Siirt Uçak Bileti

Siirt

Siirt

Türkiye

Siirt kuzeyde Bitlis, güneyde Şırnak’ın arasında kalan bir şehir. Büyük ölçüde dağlarla kaplı olan coğrafyasıyla tarih boyunca medeniyetlerin kesiştiği bir noktada yer almış. Siirt bu tarihi kültürü taşıyan ve birçok antik eseri barındıran bir şehir. Siirt, mutfak kültürüyle de göz dolduruyor.

Siirt’e uçak biletinizi veya otobüs biletinizi almadan önce Bilet Sepeti olarak hazırladığımız rehbere bir göz atın deriz, iyi gezmeler.

 

Siirt'de Gezilecek Yerler

 

1-İsmail Fakirullah Türbesi: Manevi havası, taş sokakları ve sakin havasıyla merkeze oldukça yakın olan Tillo’da bulunan türbe 18.yy’a ait olan bir eser. Bir astronomi bilgini olan İsmail Fakirullah’ın türbesi de gece gündüz eşitliğinde özellikle ziyaret ediliyor.

2-Veysel Karani Hz. Türbesi: İslam tarihinde ünlü bir yeri olan Veysel Karani’nin türbesi Siirt’in Balkan ilçesinde. Restorasyondan sonra oldukça düzenli bir hale gelen türbe ücretsiz olarak ziyarete açık.

3-Ulu Camii: Siirt merkezde bulunan caminin tarihi 12.yy’da Selçuklulara kadar uzanmaktadır. Benzerlerinden ayrılan minaresiyle Siirt’te gidilmesi gereken yerlerden biri.

Siirt Mutfağı

 

Siirt fıstığı ve pervari balı meşhurdur. Dönerken sevdiklerinize almayı unutmayın.

Gece Hayatı

 

Siirt’te gece hayatı yok denecek kadar az, merkezde sadece birkaç tane meyhane bulunuyor.

Siirt Pratik Bilgiler

 

Siirt battaniyesi, Bıttım sabunu yerli halk tarafından yapılıp satılıyor.

Şehir merkezinden etrafa yayılan dar, taşlı sokaklarıyla kendinizi film setinde hissedebilirsiniz.

Tarihi turistik çekim noktalarıyla dikkat çeken bir şehir olan Siirt, keşfedilmeyi bekliyor. Siirt’e en uygun uçak bileti ve otobüs bileti için sitemiz biletsepeti.com’u ziyaret edebilirsiniz. İyi gezmeler.

Cmt
22,8°
Paz
17,58°
Pzt
18,84°
Sal
19,91°
Siirt
22 May Çrş, Bulutlu
21,18°
Prş
18,15°
Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery