Osmaniye Uçak Bileti

Osmaniye

Osmaniye

Türkiye

Çukurova’nın, Güneydoğu’yla komşu olan şehri Osmaniye oldukça küçük bir yüzölçümüne sahip. İlk çağlardan beri yerleşimin olduğu şehir büyük bir tarihi mirasa ev sahipliği yapıyor. Osmaniye son yıllarda yapılan sanayi yatırımlarıyla gelişen bir şehir. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Osmaniye, barındırdığı tarihi ve doğal güzellikleriyle turizm açısından da değerli.

Osmaniye’ye uçak biletinizi veya otobüs biletinizi almadan önce Bilet Sepeti olarak hazırladığımız rehbere bir göz atın deriz, iyi gezmeler.

 

Osmaniye'de Gezilecek Yerler

 

1-Kastabala Antik Kenti: Osmaniye merkezine 12km uzaklıkta bulunan antik kentin tarihi binlerce yıl öncesine dayanıyor. Çukurova’yı gören bir yamaçta kurulmuş olan antik kent günümüze kadar korunmuş yapısıyla öne çıkıyor. Roma dönemine ait tiyatro nerdeyse hala kullanılabilir durumda. İçinde ihtişamlı bir kaleyi de barındıran antik kent Osmaniye’de gidilmesi gereken duraklardan.   

2-Karatepe-Aslantaş Milli Parkı: Türkiye’nin ilk açık hava müzelerinden biri. Kadirli ilçesine 22km uzakta bulunan milli parkta, Hitit döneminden günümüze uzanan birçok lahit ve yapı bulunuyor. Aynı zamanda barındırdığı doğal güzelliklerle dikkat çeken park, Osmaniye’de gezilecek yerlerin başında geliyor. Geniş piknik alanları ve baraj gölüyle Osmaniye halkının da uğrak yeri. Giriş biletini 5tl’ye edinebilirsiniz.

3-Osmaniye Kent Müzesi: Osmaniye’de çıkartılan arkeolojik ve etnografik eserlerin sergilendiği müze. Şehir merkezine yakınlığı ve ücretsiz olması sebebiyle şehrin gidilebilecek yerlerinden biri. Osmaniye’yi oldukça iyi tanıtan müze küçük olmasına rağmen çok iyi düzenlenmiş.

4-Sabun Çayı Şelaleri: Osmaniye merkezine 37km uzakta bulunan şelale Osmaniye’nin en ünlü doğal güzelliklerinden biri. Yeşillerin içinden hızla akan bir suya sahip olan şelalenin yanındaki yürüyüş parkurundan doğanın keyfini çıkartabilirsiniz.

Ulaşım

 

Türkiye’nin Antep, Adana gibi önemli merkezlerine bir, bir buçuk saat uzaklıkta bulunuyor.

Osmaniye Mutfağı

 

Osmaniye yer fıstığıyla tüm Türkiye’de ünlü, sevdiklerinize bulursanız kavrulmuşundan götürmeyi unutmayın.

Gece Hayatı

 

Osmaniye’de gece hayatı yok denecek kadar az bir seviyede.

Osmaniye Pratik Bilgiler

 

Osmaniye Devlet Bahçeli Meydanı, Türkiye’nin en büyük bayraklarından birine ev sahipliği yapıyor.

“Selvi Boylum Al Yazmalım” filmi Osmaniye’de çekilmiş.

Osmaniye, Türkiye’nin her yerinden tarih çıkan şehirlerinden biri. Tarih ve doğa meraklılarını, enfes mutfağıyla beraber pişman etmeyeceğini düşünüyoruz. Osmaniye’ye en uygun uçak bileti veya otobüs bileti için sitemiz biletsepeti.com’u ziyaret edebilirsiniz.

Prş
24,96°
Cum
25,89°
Cmt
25,01°
Osmaniye
14 Tem Paz, Yağmurlu
24,31°
Pzt
25,8°
Sal
25,73°
Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery