Sinop Uçak Bileti

Sinop

Sinop

Türkiye

Sinop, Türkiye’nin en kuzeydeki ili ve Orta Karadeniz bölümünde yer alıyor.Türkiye’de yapılan mutluluk araştırmalarında hep birinciliğe oynayan şehir, ziyaretçilerine de birçok doğal ve tarihi güzellik vadediyor. Coğrafi konumu sebebiyle, bin yıllar boyunca farklı medeniyetler tarafından yönetilen Sinop, bölgenin en çok turist ağırlayan şehirlerinden biri.

Sinop’a uçak biletinizi veya otobüs biletinizi almadan önce Bilet Sepeti olarak hazırladığımız rehbere bir göz atın deriz, iyi gezmeler.

 

Sinop'da Gezilecek Yerler

 

1-Tarihi Sinop Cezaevi: Osmanlı ve Cumhuriyet tarihinin en ünlü cezaevlerinden biri olan Sinop Cezaevi, şehir merkezinin hemen girişinde bulunuyor. Refik Halit Karay, Burhan Felek, Sabahattin Ali gibi isimlerin hapis yattığı yer olarak dikkat çekiyor. Açıkhava müzesi olarak kullanılan cezaevine giriş bileti 5tl olarak belirlenmiş. Orijinal haliyle korunan müzeyi Bilet Sepeti olarak gezmenizi tavsiye ediyoruz.

2-Hamsilos Koyu: Karadeniz’in saklı kalmış cennet koylarından biri. Doğal bir liman olan koyda, piknik ve kamp yapabilirsiniz. Sadece yürüyüş için de uğrayabileceğiniz koya sabahtan gittiğinizde sizi el değmemiş enfes bir doğanın karşılayacağına eminiz. İl merkezine 14km uzaklıkta olan tabiat parkına Sinop merkezden kalkan Akliman dolmuşlarıyla ulaşabilirsiniz.

3-İnceburun Feneri: Sinop’a gelmişken Türkiye’nin en kuzeyindeki fenere uğramadan dönmek olmaz. Sinop merkeze 20dk uzaklıkta bulunan fenere özellikle gün batımında gitmenizi tavsiye ediyoruz. Yeşil ve mavinin birleştiği yer olan İnceburun Feneri, yapı olarak da görülmeye değer.

4-Erfelek Tatlıca Şelaleri: İrili ufaklı bir sürü şelalesiyle Erfelek Şelaleri, doğa yürüyüşü açısından Türkiye’nin en iyi yerlerinden biri. Sinop merkezden özel araçla 45 dk uzaklıkta bulunuyor. Oldukça yüksekten akan şelaleri bir bir geçerek en üstteki eşsiz manzaraya çıkılıyor. Zirvede sizi kuzu çevirmesi ve yayık ayranıyla tüm yorgunluğunuz almak için bekleyen yörenin köylüleri bekliyor. Girişte piknik yapabileceğiniz açık bir alanı var ve Sinop halkının mangal keyfi için sık sık tercih ettiği yerlerden biri.

5-Sinop Kalesi: Tarihi Sinop Cezaevi’nin ortasında bulunduğu kale şehrin girişinde bulunuyor ve yer yer yıkılmış şekilde boydan boya devam ediyor. Sinop Liman’ının hemen yanındaki kısmı oldukça ihtişamlı bir şekilde ayakta. İçinde çay içip dinlenebileceğiniz bir mekan olan kaleden, muhteşem bir Sinop manzarasına bakabilirsiniz.

6-Sinop Arkeoloji Müzesi: Merkezde bulunan müzede, Sinop ve çevresinden çıkarılan eserler sergileniyor. Antik çağlardan Osmanlı dönemine kadar uzanan bir yelpazesi var. Girişteki Diyojen heykeliyle dikkat çeken müzeye giriş bileti ücreti 5tl olarak belirlenmiş.

Ulaşım

 

Şehrin merkezi etrafındaki diğer şehirlere görece küçük olmasına rağmen, gezilecek birçok yeri var.

Sinop’un şehir merkezi ve etrafı yeşilliklerle dolu.

İnsanları ve esnafı ziyaretçilere karşı oldukça yardımsever ve güleryüzlü.

Sinop muhteşem koylara ve temiz bir denize sahip, Karadeniz’de yüzülebilecek en güzel şehirlerden biri.

Sinop Mutfağı

 

Mısır çorbası, keşkek ve kulak hamuru şehrin yöresel lezzetlerinden. Mısır çorbası ve keşkeği şehir merkezindeki lokantalarda bulabilirsiniz.

Aşıklar Caddesi şehrin kafelerinin ve çay bahçelerinin en çok olduğu cadde.

Gece Hayatı

 

Sinop’ta gece hayatı özellikle yaz aylarında oldukça aktif. Meyhanelerden, kulüplere kadar farklı tarzda mekan bulabilirsiniz.

Yılın her dönemi hatırı sayılır sayıda yerli ve yabancı turisti ağırlayan Sinop’ta keyifli zaman geçireceğinizi düşünüyoruz. Belki mutlu Sinoplulardan mutlu olmayı öğrenip dönersiniz kim bilir? Sinop’a en uygun uçak bileti veya otobüs bileti için sitemiz biletsepeti.com’u ziyaret edebilirsiniz. İyi gezmeler.

Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery