Valdosta Uçak Bileti

Valdosta

Valdosta

Amerika

Lowndes County’nin güney sınırındaki Georgia Eyaletine ait bir şehir olan Valdosta, 7 Aralık 1860'ta kurulmuştur. Eyaletin 14. büyük şehri olan Valdosta, bir kasaba kadar küçük ve sakin bir şehirdir. Azalea isimli çiçekleriyle ünlü bu sevimli kentte, her yıl Mart ayında bu çiçeklerin açmasıyla beraber “Azalea Festivali” adında bir şenlik gerçekleşmektedir. Demirağlarla örülü bir şehir sayılabilecek olan Valdosta, kent merkeziyle Waycross arasındaki 97 kilometre döşeli raylarla, bir zamanlar dünyadaki en uzun tren demiryolu unvanına sahipti. Bu şirin ve sessiz kentte nereler görülmeli hep beraber tanıyalım.

 

Valdosta'da Gezilecek Yerler

Wild Adventures Theme Park
Aksiyon ve macerayı seven insanlardan mısınız? O hâlde bu parka bayılacaksınız. Valdosta’nın sakin hayatına bir o kadar zıt olan bu tema parkında, hem büyük bir su parkı hem de kocaman bir lunapark bulunmaktadır. Dudak uçuklatan bir yüksekliğe sahip Roller Coaster size adrenalin patlaması yaşatacaktır. Hem çocuklar hem de büyükler için bir sürü seçenek sunan Wild Adventures Theme Park, yıl içinde her ay çeşitli etkinliklere de sahne olmaktadır. Egzotik hayvanlara da ev sahipliği yapan parkta dopdolu bir gün geçirebilirsiniz.
Grand Bay Wildlife Management Area
Tatilinizi doğayla iç içe geçirmek vahşi yaşamı daha yakından tanımaya hevesliyseniz burası tam size göre bir yer. Neredeyse tamamen ağaçlarla kaplı son derece geniş bir alana yayılmış olan Grand Bay Wildlife Management Area, çeşitli hayvan dostlarımıza da ev sahipliği yapmaktadır. Burada yürüyüş yaparken timsah ve yılan gibi sürüngenleri de gözlemleme fırsatı elde edeceksiniz. Doğanın kalbinin attığı bu bölgede kendinizi hiç olmadığı kadar rahatlamış hissedebilirsiniz.
Lowndes County Historical Society and Museum
1967'de kurulan Lowndes County Historical Society, Georgia'ya bağlı; Valdosta ve Lowndes County’nin, zengin tarihini korumaya ve muhafaza etmeye adanmış kâr amacı gütmeyen bir kuruluştur. Burada bulunan tarihi Carnegie Kütüphanesi, Valdosta'nın merkezinde bulunan 305 W. Central Avenue'de yer almaktadır. Müze, yaklaşık 10.000 metrekarelik bir alanda, yerel tarih eserlerini misafirlerine sunmaktadır. Çok sayıda açık hava sergisi de içeren müzeyi, her yıl yaklaşık 2000 öğrenci dâhil olmak üzere 6.000'den fazla kişi ziyaret etmektedir.

Pratik Bilgiler

Resmi Tatiller

  • Yeni Yıl - 1 Ocak
  • Martin Luther King Day - 16 Ocak 
  • Anma Günü – 29 Mayıs
  • Bağımsızlık Günü – 4 Temmuz
  • İşçi Bayramı - 4 Eylül
  • Colombus Günü – 9 Ekim
  • Şükran Günü – 23 Kasım
  • Noel – 25 Aralık

Valdosta'da Şehir İçi Ulaşım

Otobüs
Yerel halkın en fazla kullandığı toplu taşıma aracı otobüstür. Belirli saatlerden bir yerden bir yere gitmek için kullanabilirsiniz.
Metro
17 duraklı bir metro sistemine de sahip olan kentte, güzergahınıza göre metroyu da bir seçenek olarak değerlendirebilirsiniz.
Taksi
Çoğunlukla havaalanında bulunan taksileri de bütçenize göre değerlendirebilirsiniz.
Araç Kiralama
Civar şehirleri de dolaşmak gibi bir planınız var ise, nerdeyse herkesin en az 1 arabasının olduğu bir ülkede araç kiralayarak gezmek en mantıklı seçenek olacaktır. Uçaktan iner inmez hemen bir araba kiralayabilir, gönlünüzce gezebilirsiniz.

Valdosta'da Alışveriş

Minimal bir şehir olan Valdosta’da, her şeyi aynı yerde bulabileceğiniz bir alışveriş merkezi bulunmaktadır. Valdosta Mall ismindeki alışveriş merkezi kentin hemen hemen her noktasından kolaylıkla ulaşılabilecek bir mevkide bulunmaktadır. Farklı tarzdan markaların mağazalarının bulunduğu Valdosta Mall’da, farklı mutfaklara ait restoranlarda da yemek yiyebilirsiniz. Burayı Perşembe günleri 12.00 -  18.00 arası, Cuma günleri 08.00 - 21.00 arası ve diğer günler de 10.00 - 21.00 arası ziyaret edebilirsiniz.
Ayrıca kent merkezindeki antikacılardan, sanat galerilerinden ve butiklerden de alışveriş yapabilirsiniz fakat maalesef sayıları sınırlıdır.
 

Valdosta’da Gece Hayatı

Yazının başında da belirttiğimiz gibi sakin bir şehirdir Valdosta. Ama tabi ki bu demek değildir ki yaşayanlar hiç eğlenmiyor. Şehrin belli başlı noktalarındaki bar veya publara giderek güzel bir gece geçirebilirsiniz.
Ashley Street Station, M&M Vapor Lounge, Mikki's, Bliss Nightclub & Lounge size önerebileceğimiz mekânlardan bazılarıdır.

Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery