saatler: Pazartesi-Cumartesi (10:00-17:00)  Pazar (12:00-17:00)

Giriş Ücreti: Var

Adres: 101 West Flagler Street, Downtown, Miami, 33130, United States

Telefon: +1 305 375 1492

Website: www.historymiami.org


 

Perez Sanat Müzesi Miami (Perez Art Museum Miami-PAMM):

 

Biscayne Körfezi'ne bakan bu mükemmel çağdaş sanat galerisi, ismini ve içeriğini milyarder Jorge M.Perez'e borçlu. Koleksiyonun çoğunu oluşturan;  20. ve 21. yüzyıl fotoğraf, baskı, tablo ve heykelleri artık PAMM'de sergileniyor.

 

Açık Olduğu Saatler: Salı-Pazar (10:00-18:00) Perşembe (10:00-21:00)
Giriş Ücreti: Var

Adres: 1103 Biscayne Boulevard, Miami, 33132, United States

Telefon: +1 305 375 3000.

Website: www.pamm.org 

Wolfsonian Müzesi (Wolfsonian Museum):

 

Florida Uluslararası Üniversitesi'ne bağlı olan bu müze, bir dünya gezgininin bir araya getirdiği 180.000 nesneden oluşuyor. 19. ve 20. yüzyıla ait birçok parçayı görebileceğiniz müzede, eski propaganda afişleri ise dikkat çekici.

 

Açık Olduğu Saatler: Pazartesi-Salı (10:00-18:00) Perşembe (10:00-18:00) Cuma (10:00-21:00) Cumartesi (10:00-18:00) Pazar (12:00-18:00)

Giriş Ücreti: Var

Adres: 1001 Washington Avenue, Miami Beach, Miami, 33139, United States

Telefon:  +1 305 531 1001.

Website: www.wolfsonian.org


 

Miami Hayvanat Bahçesi (Zoo Miami):

 

Yaklaşık 116 hektarlık bir alana kurulu olan Miami Hayvanat Bahçesi,  310'dan fazla hayvan türünün de yaşama alanı. Yaban hayat gösterileri, tramvay turları, hediyelik eşya dükkanları, yemek ve oyun alanlarıyla tüm ailenizi eğlendirmeyi hedefliyor.

 

Açık Olduğu Saatler: Pazartesi-Cuma (10:00-17:00) Cumartesi-Pazar (09:30-17:30)

Giriş Ücreti: Var

Adres: 1 Zoo Boulevard, SW 152nd Street, Richmond Heights, 33177, United States

Telefon: +1 305 251 0400.

Website: www.zoomiami.org


 

Fairchild Tropikal Botanik Bahçesi (Fairchild Tropical Botanic Garden):

 

33 hektarlık harika bir bahçede gezmek istemez misiniz? Bu eşsiz bahçe sizin sadece gözünüze hitap etmekle kalmıyor aynı zamanda düzenlediği çeşitli eğitim programlarıyla da sizi bilgilendiriyor. Nadir tropikal bitkiler, kış bahçesi hatta bir şelale ve yağmur ormanı bölümü de barındıran bu bahçeye tramvay turu da eklenince görmeye sabırsızlanacaksınız.

 

Açık Olduğu Saatler: Hergün (07:30-16:30)

Giriş Ücreti: Var

Adres: 10901 Old Cutler Road, Coral Gables, Miami, 33156, United States

Telefon: +1 305 667 1651.

Website: www.fairchildgarden.org


 

Vizcaya Müzesi ve Bahçeleri (Vizcaya Museum and Gardens):

 

Vizcaya, 10 dönümlük bahçede yer alan rönesans tarzı bir saray. Neo-Klasik tarzda 1916'da inşa edilen konağın 70 odası bulunuyor.  Ayrıca antika eşyalara meraklıysanız bu güzel konağı ziyaret edebilirsiniz zira içerisinde 15. ve 19. yüzyılları arasını kapsayan birçok eşya var.

 

Açık Olduğu Saatler: Çarşamba-Pazartesi (09:30-16:30)

Giriş Ücreti: Var

Adres: 3251 South Miami Avenue, Coconut Grove, Miami, 33129, United States

Telefon: +1 305 250 9133.

Website: www.vizcayamuseum.org

 

Miami Mutfağı

 

Söz konusu Amerika olunca bahşiş sisteminden bahsetmek gerekiyor. Miami'de bu oran %15 ila %20 arası. Elbette zorunlu değil fakat bahşiş vermemek oldukça kaba bi davranış olarak görülüyor. Happy hours sistemi de önemli yemek fiyatlarının yarı yarıya düştüğü bu dönemde yemek yiyebilirseniz tatilinizi çok daha ucuza bitirebilirsiniz. Miami mutfağı ise genel olarak ikiye ayrılıyor diyebiliriz. Fastfood üzerine kurulu Amerikan Mutfağı'nın bolca temsilcisi bulunmakta Miami'de. Türk, İtalyan, Fransız restoranları da var elbette fakat bunun dışında ağırlık olarak İspanyol-Latin lokantaları göz önünde. Önerdiğimiz mekanlar: Wynwood Kitchen Bar, Pasha, Villa Azur, Monty's.

Ulaşım

 

Miami'de şehir içi ulaşımda genel olarak taksi kullanılıyor.  Taksi dışında ise ücretsiz olarak troleybüslerden faydalanabilirsiniz. Metro ulaşımı da bulunan şehirde, 2 ayrı metro hattı var. Metro aktarmaları ücretsiz olmakla birlikte yaklaşık 2.25 dolara da ''Easy Ticket'' alarak binebilirsiniz. Şehirde daha çok orta ve düşük gelirlilerin kullandığı bir ulaşım aracı olan otobüs de bulunuyor. Miami'de hangi durakta, hangi zamanda nereden nereye gideceğinizi resmi sitelerinden öğrenebilirsiniz. ( http://www.miamidade.gov/transit/ )

 

Havaalanından şehir merkezine gitmek içinse farklı yollar mevcut; Metro kullanırsanız turuncu hatta binmeniz gerekiyor, taksiyle şehir merkezi ise 25-30 dolar civarı tutuyor.

Gece Hayatı

 

Miami gece hayatını diğer şehirlerden farklı kılan şey havuz partileri. En popüler havuz partileri genelde haftasonları SLS otelde yapılıyor. Ek olarak 21 yaşında olmadan alkol alamayacağınızı da hatırlatmamız gerek. Miamide birçok gece kulübü, bar bulunmakta Story, Club50 gibi kulüpleri öneririz. Washington Ave'da yer alan Madonna Striptiz Club veya Mansion ve Set gibi mekanlar da tercih edilebilir.

Alışveriş

 

Miami'de beklenenin aksina hemen her bütçeye uygun seçenekler mevcut. Alışverişe az para harcayarak karlı çıkmak istiyorsanız Sawgrass Mall'a gitmenizi öneriyoruz. Cheesecake Factory'de yemek yemenizi de öneriyoruz tabi yanında güzel bir kahveyle. Dolphin Mall, Bayside Marketplace de ucuz denilebilinecek alışveriş merkezlerinden. Bal Harbour ise oldukça lüks tüketime hitab eden bir alışveriş merkezi. Macy's alışveriş merkezine haftasonu giderseniz güzel indirimlere rastlamanız olası. Macy's Card alarak da %10 indirim kazanabiliyorsunuz. Şehir içinde günlük alışverişleriniz için Seven Eleven veya Publix'i kullanabilirsiniz. Ayrıca Latinlerin çoğunlukta olduğu bölgeleri ziyaret edip onların hediyelik dükkanlarından alışverişler yapabilirsiniz.

 

Miami Pratik Bilgiler

 

-Anadil her ne kadar İngilizce olsa da biraz İspanyolca öğrenmekte fayda var, zira nüfusun %60 ından fazlası İspanyolca konuşuyor.

-Muson iklimi olduğu için en düşük sıcaklık 20 derece.

Miami size belki tarihi yerleri gezme imkanını çok sunmuyor fakat; Bol güneş, güzel bir plaj, saygılı insanlar ve harika bir eğlence sunuyor. Eğer bu eğlenceye dahil olup harika anılara sahip olmak istiyorsanız Bilet Sepeti'nden uçak biletinizi almayı unutmayın. İyi eğlenceler!

Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery