Yozgat Uçak Bileti

Yozgat

Yozgat

Türkiye

Çoğunluğu İç Anadolu Bölgesi’nde bulunan Yozgat’ın bir kısmı Karadeniz Bölgesi’nde bulunur. Tarihi binlerce yıl öncesine dayanan şehir Sivas ve Kayseri gibi daha büyük şehirlere komşu konumundadır. Bilet Sepeti olarak biz Yozgat’ın keşfedilmeye değer birçok özel noktası olduğunu düşünüyoruz.

Yozgat’a otobüs biletinizi almadan önce Bilet Sepeti olarak hazırladığımız rehbere bir göz atmanızı umar, keyifli gezmeler dileriz.

 

Yozgat'ta Gezilecek Yerler

 

1-Çamlık Milli Parkı: Yozgat’ın gururu olan park, içinde barındırdığı piknik alanlarıyla, göletiyle, çam ağaçlarıyla, spor alanlarıyla Türkiye’nin dört dörtlük milli parklarından biri. Ormanın içinden geçerek ulaştığınız parkta tertemiz suları içip, sevdiklerinizle piknik yapabilirsiniz. Yüzlerce yıllık çam ağaçlarına ev sahipliği yapan parkta doğanın sesini içinizde hissedeceğinizi düşünüyoruz.

2-Yozgat Müzesi: Yozgat bölgesinin sivil mimarisinden nadide bir örnek olan konağın içine yapılmış müzede çoğunlukla Hitit döneminden kalma eserler sergileniyor. Yozgat’ın merkezinde bulunan müzeye giriş bileti ücreti 10 tl.

3-Çarşı Hamamı: Yozgat’ın merkezinde bulunan hamamın tarihi dokusu içerisinde hamam keyfi yapabilirsiniz. Göbektaşında terleyip günün yorgunluğunu atmak için birebir.

Gece Hayatı

 

Gece hayatı Yozgat’ta aktif değil, halk genelde evde zaman geçiyor. Ancak gün içerisinde çay kahve içebileceğiniz birçok kafe mevcut.

Yozgat Mutfağı

 

Yozgat mutfağı çok zengin ve enfes. Bulama çorbasını ve kuzu etli testi kebabını yemeden dönmeyin.

Yozgat Pratik Bilgiler

 

Yozgat’a uçakla ulaşım maalesef sağlanamıyor, çevre illerden servislerle Yozgat’a gidebilirsiniz.

Açıkhavada duran ve bu zamana kadar korunmuş Antik Roma Hamamı gibi tarihi eserler önünüze çıkabilir.

Yozgat Blues filmini izlediniz mi? İçinde Yozgat olan nadir filmlerden, gitmeden önce izleyebilirsiniz.

Karasal iklimin başkenti Yozgat, rüzgarı da sert.

Ispanaklı böreği pastırmalı yapan bir memleket Yozgat.


Bilet Sepeti olarak tarihin ve lezzetin buluştuğu bir şehir olarak gördüğümüz Yozgat’ta keyifli zaman geçirmenizi dileriz. Yozgat’a En uygun uçak bileti veya otobüs biletleri için sitemiz biletsepeti.com’u ziyaret edebilirsiniz, iyi gezmeler.

Paz
19,56°
Yozgat
17 Haz Pzt, Güneşli
16,65°
Sal
15,69°
Çrş
13,85°
Prş
15,68°
Cum
15,28°
Mobil uygulama
Google PlayApp StoreApp Gallery