Toronto Uçak Bileti

Toronto

Toronto Varışlı Uçak Biletleri
İstanbul - Toronto
05 Temmuz 2024
22037,22'den başlayan
Toronto

Kanada

 

Toronto: Toronto, Ontario Göl kıyılarına yerleşmiş, Kanada’nın kültür ve ticari merkezi konumunda. Oldukça büyük bir göçmen nüfusuna sahip şehir dünyanın en modern şehirlerinden biri. Kanada’nın diğer önemli şehirleri Vancouver ve Ottawa'dan daha sofistike ve kozmopolit olan Toronto'nun silüeti gökdelenlerle dolu.

Toronto, farklı kültürlerden birçok iz taşıyan mahallelere sahip. İtalyan mahallesindeyken, iki blok sonra kendinizi Portekiz mahallesinde bulabilirsiniz. Kültür ve sanat alanında da oldukça ilerde olan Toronto, Kanada’nın en güzel şehirlerinden biri. Toronto’ya uçak biletinizi almadan önce Bilet Sepeti olarak hazırladığımız rehbere bir göz atın deriz.

 

Toronto'da Gezilecek Yerler

 

CN Kulesi (CN Tower): Toronto’nun simgesi durumundaki CN Kulesi’ni açık bir günde 120 km uzaktan görebilirsiniz. İnsanoğlu tarafından inşa edilen en uzun yapılardan biri olan kule tam 553 metre yükseklikte. Dışı kolayca görülebilen camla yapılmış asansörleri ve zeminiyle ziyaretçilerine heyecanlı anlar yaşatacağına eminiz ☺. Kısaltmasının açılımı “Canada National” olan kulenin içerisinde, şehir manzarası eşliğinde yemek yiyebileceğiniz 50’den fazla restaurant bulunuyor.

Açık olduğu saatler: Her gün 08:00-23:00 Giriş: Ücretli Adres: 301 Front Street West, Toronto, M5V 2T6 Website: http://www.cntower.ca/en-ca/home.html

Royal Ontario Museum: ROM, tüm Kanada’daki en heyecan verici müzelerden biri. Sadece dış mimarisinin bile sizi etkileyeceğini düşündüğümüz müzede Akdeniz, Uzakdoğu ve Kanada’dan çıkan etnografik ve antropolojik koleksiyonlar sergileniyor. Dönem dönem, günümüz sanatçılarının yeni eserleri de sergileniyor. ROM, aynı zamanda şehrin önemli sanat etkinliklerine ev sahipliği yapıyor. Toronto gezinizden önce müzenin sanat takvimine bakmanızı öneririz.

Açık olduğu saatler: Cumartesi’den Perşembe’ye 10:00-17:30, Cuma 10:00-18:30 Giriş: Ücretli Adres: 100 Queens Park, Toronto, M5S 2C6 Website: http://www.rom.on.ca/en#/gallery/recent

York Kalesi (Fort York): İngiliz egemenliği altındayken York olarak anılan Toronto’nun en eski askeri yapılarından biri. ABD’nin bağımsızlığından sonra, İngilizlerin savunma amaçlı olarak inşa ettiği kale şimdilerde Toronto’nun en önemli tarihi çekim noktası olarak hizmet veriyor. Kalenin içinde 18.Yy’dan kalan kışlalar, lojmanlar bulunuyor. Düzenli olarak İngiliz döneminin kostümlü canlandırmalarının yapıldığı kale şehrin merkezine oldukça yakın bir konumda.

Açık olduğu saatler: Her gün 10:00-17:00 (20 Mayıs - 1 Eylül arası), Pazartesi’den Cuma’ya 10:00-16:00, Cumartesi’den Pazar’a 10:00-17:00 (2 Eylül – 19 Mayıs arası) Giriş: Ücretli Adres: 250 Fort York Boulevard, Toronto, M5V 3K9 Website:  http://www.fortyork.ca/

Ontario Sanat Galerisi (Art Gallery of Ontario): AGO olarak kısaltılan galeri Kanada’nın başta gelen sanat galerilerinden biri. Galeri, geçici sergiler ve kalıcı koleksiyonlarla beraber 110 galeriye ev sahipliği yapıyor. Avrupa’nın 20.Yy’da çıkardığı önemli sanatçılardan Picasso ve Chagall’ın eserleri dahil olmak üzere, Avrupa sanatının başta gelen eserlerine AGO’da rastlayabilirsiniz. Sanat tarihinde önemli bir yeri olan ünlü Kanada Yedilisi’nin eserleri de galeride sürekli olarak sergileniyor. AGO şehrin tam merkezinde bulunuyor.

Açık olduğu saatler: Salı ve Perşembe 10:30-17:00, Çarşamba ve Cuma 10:30-21:00, Cumartesi ve Pazar 10:30-17:30 Giriş: Ücretli Adres: 317 Dundas Street West, Toronto, M5T 1G4 Website: http://www.ago.net/

Ripley's Aquarium of Canada: Akvaryum, Toronto şehir merkezinin kalbinde, simgesel CN Kulesi'nin yanında bulunuyor. 16 binden fazla egzotik tuzlu ve tatlı su yaratıklarının yanı sıra, korkunç köpekbalıklarına da ev sahipliği yapan akvaryumun benzersiz bir 96m uzunluğunda bir su altı tüneli var.

Açık olduğu saatler: Her gün 09:00-23:00 Giriş:  Ücretli Adres: 288 Bremner Boulevard, Toronto, M5V 3L9 Website: www.ripleyaquariums.com

Ulaşım

 

Toronto gelişmiş bir ulaşım ağına sahip. Metrolar 06:00-01:30 arası çalışıyorlar ve istasyonların herhangi birinden metro biletini temin edebilirsiniz. Şehir içerisinde rush hour dışında genelde trafik olmuyor. Şehirde hemen istediğiniz zaman taksi bulabilirsiniz.

Toronto bisiklet dostu bir şehir, vaktiniz varsa bisiklet kiralayarak gezmenizi tavsiye ederiz.

Toronto Mutfağı

 

Kuzey Amerika’nın en iyi ve çeşitli yemek kültürüne sahip şehirlerinden biri Toronto. Akşam yemeğini şık bir restaurantta yemeği tercih eden veya tüm sokak lezzetlerini denemeyi seven ya da sadece barlarda atıştıran biri bile olsanız Toronto’da mutsuz olmayacağınıza eminiz.

CN Kulesi’ndeki 360 Restaurant’ta, adından da anlaşılabileceği gibi, tüm çevreniz manzarayla dolu dolu olacak şekilde yemek yiyebilirsiniz, Bilet Sepeti olarak tavsiye ediyoruz.

Gece Hayatı

 

Toronto dünyada en çok çeşitlilik gösteren gece hayatına sahip şehirlerden biri. Yeraltı kiler barlarından depo kulüplerine, İngiliz publarından pahalı kokteyl barlara kadar geniş bir palette istediğiniz saate kadar eğlenebilirsiniz. Çoğunlukla rock, blues, jazz müzikleri çalan mekanlar olsa da son zamanlarda deneysel ve elektronik müzik yapan mekanlar da artmış durumda. Kanada’nın en çok müzisyen çıkaran şehri olan Toronto’nun yerel müzisyenlerine de kulak kesilmenizi öneririz.

Çoğu bar saat 02:00’a kadar içki servisi veriyor, haftasonları genelde gün doğumuna kadar açık kalan gece kulüpleri de var. Toronto’nun da içinde bulunduğu Ontario eyalet yasalarına göre içki servisi yapan her mekan aynı zamanda yemek servisi de yapmak zorunda. Bu sebeple şehirde barlar aynı zamanda restaurant görevi de görüyor. Toronto’da legal içki içme yaşı 19.

Alışveriş

 

Kanada'nın alışveriş merkezi olan Toronto, süper büyüklükteki alışveriş merkezlerinden şık butiklere kadar her türden alışveriş çılgınlığına ev sahipliği yapıyor. Şehirdeki alışveriş oldukça mevsimsel şekilde işliyor, yaz aylarında açık hava pazarlarında vintage kıyafetleri için pazarlık yaparken, kışın kendinizi yerden ısıtmalı modern alışveriş merkezlerinde yorgunluk kahvesi içerken bulabilirsiniz.

Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery